synottip

Fināla atkārtojums: “Zemgale” un “Mogo” otro gadu pēc kārtas cīnīsies par titulu

Baltijas hokeja līgas (OHL) sezona ir teju galā. Klāt kulminācija – grandiozais fināls! Tas būs pagājušās sezonas fināla atkārtojums, jo spēkiem atkārtoti mērosies ”Mogo”/LSPA un ”Zemgale”/LBTU komandas. Par Latvijas un arī visas Baltijas čempioni kļūs komanda, kas pirmā tiks pie četriem panākumiem.

Abas komandas regulāro sezonu noslēdza ar vienādu punktu skaitu, ierindojoties pirmajās divās pozīcijās. Taibreika rezultātā pirmo vietu izcīnīja jelgavnieki, kamēr otrajā pozīcijā palika rīdzinieki. Abu vienību dominance ļāva izslēgšanas spēles sākt no pusfināla fāzes, izlaižot pirmo kārtu. ”Zemgale”/LBTU pusfināla sērijā četros mačos ātri vien izslēdza klubu ”Prizma”. Jelgavnieki sērijā ielaida vien astoņas, bet trāpīja 23 ripas. ”Mogo” tik pat spēlēs negaidīti pārliecinoši trimufēja pret ”Kurbads” hokejistiem. ”Kurbads” četros mačos guva vien piecus golus. Jāatzīst, ka finālistes ir pelnījušas šeit atrasties!

Atgādināsim, ka abām komandām jau ir kopīga pagātne. Vienības pērn tikās finālā, kad titulu piecos mačos izcīnīja ”Zemgale”. ”Mogo” nespēja rast risinājumu pretinieku uzbrukumam un teicamajai aizsardzībai, tomēr šosezon vienība lūkos to mainīt. Jāpiemin, ka jelgavniekiem šis ir jau ceturtais fināls pēc kārtas. Abas komandas ir tikušas pie diviem OHL tituliem līdz šim, kas nozīmē, ka vienai no komandām šī būs jau trešā čempionu sezona.

Šosezon komandu savstarpējās cīņas ir bijušas krietni līdzvērtīgākas. Pirmajās divās tikšanās reizēs uzvarēja ”Zemgale” (2:1 un 5:1), taču pārējās divās cīņās pārāka bija ”Mogo” (3:1 un 2:1). Zīmīgi, ka līdz šim zaudētāji spējuši gūt tikai vienus vārtus. Vai matemātiskā sistēma turpināsies arī finālā? ”Mogo” regulārajā sezonā guva par 13 vārtiem vairāk, kā arī ielaida par desmit ripām mazāk nekā ”Zemgale”.

”Mogo” līdzjutēji cerības liek uz labi zināmā pašmāju uzbrucēja Ginta Meijas pleciem. Viņš bija vienīgais spēlētājs regulārajā sezonā visā līgā, kuram bija pa spēkam tikt pie 50 rezultativitātes punktiem (24+26). Viņš to paveica vien 27 spēlēs un tika atzīts par līgas vērtīgāko spēlētāju jeb MVP. Četrās ”play-off” spēlēs gan viņam, pagaidām, vien tikai divi precīzi metieni.

Jelgavas kluba rindās tikmēr viena specifiska līdera nav. Komanda demonstrē teicamu un saliedētu hokeju galvenā trenera Arta Ābola vadībā un tas nav nekas jauns. Komandas rezultatīvākais spēlētājs šajās izslēgšanas spēlēs ir Gustavs Millers, kuram četros mačos seši punkti (1+5). Pieci goli tikmēr Ričarda Bernharda kontā.

Jau tagad var teju garantēt, ka sērija būs aizraujoša. Arī līdzjutējiem būs azarts atbalstīt savas komandas, jo šī jau sāk kļūt par sava veida Latvijas hokeja klasiku. Grūti spriest par abu klubu iespējām finālā. Jācer, ka sērija būs aizraujoša un komandas spēs demonstrēt augstākā līmeņa hokeju. Septiņu spēļu trilleris būtu tieši tas, kas Latvijas hokejam ir nepieciešams. Vai intriga saglabāsies visu sēriju?

Latvijas Hokeja federācija (LHF) vēl nav publicējusi fināla sērijas spēļu grafiku, tāpēc arī bukmeikeri vēl nav izteikuši savas prognozes par gaidāmajām cīņām. Tas viss gan varētu tapt skaidrs jau tuvākajās dienās. Seko līdzi informācijai mūsu mājaslapā un esi informēts!

Informējam, ka arī kādā no mājīgajiem ”SynotTip” sporta bāriem Tev var pavīdēt iespēja vērot kādu aizraujošu hokeja dueli.

Reģistrējies ”synottip.lv”, veic iemaksu ar kodu “sports30” un saņem trīs bezriska likmes 10 eiro vērtībā, kā arī 10% zaudējuma atmaksu līdz pat 100 eiro!

Sporta bonuss
BEZRISKA LIKMES UN NAUDAS ATMAKSA