synottip

Amerikas kausu futbolā dalīs Argentīnas un Kolumbijas vīri

Amerikas kausa izcīņa futbolā jeb ”Copa América” iziet finiša taisnē. Atlicis vien noskaidrot titula ieguvēju, jo priekšā vien fināla spēle. Tajā gaidāms duelis starp Argentīnu un Kolumbiju.

Leģendārā futbolista Lionela Mesi pārstāvētā Argentīna turnīru sāka ar drošu uzvaru jeb 2:0 pret Kanādu. Tad sekoja 1:0 pret Čīli, bet grupu turnīrs tika noslēgts ar 2:0 triumfu pret Peru. Ceturtdaļfinālā komanda nospēlēja neizšķirti pret Ekvadoru – 1:1. Pie panākuma gan izlase tika pēcspēles sitienu sērijā. Pusfinālā atkārtoti ar 2:0 tika apspēlēta Kanādas valstsvienība.

Kolumbijas ceļš uz finālu gan bija nedaudz raibāks. Pirmajā cīņā komanda ar 2:1 apspēlēja Paragvaju, pēc tam ar 3:0 tika sagrauta Kostarika, bet grupu turnīra izskaņā ”niča” jeb 1:1 pret Brazīliju. Ceturtdaļfinālā izlase negaidīti dominēja, ar 5:0 sakaujot Panamu. Pusfinālā uz pauzes tika atstāta spēcīgā Urugvaja. Kolumbija uzvarēja ar 1:0, otro puslaiku sarkanās kartītes dēļ pavadot mazākumā.

Visa turnīra gaitā labākais vārtu guvējs patlaban ir Argentīnas līderis Lautaro Martiness, kura kontā četri goli. Divas bumbas pievienojis arī Juliāns Alvaress. Līdz ar to, sešus no astoņiem komandas vārtiem šajā turnīrā ir guvuši divi vīri. Kolumbijas līderis tikmēr ir Džeimss Rodrigezs, kurš ar sešām rezultatīvām piespēlēm ir izteikti labākais golu asistētājs visā čempionātā.

Tieši Argentīna ir pašreizējā Amerikas kausa ieguvēja. Komanda 2021. gadā plūca uzvaras laurus Brazīlijā un nu lūko savu posteni nosargāt. Futbola lielvasts kontā ir jau 15 tituli un ar nākamo tā var kļūt par viennozīmīgi titulētāko futbola valsti otrpus okeānam. Kolumbijai tikmēr šī būs vien trešā reize finālā. Izlase 1975. gadā zaudēja tajā, bet 2001. gadā uzvarēja.

Fināla duelis paredzēts naktī uz 15. Jūliju (plkst. 3:00 pēc Latvijas laika). Bukmeikeri par favorīti uzskata Argentīnu, piešķirot tās uzvarai pamatlaikā koeficientu 2.32 apmērā. Kolumbijas triumfs 90 minūšu ietvaros toties novērtēts ar 3.69, kamēr neizšķirtam jeb pagarinājumam atstāts 3.05.

Līdz šim abas vienības ir aizvadījušas 42 oficiālas cīņas. 25 gadījumos uzvarējusi Argentīna, deviņas reizes uzvaras laurus plūkusi Kolumbija, bet astoņas cīņas ir noslēgušās neizšķirti. Pēdējo reizi komandas tikās 2022. gada 1. gebruārī, kad Pasaules kausa (PK) ietvaros ar 1:0 uzvarēja Kolumbija. Pēdējos desmit mačos gan Kolumbija uzvarējusi tikai vienu reizi, kamēr trīs cīņas noslēgušās neizšķirti, bet sešas ar Argentīnas triumfu.

Dienu iepriekš jeb 14. Jūlija naktī (arī plkst. 3:00) gan tiks sadalīts arī bronzas godalgu komplekts. Kaut cik uz pozitīvas nots turnīru lūkos noslēgt Kanādas un Urugvajas komandas. Bukmeikeri piešķīruši Kanādas uzvarai iespaidīgu koeficientu 6.26, Urugvajas triumfam atstāts 1.58, bet neizšķirtam – 4.22. Atgādināsim, ka Kanādai šī ir debija šajā turnīrā.

Informējam, ka arī kādā no mājīgajiem ”SynotTip” sporta bāriem Tev var būt iespēja vērot kādu futbola maču.

Reģistrējies synottip.lv, veic iemaksu ar kodu ”sports30” un saņem trīs bezriska likmes 10 eiro vērtībā, kā arī 10% zaudējuma atmaksu līdz pat 100 eiro!

Sporta bonuss
BEZRISKA LIKMES UN NAUDAS ATMAKSA