synottip

Futbola Virslīga: blāvi spēlējošā “Valmiera”, pārsteidzošā debitante “Jelgava” un “Riga” dominance

Futbola Virslīga: blāvi spēlējošā "Valmiera", pārsteidzošā debitante "Jelgava" un "Riga" dominance

Tā vien šķiet, ka vēl pavisam nesen sākās jaunā futbola Virslīgas sezona, tomēr praktiski visi Latvijas klubi jau ir aizvadījuši vismaz astoņas spēles. Ar to pilnībā pietiek, lai veiktu pirmos secinājumus par to, kā tad īsti attīstās šī sezona. 

Līderes gods patlaban pieder ''Riga'' komandai, kas pēc astoņām spēlēm ir zaudējusi vien divus punktus. Komanda spēlē bez zaudējumiem un tā vien šķiet, ka tai, pagaidām, konkurentu īsti nav, ņemot vērā, ka kopā šosezon ielaisti vien trīs vārti, bet gūti jau teju divdesmit. Nākamo spēli klubs aizvadīs 30. aprīļa vakarā (plkst. 17:00), kad savā laukumā uzņems pašreizējo čempioni ''Valmieru'', kas ne pavisam nedemonstrē augstākās kvalitātes sniegumu. Rīdzinieku iespējas triumfēt novērtētas ar koeficientu 1.63, bet ''Valmieras'' uzvarai atstāts iespaidīgs 4.86. Neizšķirtam piešķirts reizinātājs 3.72. ''Riga'' komandas rindās spēlē arī pašreizējais līgas labākais vārtu guvējs Marko Regža, kura kontā jau četri precīzi sitieni.

Otrajā vietā seko vēl viena galvaspilsētas komanda - RFS. Arī RFS spēlē praktiski teicami - bez zaudējumiem, tomēr ar trim neizšķirtiem un diviem punktiem mazāk. Komanda astoņās spēlēs ir ielaidusi vien divus vārtus, kas nozīmē, ka pretiniekiem izdodas ieņemt RFS cietoksni vien vidēji reizi četros mačos. Trešajā vietā komfortabli atrodas Kurzemes komanda ''Liepāja''. Vienība ir uz viļņa - pēdējās piecās spēlēs izcīnīti četri panākumi, bet cīņa ar ''Audu'' noslēdzas neizšķirti (1:1), kas nozīmē, ka izcīnīti deviņi no maksimālajiem desmit punktiem.  Par lielu pārsteigumu to gan nevar dēvēt, jo liepājnieki jau pērn pierādīja, ka ir spējīgi izkonkurēt vadošās Latvijas komandas.

No potenciālajām līderēm visnepārliecinošāko sniegumu demonstrē ceturtās vietas īpašniece un titula turētāja ''Valmiera''. Pēc sava līdera Raimonda Kroļļa zaudēšanas klubam iet pavisam grūti. Lai gan vienība centās aizlāpīt esošos caurumus ar leģionāriem, tas vismaz, pagaidām, vēl nav izdevies. Komanda izbraukumā nespēja izcīnīt uzvaru pret līgas pastarīti ''Daugavpili'' un nospēlēja neizšķirti (1:1). Turpinājumā sekoja vēl lielāks fiasko - zaudējums ar 0:1 pret līgas otru vājāko komandu - Salaspils ''Super Novu''. Komandu moka arī citas problēmas - spēlētāju savainojumi, trenera Jurģa Kalna ''interesantie'' izteikumi, kas savā ziņā skar kluba reputāciju, kā arī vēl kāds svaigs finansiāls strīds. Pavisam nesen Latvijas futbola federācija (LFF) informēja, ka klubs nav nokārtojis finansiālās saistības pret ''Metta'' saskaņā ar Kroļļa pāreju uz Itālijas klubu ''Spezia''. Ja maksājums netiks veikts līdz 8. maijam, klubam var tikt piemērotas sankcijas, kas var liegt reģistrēt jaunos spēlētājus. Un tam visam pa vidu, komandu šogad sagaida Eirokausi, kuros ir jāmēģina izbēgt no pazemojuma, ja tiks demonstrēts tiks blāvs sniegums kā līdz šim. Arī izcīnītās uzvaras, galvenokārt, ir bijušas minimālas un ļoti nepārliecinošas.

Piektajā pozīcijā bez dižiem pārsteigumiem atrodas ''Auda'', bet vietu zemāk - sezonas debitante ''Jelgava''. Jelgavnieki sezonu iesāka pat pārāk labi, ņemot vērā kluba jaunpienācējas statusu. Tika aizvadītas līdzvērtīgas cīņas pret līderēm, ar iespējām pat tām atņemt punktus. Izcīnītas uzvaras pret pastarītēm, kā arī atņemts punkts ''Audai'' un uzvarēta ''Metta''.

Septītajā vietā atrodas tieši tikko pieminētā ''Metta'', kas ir zaudējusi pēdējos trīs mačus pēc kārtas. Sezona tika iesākta ar trim uzvarām četrās spēlēs, bet turpinājumā viss sagriezies ar kājām gaisā. Zaudēts ''Jelgavai'', ''Valmierai'' un ''Riga'' komandai. Gūto un ielaisto vārtu attiecība arī sāpīga - 1:7. Vai vienībai izdosies atgūties no šī trieciena?

Astotajā vietā ne pārāk droši sēž ''Tukums 2000/Telms'', kas ar uzvaru pret ''Audu'' 24. aprīlī pārtrauca sešu zaudējumu sēriju. Kā jau iepriekš tika minēts, tad pēdējās divas vietas ieņem Salaspils ''Super Nova'' un ''Daugavpils''. Salaspils komanda ir guvusi vismazāk vārtus visā līgā (6), bet ielaidusi visvairāk (22). Abas pastarītes ir zaudējusi pēdējās trīs spēles pēc kārtas un patlaban šķiet, ka tieši šīs komandas centīsies sadalīt pirmspēdējo pozīciju turnīra tabulā. Drošībā gan patlaban nav arī tukumnieki un ''Metta'' komanda.

Sezona tikai un vienīgi uzņem apgriezienus. Svarīgākās spēles vēl ir priekšā - iesakām tām sekot līdzi kādā no mājīgajiem ''SynotTip'' sporta bāriem. Lai uzvar spēcīgākais!

Reģistrējies ''synottip.lv'', iemaksā ar kodu ''sports30'' un saņem trīs 10 eiro bezriska likmes un 10% zaudējuma atmaksu līdz pat 100 eiro!

Sporta bonuss
BEZRISKA LIKMES UN NAUDAS ATMAKSA