synottip

Basketbola klasika: LBL finālā “VEF Rīga” pret “Ventspili”, “Ogre” ar “Liepāju” sadalīs bronzu

Basketbola klasika: LBL finālā "VEF Rīga" pret "Ventspili", "Ogre" ar "Liepāju" sadalīs bronzu

Latvijas basketbola līga (LBL) ir nonākusi līdz finālam un bronzas sērijai. Pusfinālos mūs sagaidīja mazi pārsteigumi, tomēr iepriekš prognozētais iznākums nemainījās.

 

Finālā līdz četrām uzvarām tiksies pēdējo četru gadu čempione ''VEF Rīga'' un spēcīgā ''Ventspils''. Šo jau var dēvēt par Latvijas basketbola un īpaši jau LBL fināla klasiku. Sērijā laukuma priekšrocības būs ''vefiņam'' un tas sāksies jau 3. maijā (plkst. 19:45), kad komandas tiksies ''Rimi'' Olimpiskajā centrā.

 

Rīdzinieki pusfinālā vien piecos mačos tika galā ar ''Liepāju'', kas nomināli skaitījās krietni vājāka komanda. Blāvo sniegumu var norakstīt uz īso rezervistu soliņu, jo komanda konstanti spēlē ar astoņu līdz deviņu spēlētāju rotāciju (reizēm pat septiņu), tomēr šāds sniegums nebija ''VEF Rīga'' cienīgs, ņemot vērā komandas reputāciju, līmeni un budžetu. Klubs iekļuva finālā, tomēr brūnā svītra apakšbiksēs aiz bailēm tai paliks vēl uz ilgu laiku. Komanda tomēr sērijā bija iedzinējos divas reizes - ar 0:1 un 1:2. Ventspilnieki tikmēr savu sēriju pret ''Ogri'' uzsāka ar zaudējumu savā laukumā, taču turpinājumā pierādīja, ka ir krietni pārāka komanda, izcīnot trīs bezatbildes panākumus, un iekļūstot finālā.

 

Šī sērija parādīs, vai ''VEF Rīgai'' šosezon atmaksājās spēlēt ar tik daudz leģionāriem. Centrs Nazirs Brukss jau vairākos mačos pēc kārtas sevi nav pierādījis no tās labākās puses. Liela atbildība būs tieši uz Kristera Zorika un Arta Ates pleciem, jo ir jāizcīna tituls un jācīnās par sulīgāku līgumu ārzemēs. Ventspilniekiem uzvaru tikmēr var atnest saliedēta komandas spēle, jo šajā komanda punktus var gūt praktiski jebkurš spēlētājs.

 

Likumsakarīgi, ka bronzas sērijā līdz trim panākumiem mērosies pusfināla neveiksminieces - ''Liepāja'' un ''Ogre''. Abas vienības gan sezonu var vērtēt ar ''+'' zīmīti, jo ekspektācijas savā ziņā ir pat pārsniegtas. Šī sērija gan sāksies dienu vēlāk - 4. maijā (plkst. 17:00), kad komandas tiksies Ogres 1. vidusskolā.

 

Lielu lomu sērijas gaitā spēlēs līdzjutēju atbalsts. ''Ogres'' komandai ir ļoti lojāla līdzjutēju bāze, kas būs gatava mērot tālo ceļu uz Kurzemi. Arī liepājnieku fani nav ar pliku roku ņemami, tomēr neliels pārsvars šajā ziņā ir tieši ogrēniešiem, kuriem būs arī sava laukuma priekšrocības. ''Ogre'' gan ir vienīgais LBL klubs, kurš mājas spēles aizvada kādas skolas sporta zālē, tāpēc būtu jāaizdomājas, cik augstā līmenī vispār ir mūsu basketbols.

 

Šis būs principiāls duelis - Kārlis Šiliņš ar Kristapu Dārgo, visticamāk, visu sēriju neatlaidīgi cīnīsies zem groziem. Liepājniekiem būs jāapbruņo bijušais valmierietis Kārlis Apsītis, kuram reizēm izdodas demonstrēt fenomenālu sniegumu, dodoties laukumā no rezervistu soliņa.

 

Šī sezona ir bijusi ļoti aizraujoša un šķiet, ka mūs sagaida īpaši interesantas arī izšķirošās cīņas. ''VEF Rīga'' ir kļuvusi par nestabilu komandu, kas dod priekšrocības ''Ventspils'' basketbolistiem. ''Ogre'' un ''Liepāja'' tikmēr pierādīja, ka uzreiz seko abām šīm komandām Latvijas basketbola piramīdā un savā starpā var notikt jebkāds scenārijs. Kuras komandas triumfēs, bet kuras paliks ar garu degunu?

 

Reģistrējies ''synottip.lv'', iemaksā ar kodu ''sports30'' un saņem trīs 10 eiro bezriska likmes un 10% zaudējuma atmaksu līdz pat 100 eiro!

Sporta bonuss
BEZRISKA LIKMES UN NAUDAS ATMAKSA