synottip

Kad no basketbolista gaidīja vairāk: spēlētāji, kuru karjeras lika vilties

Profesionālais sports ir neprognozējams un nežēlīgs. Mediji, sporta analītiķi un arī skauti no konkrētām personām reizēm sagaida tik daudz, ka beigās sanāk nekas vairāk kā vilšanās. Laiks ielūkoties sarakstā ar basketbolistiem, kuru karjeras varēja izvērsties krietni citādākas. Reizes, kad no šī sporta veida pārstāvjiem tika sagaidīts daudz, daudz vairāk…

Visu laiku sliktākā drafta pirmā izvēle

2003.gadā lielo lozi izvilka Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) klubs Klīvlendas »Cavaliers», tiekot pie drafta pirmās izvēles. Toreiz pārsteigumu nebija, vienībai izvēloties karali Lebronu Džeimsu, kurš sevi vairāk kā divu dekāžu garumā ir pierādījis kā vienu no visu laiku labākajiem basketbolistiem visā pasaulē.

Tieši desmit gadus vēlāk »Cavaliers» nonāca identiskā situācijā un šķita, ka arī šoreiz klubs tiks pie viena no paaudzes talantīgākajiem spēlētājiem. Klīvlenda bez domāšanas izraudzījās Entoniju Benetu no Kanādas, kurš gan spēles stilā, gan auguma parametros, gan arī prasmēs no malas šķita ļoti līdzīgs Džeimsam. Šāda izvēle šķita pašsaprotama.

Benets noslēdza līgumu ar »Cavaliers» uz divām sezonām, iekasējot nedaudz vairāk kā desmit miljonus ASV dolāru. Pati karjera gan sportistam nevedās jau no pirmā brīža. Benets pirmos punktus no spēles guva vien savā piektajā NBA mačā. Sportists nerealizēja nevienu no savas karjeras pirmajiem 16 metieniem. Lai gan tā šķita mazākā bēda, arī pēcāk rezultativitāte būtiski neuzlabojās.

Pēc saraustītas sezonas viņš tika aizmainīts uz Minesotas »Timberwolves», kur viņa statistika caurmērā uzlabojās vien minimāli. Pēcāk basketbolists savus spēkus izmēģināja arī Toronto »Raptors» un Bruklinas »Nets» rindās, bet vietu līgā tā arī neizcīnīja. Karjeras turpinājumā Benets uzspēlēja ne vien Eiropā, bet arī vairākās NBA G līgas komandās, kā arī Izraēlā un Taivānā. Basketbolista pēdējais mačs reģistrēts 2023. gadā, kad viņš spēlēja Korejā.

Tagad Benets ir 31 gadu vecs un internetā nav pieejama informācija, ka viņš pārstāvētu kādu konkrētu klubu. Stipri ticams, ka drīz viņš varētu likt arī oficiālu punktu savai karjerai. Daļa no groza bumbas entuziastiem Benetu uzskata par visu laiku sliktāko NBA drafta pirmo izvēli un tas ir saprotami. Par spīti tam, ka Benets juniora gados tika iekļauts Kanādas jauniešu izlasēs un tika pie vairākām iespaidīgām medaļām, viņam neizdevās attaisnot uz sevi liktās cerības NBA.

Svarīgi gan pieminēt, ka pirmās izvēles gods vienmēr ir nācis ar papildus nastu. Benets karjeras gaitā izgāja cauri vairākiem savainojumiem, kas arī atstāja sava veida sekas. Tāpat Beneta drafta klasē nebija daudz citu vīru uz kuriem likt cerības. Zināmākie vīri no šī drafta ir Jannis Adetokunbo, Rūdijs Gobērs un Deniss Šrēders. »Cavaliers» gāja uz pilnu banku, tomēr šoreiz tas neatmaksājās. Benets gan par spīti visam tāpat nopelnīja iespaidīgu summiņu savas karjeras laikā.

Viena nepareizā loze starp vairākiem džekpotiem

Kā jau iepriekš tika minēts, 2003. gada NBA draftā visas prožektoru gaismas laupīja Džeimss. Šī drafta klase gan bija skaļiem vārdiem bagāta. Denveras »Nuggets» ar trešo izvēli draftēja Karmelo Entoniju, Toronto »Raptors» ar ceturto izraudzījās Krisu Bošu, bet Maiami »Heat» ar nākamo piku tika pie Dveina Veida. Drafta izskaņā līgā ienāca arī trejaču speciālists Kails Korvers. Šis lielisko spēlētāju saraksts varētu turpināties vēl ilgi.

Šoreiz gan lielākais fokuss jāpievērš otrajai izvēlei. Detroitas »Pistons» bija vienīgā no pirmo desmit izvēļu īpašniecēm, kas draftēja spēlētāju, kurš nebija no ASV. Komanda izvēlējās Serbijā dzimušo milzi Darko Miličiču. Tā gan pēcāk izrādījās liela kļūda…

Miličičs Detroitā pavadīja divas ar pusi sezonas, laukumā dodoties vien 96 regulārās sezonas spēlēs, kurās viņš izcēlās ar vidēji 1.6 gūtiem punktiem. Pēcāk centrs pavadīja divas sezonas Orlando »Magic» sistēmā, kur viņa loma kļuva lielāka un sniegums uzlabojās. Viņš gan turpināja samērā bieži mainīt savu darba vietu, uzspēlējot arī Memfisas »Grizzlies», Ņujorkas »Knicks» un »Timberwolves» vienībās. Pēdējā NBA sezona viņam bija 2013. gadā, kad viņš vienā mačā devās laukumā Bostonas »Celtics» uniformā.

Lai gan Miličiča karjera aizvadīto spēļu ziņā  nebija īsa, liela daļa no sportista sagaidīja vairāk. Basketbolists pēcāk vēl izmēģināja spēkus cīņas sportā un debitēja profesionālajā kikboksā, tomēr savā ierastajā arodā viņš neko vairs neiespēja. Ja »Cavaliers» iepriekš minētajā situācijā vēl var aizstāvēt, jo komandai nebija daudz citu potenciāli labāku izvēļu, tad »Pistons» gan nošāva greizi, palaižot garām vairākus leģendārus spēlētājus.

Sporta nežēlīgā puse

2007.gadā ar pirmo izvēli NBA draftā Gregu Odenu izraudzījās Portlendas »Trail Blazers». Daļai šķita, ka tieši šis kungs varēs Portlendas basketbolu pacelt jaunā līmenī, taču šis bija gadījums, kad virsroku ņēma traumas. Basketbolists izlaida savu pirmo sezonu tieši savainojuma dēļ.

Odens Portlendu laukumā pārstāvēja vien nepilnas divas sezonas, dodoties cīņā 82 pamatturnīra dueļos. Statistika nebija peļama — 8.9 punkti un septiņās atlēkušās bumbas caurmērā nominālajā debijas sezonā, kā arī 11.1 punkts un 8.5 atlēkušās bumbas nākamajā. Pēcāk gan atkal trauma un basketbolists uz NBA parketa atgriezās vien pēc vairāku sezonu izlaišanas.

Toreiz viņam iespēju deva »Heat», kuru Odens pārstāvēja 23 cīņās. Maiami komanda šajā sezonā sasniedza NBA finālu, taču tajā zaudēja. Odena karjera NBA ar to arī noslēdzās. Jāatzīst, ka īsti pat nesākoties. Basketbolists vēl izmēģināja sezonu Ķīnā, taču ar to spēlēšanas laiki bija aiz muguras.

Odens bija fenomenāls aizsardzības spēlētājs, kuram bija potenciāls izcelties ar »double-double» teju katrā spēlē. Viņu novērtēja lielākā daļa basketbola speciālistu, dēvējot Odenu par unikālu. Šoreiz gan visas sportista ieceres sabojāja savainojumi, kuri lielai daļai ir zināmi kā sporta nežēlīgā puse.

Informējam, ka arī kādā no mājīgajiem ”SynotTip” sporta bāriem Tev ir iespēja vērot elpu aizraujošus basketbola dueļus tiešraidēs.

Reģistrējies ”synottip.lv”, veic iemaksu ar kodu ”sports30” un saņem trīs bezriska likmes 10 eiro vērtībā, kā arī 10% zaudējuma atmaksu līdz pat 100 eiro!