synottip

“Ventspils” un “VEF Rīga” savā starpā noskaidros Latvijas kausa ieguvēju basketbolā

Latvijas basketbola kauss (LBK) ir sasniedzis kulmināciju. Jau 15. februāra vakarā (plkst. 18:00) finālistes “VEF Rīga” un “Ventspils” tiksies Daugavpilī. Tikai viena spēle izšķirs uz kuru pilsētu dosies čempionu trofeja.

Abas vienības šo turnīru sāka no otrās kārtas. Rīdzinieki ceļā uz finālu apspēlēja tādas komandas kā Gulbenes “Buki”, “Jelgava” un Rīgas “Zeļļi”. Ventspilnieku ceļš gan bija nedaudz sarežģītāks, jo pretī stājās tādas vienības kā “Saldus”, “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” un “Liepāja”. Ja iepriekšējās kārtās uzvarētāja tika noteikta divu spēļu summā, tad šoreiz viss noskaidrosies viena mača ietvaros.

Šī ir ceturtā reize šajā gadsimtā, kad norisinās LBK. Tas tika atjaunots vien 2022. gadā un līdz šim visos trīs gadījumos titulu ir izcīnījusi VEF. Katrā no iepriekšējiem gadījumiem Rīgas brigādei kompāniju sastādīja cita vienība. Šoreiz pretī stāsies “Ventspils”, kas finālā spēlēja arī 2020. gadā. Toreiz kurzemnieki kapitulēja ar rezultātu 62:74.

Kopš tā laika gan abās komandās praktiski līdz nepazīšanai ir nomainījies sastāvs. Šosezon abas vienības cīnās ar samērā limitētiem resursiem. Tas gan nemaina faktu, ka VEF frontei joprojām to ir vairāk.

Traumu dēļ “Ventspils” spēlē bez Renāra Birkāna un Valtera Vēvera. Abi šie kungi ir ļoti svarīgi spēlētāji, taču tos var biežāk redzēt uz komandas soliņa, nevis laukumā. Līdz ar to, kluba līdera statusu turpina pildīt ilggadējais ventspilnieks Artūrs Ausējs. Viņam asistē leģionāri – Pertu Blomgrens no Somijas, kā arī Zakarijs Vatsons un Emdžejs Rendolfs no ASV.

VEF komandā iztrūkumu vairāk bija sezonas pirmajā pusē, jo savainotie vīri daudz maz ir atgriezušies rotācijā. Kapteiņa funkcijas pilda veterāns Dairis Bertāns, bet pārējā komanda izteikti balstās uz ārzemniekiem. Vadošais saspēles vadītājs ir Isufs Sanons no Ukrainas, bet garajā galā valda viņa tautietis Vjačeslavs Bobrovs. Līdera lomu reizēm var uzņemties arī Harisons Klīrijs un Džakvons Lorenss no ASV, kā arī Iļja Sidorovs no Ukrainas.

VEF un “Ventspils” savstarpējais duelis agrāk tika uzskatīts par Latvijas basketbola klasiku. Kopš komandas Rīgas “Zeļļi” ienākšanas gan tas ir nedaudz pamainījies. Tagad galvenā cīņa teorētiski ir Rīgas derbijs, jo “Zeļļi” ir pratuši izrādīt “vefiņam” pretestību, kamēr ventspilnieku budžets pēdējos gados ir sarucis. Komandu savstarpējie mači vairs nav tik līdzvērtīgi kā agrāk. Šosezon klubi tikušies tikai vienu reizi, Rīgā ar 71:63 uzvarot laukuma saimniekiem.

Lai vai kā, “Ventspils” šosezon ir parādījusi raksturu vairākkārt. Vietu finālā klubs nopelnīja godam. Turnīra gaitā tika uzveiktas spēcīgas komandas. Neizpalika gan neticama atspēlēšanās viesos, gan dominance pret saviem kaimiņiem. Skaidrs, ka intriga neizpaliks arī šoreiz, jo visu izšķirs viena spēle, kurā var notikt teju jebkurš scenārijs. Degvielu ugunij pielies neitrālā spēles norises vieta. Cik daudz līdzjutēju mēros garo ceļo uz Daugavpili, lai atbalstītu savu komandu?

Informējam, ka arī kādā no mājīgajiem ”SynotTip” sporta bāriem Tev ir iespēja vērot elpu aizraujošus basketbola dueļus tiešraidēs.

Reģistrējies ”synottip.lv”, veic iemaksu ar kodu ”sports30” un saņem trīs bezriska likmes 10 eiro vērtībā, kā arī 10% zaudējuma atmaksu līdz pat 100 eiro!

Sporta bonuss
BEZRISKA LIKMES UN NAUDAS ATMAKSA