synottip

F1 sezona turpinās: Verstapens lūkos Itālijā izcīnīt jau desmito uzvaru pēc kārtas

F1 sezona turpinās: Verstapens lūkos Itālijā izcīnīt jau desmito uzvaru pēc kārtas

Septembris Itālijā tiks ieskandināts ar nu jau kārtējo F1 posmu. Pasaules ātrākie formulu piloti aizvadīs jau 15 no šīs sezonas 23 posmiem. Etaps sāksies jau 1. septembrī - kvalifikācija būs dienu vēlāk, bet izšķirošais brauciens 3. septembrī jeb svētdien.

Itālijas ''Grand Prix'' bija paredzēts jau maija vidū, tomēr plūdu dēļ tas tika negaidīti atcelts. F1 vadība gan šo apburošo Eiropas valsti bez sacīkstēm neatstāja. Tas nozīmē, ka teorētiski šis ir vien 14., nevis 15. posms, jo viens tika izlaists.

Visas sezonas gaitā izteiktu dominanci trasē ir demonstrējis Makss Verstapens. Viņš ir izcīnījis uzvaru 11 no 13 posmiem, triumfējot pēdējos deviņos etapos pēc kārtas. Atlikušajos divos GP viņš ir izcīnījis otro vietu, zaudējot vien savam komandas biedram Serhio Peresam. Verstapena dominance ir labi jūtama arī kopvērtējumā - viņš ir tā līderis ar 138 punktu pārsvaru pār savu tuvāko sekotāju Peresu. Kopvērtējuma TOP 3 tikmēr noslēdz spāņu pilots Fernando Alonso.

Šķiet, ka pati interesantākā cīņa varētu būt tieši par kopvērtējuma zemāko pakāpienu. Alonso par 12 punktiem apsteidz ceturtā vietā esošo Lūisu Hamiltonu. Septiņkārtējam pasaules čempionam un britu pilotam šosezon izdevies uz pjedestāla tikt vien četras reizes, divreiz izcīnot otro, bet divreiz trešo vietu. Vai viņam izdosies apsteigt Alonso? Piektajā pozīcijā tikmēr atrodas cits spānis - Karloss Sainzs, kurš no Hamiltona atpaliek par 54 punktiem. Viņš noslēdz sarakstu ar pilotiem, kuri šosezon izcīnījuši kopvērtējuma ieskaitē vismaz 100 punktus.

 

Interesanti, ka bukmeikeri tieši Hamiltonu uzskata par otro pretendentu uz otro vietu kopvērtējumā. Peresam koeficients uz šādu varbūtību ir 1.24, kamēr Hamiltonam 4.30. Alonso reizinātājs tikmēr ir 19.80, bet pārējiem pilotiem uz šādu opciju koeficients ir 63.00 un vairāk. Pēc Itālijas GP pilotus sagaida teju divas brīvas nedēļas. Tas nozīmē, ka stūrmaņi centīsies šajā posmā atdot visu savu enerģiju. Sacīkstes Itālijā solās būt īpaši interesantas. Vai Verstapens izcīnīs savu desmito uzvaru pēc kārtas?

 

Atgādināsim, ka kādā no mājīgajiem ''SynotTip'' sporta bāriem Tev būs lieliska iespēja sekot šim F1 sacīkstēm. Koeficienti laika gaitā var mainīties.

Reģistrējies ''synottip.lv'', veic iemaksu ar kodu ''sports30'' un saņem trīs bezriska likmes 10 eiro vērtībā un 10% zaudējuma atmaksu līdz pat 100 eiro!

Sporta bonuss
BEZRISKA LIKMES UN NAUDAS ATMAKSA