synottip

Florbola Virslīgā klāt “play-off”: vai Latvijā būs jauna čempione?

Florbola Virslīgā klāt "play-off": vai Latvijā būs jauna čempione?

Latvijas čempionāts florbolā vīriešiem ir nonācis līdz izslēgšanas spēļu robežai. Vien astoņas Virslīgas komandas turpina ceļu pretī čempionu titulam un zeltam. Nākamajā kārtā iekļūs vienības, kas pirmās savā pārī tiks pie četriem panākumiem.

Kocēnu "Rubene" - "Valmiera"

Florbola entuziastus jau pirmajā kārtā sagaida Vidzemes derbijs, ko var droši dēvēt arī par Latvijas florbola klasiku. Kocēni tiek uzskatīti par florbola lielpilsētu. Lai vai kā, uzreiz pretī stāsies valmierieši un tas jau ir kļuvis par ilggadēju derbiju, laukumā tiekoties draugiem, kuri mača gaitā aizmirst par savu tuvību. Abās regulārās sezonas spēlēs "Rubene" izrādījās pārāka, triumfējot pamatlaikā ar vienu vārtu pārsvaru (3:2 un 5:4). Dueļi abu šo komandu starpā vienmēr izrādās aizraujoši, jo tuvo lokāciju dēļ mačus vienmēr apmeklē daudz abu komandu līdzjutēju. Kamēr "Rubene" savā pastāvēšanas vēsturē ir izcīnījusi trīs čempionu titulus, valmieriešu lielākais sasniegums ir divreiz izcīnīts vicečempionu tituls.

"Rubene" regulāro sezonu noslēdza kā čempionāta līdere. 20 mačos tika izcīnīti 47 punkti, piedzīvojot vien piecus zaudējumus. Kocēnu kluba līderis ir Matīss Celms, kurš ir līgas otrais labākais vārtu guvējs un trešais rezultatīvākais spēlētājs ar 42 punktiem (28+14). Valmieriešiem regulārā sezona bija negaidīti smaga, ņemot vērā, ka vēl pērn vienība izcīnīja otro vietu Latvijā. Komanda kā pēdējā iekļuva "play-off", vien par pieciem punktiem apsteidzot vietu zemāk esošo SĀC komandu. Valmierieši nav bijuši izteikti rezultatīvi šosezon, tomēr uz priekšu vienību velk Mārtiņš Broks (21+11), kurš punktu ziņā ir komandas līderis. Lielu robu aizsardzībā joprojām atstājis Aigars Belasovs, kurš profesionālo karjeru jau kādu laiku ir noslēdzis, taču palīdz klubam treneru korpusā.

Sērijas pirmā cīņa paredzēta jau 24. februārī, kad plkst. 18:00 vienības tiksies Kocēnos. Bukmeikeri par izteiktu favorīti uzskata komandu "Rubene", piešķirot tās triumfam koeficientu 1.50. Valmieriešu uzvarai pamatlaikā tikmēr atstāts reizinātājs 3.90 apmērā, kamēr pagarinājuma jeb neizšķirta opcija novērtēta ar iespaidīgu 5.13.

Talsu NSS/"Krauzers" - "Ķekava"/RB&B

Pamatturnīra vicelīderei Talsu NSS/"Krauzers" pretī stāsies septītās vietas īpašniece "Ķekava"/RB&B. Jāpiemin, ka abi Talsu komandas treneri pārstāv vienību arī laukumā. Spēlējošie treneri Artis Raitums un Toms Akmeņlauks ir labi zināmi vārdi Latvijas florbolā, kā arī lieli Talsu kluba veiksmes formulas veidotāji. Šosezon abas komandu tikšanās reizes bijušas īpaši aizraujošas. Lai gan abos dueļos uzvarējusi Talsu komanda, uzvarētāja noskaidrošanai abās reizēs bija nepieciešams pagarinājums jeb papildlaiks (7:6 un 5:4).

Talsu kluba līderis šosezon bijis aizsargs Jānis Ragoviskis, kurš 20 mačos atzīmējies ar 39 rezultativitātes punktiem (15+24). Viņš ir vienīgais aizsargs čempionāta TOP 30 rezultatīvāko spēlētāju vidū. Pretējā frontē vilcējspēks ir vien 19 gadus vecais Toms Ķeirāns, kurš aizvadījis vien 16 mačus regulārajā sezonā, izceļoties ar 33 rezultativitātes punktiem (19+14).

Talsenieku un ķekaviešu pirmais duelis paredzēts paralēli valmieriešu un komandas "Rubene" cīņai. Bukmeikeri piešķīruši koeficientu 1.57 Talsu kluba uzvarai pirmajā cīņā, viesiem atstājot 3.56. Vai šīm vienībām būs nepieciešams jau trešais pagarinājums šosezon, lai noskaidrot uzvarētāju? Bukmeikeri tā nedomā, papildlaika jeb neizšķirta opciju novērtējot ar reizinātāju 4.96.

Cēsu "Lekrings" - "Lielvārde/FatPipe"

Cēsnieki regulāro sezonu noslēdza trešajā pozīcijā, kas nozīmē, ka pirmajā raundā būs jāmēro spēki pret pērnās sezonas čempioni no Lielvārdes. Abās pamatturnīra savstarpējās spēlēs "Lekrings" izcēlās ar dominanci, abos mačos savu topošo "play-off" pretinieci graujot (9:5 un 9:4). Lielvārdes klubs līdz šim nav pierādījis, ka šosezon var izkonkurēt vīrus no Cēsīm. Paliek aktuāls vien jautājums, vai izslēgšanas spēlēs kaut kas mainīsies? Svarīgi pieminēt, ka Cēsu vienība ar astoņiem Latvijas čempionāta zeltiem ir titulētākais florbola klubs mūsu valstī.

"Lekrings" līderis ar 33 punktiem (14+19) 20 mačos ir pieredzes bagātais mājinieks Toms Rīsmanis, kuram gada otrajā pusē apritēs jau 33 gadi. Otrā pusē tikmēr līmeni demonstrē jaunība Nika Blumfelda personā, kurš 20 mačos iekrājis tieši 30 punktus (15+15).

Lai gan arī šis pāris pirmo cīņu aizvadīs jau 24. februārī, turklāt plkst. 17:00, bukmeikeri vēl nav publicējuši savas prognozes un iespējamās likmes uz cīņu. Tāpēc seko līdzi informācijai mūsu mājaslapā, lai uzzinātu par aktualitātēm pirmais!

"Masters/Ulbroka" - "Irlava"

Tuvākie konkurenti turnīra tabulā jeb ceturtās un piektās vietas īpašnieces. Ulbrocieši apsteidza komandu "Irlava" par sešiem punktiem, samērā droši izcīnot ceturtdaļfināla kārtā sava laukuma priekšrocības. "Masters/Ulbroka" gan jābūt gatavai uz jebkuru scenāriju, jo sērija nebūs viegla. Par spīti izvietojumam turnīra tabulā, "Irlava" triumfēja abās regulārās sezonas savstarpējās spēlēs (7:5 un 9:7). Jāpiemin, ka "Irlava" gan ir vienīgā "play-off" komanda, kas pamatturnīrā ielaida (134) vairāk vārtus, nekā guva (125). Ar 156 soda minūtēm komanda ir arī trešā nedisciplinētākā šosezon. Lai vai kā, šķiet, ka šī sērija varētu būt ļoti principiāla un īpaši aizraujoša.

Ulbrokas klubu uz priekšu pūš jaunības maksimālisms. Vienību pārstāv līgas divi rezultatīvākie spēlētāji - no Valmieras kluba pārvilinātais Kevins Šmits (32+13) un no Kocēniem piesaistītais Kristers Babris (21+24). Abiem florbolistiem šosezon jau 45 rezultativitātes punkti katram. Irlavā nemainīgs līderis jau ento sezonu pēc kārtas tikmēr Kristaps Kazlovskis, kurš laukumā devās vien 12 regulārās sezonas mačos, tomēr paspēja tajos iekrāt 37 punktus (19+18), kas ir vairāk kā trīs punkti vidēji spēlē.

Ar šo dueli tiks noslēgts 24. februāra spēļu vakars. Komandas cīņu sāks plkst. 20:00, kad laukums kopīgi tiks dalīts Ulbrokā. Bukmeikeri uzskata tieši mājiniekus par izteiktiem favorītiem uz uzvaras paņemšanu sērijas pirmajā cīņā, piešķirot kluba uzvarai samērā niecīgu koeficientu 1.27 apmērā. Irlaviešu panākumam tikmēr atstāts jaudīgs 5.72, bet neizšķirtam jeb pagarinājumam - 6.22.

Informējam, ka arī kādā no mājīgajiem ''SynotTip'' sporta bāriem Tev var pavīdēt iespēja vērot kādu no šīm florbola cīņām.

Reģistrējies ''synottip.lv'', veic iemaksu ar kodu “sports30” un saņem trīs bezriska likmes 10 eiro vērtībā, kā arī 10% zaudējuma atmaksu līdz pat 100 eiro!

Sporta bonuss
BEZRISKA LIKMES UN NAUDAS ATMAKSA