synottip

Eirolīga pirmo reizi Latvijā: “Anadolu Efes” pret “Maccabi”

Eirolīga pirmo reizi Latvijā: "Anadolu Efes" pret "Maccabi"

Jau 8. februāra vakarā Latvijā būs iespēja vērot vēl nebijušu sporta notikumu. Pirmo reizi valsts vēsturē mūsu dzimtenē norisināsies ULEB Eirolīgas spēle. Turcijas klubs Stambulas ''Anadolu Efes'' mēros spēkus pret Izraēlas komandu Telavivas ''Maccabi''. Spēles sākums ''Arēna Rīga'' telpās jau plkst. 19:30.

Lai gan sākotnēji šķita, ka latviešu līdzjutēji varētu lauzt krēslus, lai tiktu pie biļetēm uz šo Eirolīgas maču, situācija beigās izrādās savādāka. Biļetes pirms gaidāmā mača vēl ir pietiekami daudz. Tās svārstās cenu amplitūdā no septiņiem līdz 29 eiro, kas ir adekvāta cena tik unikālam sporta notikumam, taču šķiet, ka basketbola fani arēnu netaisās pārpildīt. Tas gan šķiet nedaudz īpatnēji, jo bieži vien letiņi dodas pat uz Lietuvu, lai atbalstītu šīs pašas līgas klubu Kauņas ''Žalgiris''. Šo vienību gan pārstāv arī mūsu pašu basketbolists Rolands Šmits. Nevienā no šīm komandām gan latviešu pārstāvniecības nav.

Izteikts ''Anadolu Efes'' līderis šosezon ir bijis bijušais Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlētājs Šeins Larkins no ASV. 25 mačos viņš caurmērā izcēlies ar 17.4 punktiem, 2.9 atlēkušajām bumbām, 5.3 rezultatīvām piespēlēm un 1.2 pārtvertām bumbām. ''Maccabi'' vilcējspēks šosezon bijis Larkina tautietis Veids Baldvins ceturtais, kurš 18 spēlēs savā rēķinā ierakstījis vidēji 16.9 punktus, 2.5 atlēkušās bumbas, 5.1 rezultatīvu piespēli un 1.1 pārtvertu bumbu.

Sezonas pirmajā savstarpējā spēlē ''Maccabi'' izrādījās pārāka ar rezultātu 95:86. ''Maccabi'' arī vidēji mačā gūst vairāk punktus, savāc atlēkušās bumbas, atdod rezultatīvas piespēles un pārtver bumbas. No statistikas viedokļa tā vien šķiet, ka visas kārtis ir Izraēlas kluba pusē un atkārtoti izcīnīt uzvaru nevajadzētu būt milzīgu problēmu.

Tāpat arī svarīgi ieskatīties turnīra tabulā. ''Maccabi'' patlaban atrodas desmitajā pozīcijā, aktīvi cīnoties par vietu izslēgšanas spēlēs. Izraēlas klubs 25 mačos ticis pie 13 panākumiem un atrodas tikai divu uzvaru atstatumā no ceturtās vietas visā līgā. ''Anadolu Efes'' tikmēr ar desmit uzvarām tik pat cīņās ir 16. no visām 18 komandām. Pozīcija ir diezgan droša un zemāk nokrist ir praktiski neiespējami, tomēr 16. vieta nav komandas mērķis. Viena uzvara uzreiz komandu ''uzmestu'' līdz pat 12. pozīcijai, jo Eirolīgā patlaban ir piecas komandas ar identisku bilanci jeb 10-15.

Visam par spīti, latviešus gaida ļoti aizraujoša un kvalitatīva basketbola spēle. Tik augsta līmeņa basketbolu Latvijā nevar redzēt bieži un jādomā, ka latvieši to pratīs novērtēt. Visticamāk, nelielas laukuma priekšrocības būs tieši ''Anadolu Efes'' komandai, jo tieši šī vienība skaitās nominālā spēles rīkotāja jeb mājiniece, kā arī nedaudz vājākā komanda. Tas vien nozīmē, ka latvieši vairāk steigs atbalstīt tieši šo vienību. Tāpat arī komandas sastāvā ir nedaudz labāk zināmi sportistu vārdi, kas nozīmē, ka tas uzreiz veicina vienības atpazīstamību.

Par favorīti uz uzvaru gaidāmajā cīņā tiek uzskatīta nominālā mājiniece ''Anadolu Efes'', kuras panākumam bukmeikeri piešķīruši koeficientu 1.53 apmērā. ''Maccabi'' basketbolistu uzvarai tikmēr atstāts krietni sulīgāks reizinātājs - 2.46.

Informējam, ka arī kādā no mājīgajiem ''SynotTip'' sporta bāriem Tev var pavīdēt iespēja vērot šo Eirolīgas dueli.

Reģistrējies ''synottip.lv'', veic iemaksu ar kodu “sports30” un saņem trīs bezriska likmes 10 eiro vērtībā, kā arī 10% zaudējuma atmaksu līdz pat 100 eiro!

Sporta bonuss
BEZRISKA LIKMES UN NAUDAS ATMAKSA