synottip

Datorspēles “League of Legends” turnīrā tiks sadalīti 250 000 ASV dolāru

Lai arī liela daļa cilvēku joprojām uzskata, ka datorspēles ir tāds nieks vien, pasaulē arvien populārāks un labāk apmaksāts paliek E-sports. Jau no 1. līdz 19. maijam Ķīnā tiks aizvadīts datorspēles League of Legends turnīrs ”Mid-Season Invitational 2024” (MSI), kas tiek uzskatīts par šī E-sporta veida pasaules čempionātu (PČ).

Turnīrā piedalīsies 12 komandas. Astoņas no tām izies caui izslēgšanas stadijai. Labākās četras tiks tālāk, pievienojoties pārējām četrām vienībām, kas vietu labāko astotniekā jau bija garantējušas. Kopējais turnīra balvu fonds sasniedz 250 tūkstošu ASV dolāru un pie atalgojuma tiks pilnīgi visas turnīra dalībnieces. Pirmās vietas īpašniece saņems lielo balvu jeb 50 tūkstošus, kamēr otrās pozīcijas ieguvēja tiks pie 40 tūkstošiem, trijnieka komandai tiekot pie 30 tūkstošiem.

E-sports, galvenokārt, kļuva populārs pateicoties Counter Strike: Global Offensive (agrāk – CS:GO, tagad – Counter Strike 2 jeb CS2) spēles dēļ. Agrāk šīs datorspēles turnīrus tiešraidēs vēroja vairāki miljoni. Liels apmeklējums bija arī klātienē. Lai gan reitingi kopš ziedu laikiem ir kritušies, tie joprojām ir augsti. E-sports kļūst arvien populārāks un pārspēj pat īstā sporta apmeklējumus un naudas balvas. Tas palīdzējis arī citām datorspēlēm tikt pie šāda ekskluzīva statusa.

E-sporta pasaulē tagad valda ne vien Tom Clancy’s Rainbow Six, bet arī King of Glory. Diskutabli populārākā, zināmākā un senākā datorspēle tikmēr ir League of Legends. Tā ieņem E-sporta aukšgalu jau kopš 2009. gada, kad tā tika izlaista. League of Legends ir komandas spēle. Cīņa notiek starp divām komandām un katru pārstāv pieci spēlētāji. Spēles laukums ir sadalīts divās pusēs – sarkanajā un zilajā. Abām komandām ir viens mērķis – iznīcināt pretinieku bāzi jeb tā saucamo Nexus.

Turnīrs tiks atklāts ar cīņu 1. maijā (plkst. 11:00 pēc Latvijas laika), kad Flyquest komanda mēros spēkus pret PSG Talon vienību. Bukmeikeru acīs favorītes ar koeficientu 1.71 ir PSG Talon, kamēr Flyquest triumfam atstāts reizinātājs 1.94. Dienu vēlāk (šajā pašā laikā) cīņā metīsies arī viena no E-sporta populārākajām komandām Fnatic. Komanda izvirzīta favorītes statusā cīņā pret Gam Esports1.05. Pretiniekiem tikmēr atstāts iespaidīgs reizinātājs 6.63 apmērā.

Mazāk nozīmīgi E-sporta turnīri reizēm norisinās arī tepat Latvijā. Tos parasti organizē konkrētas datorspēļu atbalstītāju kompānijas, dalībnieku vidū piesaistot jauniešus, kuru interešu redzeslokā ir tieši E-sports. Latvijā populāri ir divi E-sporta profesionāļi, kuri ar CS2 spēlēšanu pelna iztiku. Viens no tiem ir broky jeb 23 gadus vecais Helvijs Saukants, kurš pārstāv visiem labi zināmo FaZe Clan komandu, bet otrs ir Team Liquid pārstāvis YEKINDAR jeb Mareks Gaļinskis.

Vai Tu sekosi līdzi League of Legends pavasara meistarsacīkstēm?

Reģistrējies ”synottip.lv”, veic iemaksu ar kodu ”sports30” un saņem trīs bezriska likmes 10 eiro vērtībā, kā arī 10% zaudējuma atmaksu līdz pat 100 eiro!

Sporta bonuss
BEZRISKA LIKMES UN NAUDAS ATMAKSA