synottip

EURO2024 pusfināli bez mājinieces Vācijas

Vācijā turpinās Eiropas čempionāts (EČ) futbolā jeb EURO2024. Uz čempionu troni pretendē vairs tikai četras izlases, kas nozīmē, ka starts pusfināliem.

Spānija – Francija

Pirmajā pusfinālu pārī spēkus samēros Spānijas un Francijas futbolisti. Spāņi Eiropas zeltu līdz šim izcīnījuši trīs reizes, kas ir dalīts labākais rādītājs ar Vāciju. Pēdējo reizi gan Spānija to izdarīja pirms 12 gadiem. Francija gan iepriekš bijusi Eiropas futbola virsotnē vien 2000. gadā. Pēdējos piecos turnīros tikai viena reize iekš TOP 5 – 2016. gadā, kad savā valstī tika piedzīvots zaudējums finālā pret Portugāli ar 0:1.

Spāņi aizvadīja izcilu grupu turnīru, uzvarot visās trīs spēles. Uzvaras bija likumsakarīgas un ar dominances efektu. Ar 3:0 tika sagrauta Horvātija, ar 1:0 uzveikta arī Itālija, kā arī ar 1:0 krita Albānija. Astotdaļfinālā izlasei pārliecinošs triumfs ar 4:1 pret EČ finālturnīru debitanti Gruziju, bet pēdējā kārtā jeb ceturtdaļfinālā klājās nedaudz grūtāk. Vien pagarinājuma pašā galotnē komanda izrāva uzvaru pret turnīra rīkotājvalsti Vāciju, plūcot uzvaras laurus ar rezultātu 2:1, kā arī aizsūtot pensijā Toni Krosu. Piecās šī turnīra spēlēs ielaisti vien divi, bet gūti 11 vārti. Lielisks komandas darbs sasniegumu epicentrā.

Francijas sniegums toties ir bijis samērā vājš, tomēr ar to ir bijis gana, lai sasniegtu labāko četrinieku. Turnīra pirmajā cīņā francūži ar 1:0 uzveica Austriju. Turpinājumā 0:0 jeb bezvārtu “niča” pret Nīderlandi. Neizšķirts arī pret Poliju un Robertu Levandovski – 1:1. Astotdaļfinālā uzvara ar 1:0 pret Beļģiju. Ceturtdaļfināla cīņa noslēdzās ar bezvārtu neizšķirtu pret leģendāro Krištianu Ronaldu un Portugāles izlasi, valstsvienībai plūcot uzvaras laurus soda sitienu sērijā. Gūti vien trīs vārti šajā turnīrā – divas reizes pretinieki bumbu raidījuši paši savos vārtos, bet viens gols gūts ar “pendeles” palīdzību. Pārliecību šāds Francijas blices sniegums nedveš. Arī Kiljans Mbapē vēl nav atvēris savu produktivitātes bagāžu.

Abas izlases līdz šim savā starpā ir tikušās 36 reizes. 16 reizes uzvaru izcīnījusi Spānija, kamēr Francija ir tikusi pie 13 panākumiem. Septiņas reizes savstarpējie dueļi noslēgušies neizšķirti.

Pirmais pusfināla duelis paredzēts 9. jūlija jeb otrdienas pašā vakarā (plkst. 22:00 pēc Latvijas laika), kad komandas tiksies Minhenē. Bukmeikeri par nelielu favorīti uzskata Spāniju, piešķirot tās uzvarai koeficientu 2.85 apmērā. Francijas triumfs pamatlaikā novērtēts ar 3.18, bet neizšķirtam jeb pagarinājuman atstāts 2.82.

Anglija – Nīderlande

Otra fināliste taps skaidra pēc futbola dzimtenes Anglijas un sīkstās Nīderlandes savstarpējā dueļa. Anglija EČ finālā ir spēlējusi tikai vienu reizi, kad 2020. gadā jeb pēdējā čempionātā izlase pēcspēles sitienos zaudēja pret Itāliju – 1:2. Nīderlande tikmēr ir sasniegusi pusfināla fāzi pirmo reizi kopš 2004. gada.

Angļi grupu turnīru sāka ar trim punktiem pret Serbiju, uzvarot ar 1:0. Pēcāk gan neizšķirts ar 1:1 pret Dāniju, kam sekoja arī 0:0 pret Slovēniju. Astotdaļfinālā brigāde trillera cienīgā cīņā ar 2:1 uzveica Slovākiju, bet ceturtdaļfinālā pret Šveici ar 90 minūtēm nebija gana uzvarētāja noskaidrošanai. Arī pagarinājumā uzvarētājs nenoskaidrojās, Anglijai triumfējot pēcspēles sitienu sērijā. Mačā – 2:1.

Nīderlande turnīra ievadā ar 2:1 apspēlēja Poliju. Tam sekoja iepriekš minētais neizšķirts pret Franciju, kā arī sāpīgs un rezultatīvs zaudējums ar 2:3 pret Austriju. Astotdaļfinālā dominance un 3:0 pret Rumāniju, bet ceturtdaļfinālā ar 2:1 apbēdināta tika Turcijas izlase. Svārstīgs sniegums, tomēr jūtams izlases kodols.

Anglija un Nīderlande uz zālāja līdz šim ir tikušās 22 gadījumos. Sešas reizes uzvaras laurus plūkusi Anglija, septiņas reizes Nīderlande triumfējusi, bet deviņos gadījumos fiksēts neizšķirts.

Šis duelis paredzēts diennakti vēlāk Dortmundē. Izlases cīnīsies 10. jūlija jeb trešdienas izskaņā (plkst. 22:00 pēc Latvijas laika). Bukmeikeri par favorīti uzskata Angliju, piešķirot tās uzvarai koeficientu 2.72. Nīderlandes panākumam piešķirts 3.21, taču papildlaikam jeb “ničai” pamatlaikā – 2.85.

Francijas un Nīderlandes panākumu gadījumos finālā var tikties divas D grupas dalībnieces. Bukmeikeri gan tādam finālam netic. Par galveno favorīti uz titulu joprojām uzskata Angliju, kuras titula iespējai koeficients ir apaļš 3.00.

Informējam, ka arī kādā no mājīgajiem ”SynotTip” sporta bāriem Tev var būt iespēja vērot kādu futbola maču.

Reģistrējies synottip.lv, veic iemaksu ar kodu ”sports30” un saņem trīs bezriska likmes 10 eiro vērtībā, kā arī 10% zaudējuma atmaksu līdz pat 100 eiro!