synottip

Kad profesionāla basketbolista karjeru izposta slinkums un datorspēles

Vienam datorspēles ir hobijs, bet citam karjera un iztikas līdzeklis. Šoreiz ielūkosimies gadījumā, kad šāda tipa hobijs sāka ieņemt pārāk lielu lomu kāda profesionāla sportista dzīvē. Iespējams, tieši šis hobijs kļuva par klupšanas akmeni.

Bens Simonss pievienojās Nacionālajai basketbola asociācijai (NBA) 2016. gadā, kad austrālieti ar drafta cēlo pirmo izvēli izraudzījās Filadelfijas “76ers”. Savu pirmo sezonu basketbolists savainojuma dēļ izlaida pilnībā, debitējot gadu vēlāk. Līgā Simonss ienāca ar jaudu, savā debijas sezonā izceļoties ar vidēji 15.8 gūtiem punktiem, 8.1 atlēkušo bumbu, 8.2 rezultatīvām piespēlēm, 1.7 pārtvertām bumbām un 0.9 bloķētiem metieniem. Basketbolists toreiz tika atzīts par sezonas labāko debitantu. Šķita, ka Simonss ir nākamā NBA seja un viņa sasniegumiem tikai debesis ir griesti. Daži groza bumbas analītiķi toreiz pat minēja, ka Lebrons Džeimss droši var beigt savu karjeru, jo viņam jau ir atrasts aizvietotājs. Tagad šāds apgalvojums gan šķiet amizanti aplams.

Prieki aprāvās, jo Simonss neprogresēja tik ļoti, cik to sagaidīja vairums. Basketbolists Filadelfijā pavadīja četras sezonas un katrā no tām uzrādīja praktiski identisku statistiku. Tā arī neviens nesagaidīja Simonsa progresu. Šķita, ka basketbolists jau pirmajās sezonās bija sasniedzis maksimumu. Pēcāk viņš izlaida pusotru sezonu, gaidot brīdī, kad “76ers” viņu aizmainīs. Pēc nepilnām trim sezonām Bruklinas “Nets” rindās viņa iespaidīgais līgums tika izpirkts, jo komanda nejuta būtisku pienesumu. Par aptuveni miljonu viņu uzreiz parakstīja Losandželosas “Clippers”.

Simonsa lielākā problēma bija nevēlēšanās attīstīt savu metienu jeb drīzāk bailes mest pa grozu. Viņš tomēr, galvenokārt, spēlēja kā saspēles vadītājs, taču pa grozu nemeta. Karjeras gaitā jeb teju 400 regulārās sezonas spēlēs viņš ir realizējis tikai piecus no 36 trejačiem. Basketbolists vairākkārt izpelnījās kritiku par to, ka neizpilda brīvus un vieglus metienus, bet atdod bumbu kādam komandas biedram.

Pa virsu tam Simonss izlēma pievērsties kādam interesantam hobijam. Sportists sāka aizrauties ar datorspēlēm, veidojot tiešraides Twitch platformā. Lai gan par ļaunu tam nevajadzēja nākt, līdzjutēji sāka ievērot, ka tas notiek regulāri. Līdz ar to radās jautājums, vai sportistam vispār atliek laika treniņiem.

Visvairāk tas nepatika “76ers” faniem, kuri jau entos gadus cer izcīnīt Lerija O’Braiena trofeju. Komanda bija konkurētspējīga, bet vienmēr paklupa neilgi pirms fināla. Dažos brīžos vainīgs bija tieši Simonss, kurš no faniem arī saņēma vislielākās negācijas un kritiku.

Saprotami, ka sportista karjerai patraucēja arī savainojumi. Tāpat tika minēts, ka Simonsam bijušas problēmas ar mentālo veselību. Lai vai kā, situācija joprojām rada jautājumus, jo viss varēja būt citādāk. Simonss tika uzskatīts par vienu no dekādes talantīgākajiem prospektiem. Nu ir pienācis brīdis, kad basketbolists praktiski par minimālo algu spēlēs “Clippers” rindās. Lai gan summa priekš parasta mirstīgā joprojām ir iespaidīga, šī var būt Simonsa pēdējā NBA pietura, ja neuzlabosies viņa sniegums un pašatdeve.

Šosezon Simonss caurmērā izcēlies ar 6.2 punktiem, 5.2 atlēkušajām bumbām, 6.9 rezultatīvām piespēlēm, 0.8 pārtvertām bumbām un 0.5 bloķētiem metieniem. Vien 28 gadus vecais sportists ir krasi regresējis statistikas ziņā. Atliek vien vērot viņa pāreju no “Nets” uz “Clippers”.

Strīmošana sporta pasaulē arī nav nekas jauns. To ir izmēģinājušas vairākas NBA zvaigznes. Starp tām ir, piemēram, Dalasas “Mavericks” centrs Entonijs Deiviss, Ņujorkas “Knicks” milzis Karls Entonijs-Taunss, kā arī Maiami “Heat” veterāns Kevins Lavs un citi. Tikai loģiski, ka normālās devās šāds hobijs ir normāls, taču kā ir šoreiz? Vai tiešām Simonss var doties pensijā jau tik agri?

Sporta bonuss
BEZRISKA LIKMES UN NAUDAS ATMAKSA