synottip

Apvienotā līga tuvojas: VEF kļūst vājāka, gaidāma “Zeļļu” debija

Apvienotā līga tuvojas: VEF kļūst vājāka, gaidāma "Zeļļu" debija

Latvijas - Igaunijas basketbola līgas (LIBL) jaunās sezonas sākums vairs nav aiz kalniem. Klubi turpina veikt sastāvu komplektācijas, taču pirmo ieskatu var veikt jau tagad. Tāpat kā pērn, arī šogad čempionātā startēs 16 komandas. Vienīgā izmaiņa ir Rakveres ''Tarvas'' aiziešana un jaunā pašmāju kluba Rīgas ''Zeļļi'' debija. Kopā LIBL ietvaros startēs septiņas Latvijas komandas.

''VEF Rīga''

Latvijas basketbola flagmani ''VEF Rīga'' starpsezonā piemeklējušas lielas pārmaiņas. Uz Ķīnu par izpirkuma maksu devies pērnās Latvijas basketbola līgas (LBL) sezonas vērtīgākais spēlētājs jeb MVP un ''vefiņa'' amerikāņu centrs Nasirs Brukss. Komanda palikusi arī bez saspēles vadītāja Emīla Krūmiņa, kurš devies uz Kurzemi, lai steigtu palīgā LBL bronzas īpašniecei ''Liepājai''. Amerikāņu aizsargs Glens Kouzijs tikmēr pārcēlies uz Krieviju, bet talantīgais Kristers Zoriks laimi meklēs Turcijas klubā Izmiras ''Petkim''.

Vienības rindās tikmēr atgriezušies divi bijušie ''vefisti'' - Dairis Bertāns un Mārcis Vītols. Lai gan komandu gaida vēl papildinājumi, diez vai klubam izdosies salāpīt radušos robus. Tiek lēsts, ka ar finansēm vairs nav tik spoži kā agrāk. Daži no pērnās sezonas spēlētājiem gan sastāvā paliks. Domājams, ka cīņu par LIBL un LBL godalgām šī situācija nesarežģīs, tomēr klubs piekto sezonu pēc kārtas ir iekļauts FIBA Čempionu līgas pamatturnīrā un tur skats gan vairs nav tik patīkams. Arī no ASV universitātes izrautā Brendana Adamsa iegāde savā ziņā ir riskanta, kā arī maz ticams, ka Rodrigo Būmeistera atgriešanās komandā spēs ko krasi mainīt.

''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola''

Izmaiņas sagaidāmas arī Valmierā. Gados jaunā komanda pārtapusi par ambiciozu vienību, kuras mērķis ir cīnīties par uzvaru katrā spēlē. Klubā atgriezušās divas Valmieras leģendas - pieredzējušie Jānis Kaufmanis un Edmunds Elksnis. Garo galu pastiprinās masīvais slovāku centrs no NCAA - Marošs Zelizņaks. Tāpat klubā noturēts bosniešu talants Haruns Zrno un pašmāju zvaigzne Kristofers Karlsons, bet galvenā trenera statusā paliks Oskars Virsis.

''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola'' ir šķīrusies no vairākiem jaunajiem basketbolistiem. Pagaidām, zināms, ka jaunu komandu atraduši pērnās sezonas līderi Tervels Beks un Valters Vēveris. Beks steigs palīgā Kosovas čempionei, kamēr Vēveris pārstāvēs ''Ventspili''. Vidzemes komanda gaidāmajā sezonā paralēli startēs arī strauji augošajā Eiropas Ziemeļu basketbola līgā (ENBL).

Rīgas ''Zeļļi''

Vēl nesen Rīgas ''Zeļļi'' bija vien ideja, bet nu ir oficiāli zināms, ka komanda gaidāmajā sezonā startēs gan LIBL, gan LBL, gan Latvijas Basketbola kausā (LBK). Sastāvs paliek krāsaināks, tomēr, pagaidām, daudz sastāva papildinājumus klubs nav publiskojis. Zināms, ka no Igaunijas vienības Tallinas ''Kalev/Cramo'' uz jaunpienācēju pārcelsies Zigmārs Raimo. ''Zellis'' būs arī ogrēnietis Uģis Pinete un 3x3 basketbolists Francis Lācis, kurš pērn cīnījās Nīderlandē. Galvenā trenera groži tikmēr tiks uzticēti Jurim Umbraško, kurš ar klubu parakstījis līgumu uz trim gadiem. Pērn viņš bija trenera asistents ''Liepājas'' komandā. Viņam līdz steigs paša audzēknis un Latvijas U18 izlases kapteinis Juris Vītols.

Sastāva pirmās ierises ir pat nedaudz šokējošas. Jauns klubs ielauzies Latvijas basketbolā un jau piesaistījis tik labi zināmus vārdus. Tomēr gan Lācis, gan Raimo ir 3x3 basketbola entuziasti un kāro spēlēt arī tur. Vai tas netraucēs kluba attīstībai un rezultātiem? Komandai ir jauna pieeja un vīzija, tomēr, kā tas atainosies praksē? Izskanējis, ka klubs varētu piesaistīt arī ''Latvijas Universitātes'' zvaigzni Dāvidu Vīksni.

''Liepāja''

Šis Kurzemē bāzētais klubs, visticamāk, starpsezonā ir piedzīvojis lielāko triecienu, taču cenšas no tā pakāpeniski atgūties. 18 gadus vecais talants Frederiks Meinarts pārcēlies uz ASV, lai pārstāvētu "IMG Academy" komandu Floridas štatā. Līdzīgu ceļu izvēlējies arī Ričards Vanags. Lielākais zaudējums liepājniekiem gan bija centrs Kārlis Šiliņš, kurš nākamajā sezonā izmēģinās veiksmi Vācijā. Aizgājēju bariņam pievienojies arī pieredzējušais saspēles vadītājs Renārs Birkāns un Kārlis Žunda.

Klubu tikmēr pastiprinās bijušais valmierietis Klāvs Dubults, kurš pērn cīnījās Polijā. No LU tikmēr pievienosies Reinis Avotiņš, kā arī iepriekš minētais ''vefietis'' Krūmiņš, bet komandā noturēti Kristaps Miglinieks un Roberts Freimanis. Klubs no ''Ventspils'' paguvis pārvilināt Kristapu Ķilpu, kā arī pratis komandā noturēt galveno treneri Artūru Visocki-Rubeni.

''Ventspils''

''Ventspils'' jau pēc sezonas beigām informēja, ka, visticamāk, klubā gaidāmas dažādas pārmaiņas. Līdz šim gan to nav bijis daudz. Zaudēts iepriekš minētais Elksnis un piesaistīts Birkāns ar Vēveri.

Kā pirmais lielais papildinājums ventspilniekiem bija amerikāņu saspēles vadītājs un Bulgārijas čempionāta MVP Išmaels El-Amins. Pēcāk tika informēts, ka pēc trim gadiem komandā atgriezies centra spēlētājs Ronalds Zaķis, bet sastāvā noturēts uzbrucējs Linards Jaunzems. Sastāvs gan vēl ne tuvu nav nokomplektēts līdz galam.

''Ogre''

Ogrēniešu starpsezonas lielākais notikums tikmēr līdz šim ir bijis ''Arēna Ogre'' atklāšanas brīdis. Skolas sporta zāli beidzot nomainīs kvalitatīvāks parkets. Vienīgie publiskie sastāva pastiprinājumi patlaban ir divi vietējie basketbolisti - Matīss Kulačkovskis un Gustavs Kampuss, bet zaudēts Pinete. Sastāvs gan būtiski nemainīsies - treneru štābs būs tāds pats, kā arī paliks līderi Kristaps DārgaisRihards Zēbergs un Kārlis Apsītis. Vienīgās bažas rada Apsītis, kurš ir pievērsies 3x3 basketbolam, savā ziņā negatīvi iespaidojot kluba tiešās intereses. Vai pēc zaudējuma LBL bronzas mačā pret ''Liepāju'' ogrēnieši tiešām neveiks būtiskas izmaiņas?

''Latvijas Universitāte''

Studentu klubs, pagaidām, aizvada garlaicīgāko starpsezonu no Latvijas klubiem un tas ir samērā pašsaprotami. Leģionārus vienība praktiski nekad nepiesaista, jo balsta klubu uz vietējiem studentiem, toties zaudēt var nākties daudz. Liela daļa līderu ir pabeiguši mācības LU un steidz meklēt iespēju nopelnīt, spēlējot citur. Avotiņš jau atrodas Liepājā, Kampuss Ogrē un līderis Vīksne arī šķiet lēnām pazūd no LU redzesloka. Vai LU atklās kādu jauno talantu Latvijas basketbolā arī nākamajā sezonā?

 

Atgādināsim, ka kādā no mājīgajiem ''SynotTip'' sporta bāriem Tu varēsi sekot līdzi kārstākajām šīs līgas spēlēm.

Reģistrējies ''synottip.lv'', veic iemaksu ar kodu ''sports30'' un saņem trīs bezriska likmes 10 eiro vērtībā un 10% zaudējuma atmaksu līdz pat 100 eiro!

Sporta bonuss
BEZRISKA LIKMES UN NAUDAS ATMAKSA