synottip

Gada karstākais sporta notikums jau aiz stūra: PČ hokejā Rīgā. Kādas ir Latvijas izredzes?

Gada karstākais sporta notikums jau aiz stūra: PČ hokejā Rīgā. Kādas ir Latvijas izredzes?

Jau pēc nepilnām divām nedēļām jeb 12. maijā sāksies gada karstākais sporta notikums Latvijā - Pasaules čempionāts (PČ) hokejā. Lielais hokejs ierībinās ne vien Somijas pilsētu Tamperi, bet arī mūsu pašu ''Arēna Rīga''.

Latvija šogad ir iedalīta B grupā un cerības uz iekļūšanu ceturtdaļfinālā nebūt nav sliktas. Latvijai būs jāaizvada cīņas pret tādiem hokeja grandiem kā Kanādu un Čehiju. No vidusmēra komandām pretī stāsies Šveice un Slovākija. No līdzīga kalibra izlasēm tikmēr būs jāspēlē ar Norvēģiju, Slovēniju un Kazahstānu. Tas nozīmē, ka atliek vien uzvarēt grupas vājākās trīs komandas, izcīnīt pāris punktus pret provizoriskajām līderēm un ceturtdaļfināls ir sasniegts.

Bukmeikeru domas dalās ziņā par favorīti uz PČ zeltu. Visaugstāk viņi vērtē Kanādu un Somiju, kas dala pirmo vietu ar koeficientu 3.50. Zviedrijas triumfam čempionātā tikmēr piešķirts apaļš 5.00, bet Latvijai dalīts devītais zemākais reizinātājs - 80.00.

Latvija čempionātu uzsāks tieši pret vienu no favorītēm - hokeja dzimteni Kanādu. Spēle paredzēta jau 12. maija vakarā (plkst. 20:20). Bukmeikeri par izteiktu favorīti uzskata tieši Kanādu, kuras uzvarai piešķirts koeficients 1.19. Latvijas triumfam tikmēr iespaidīgs 11.78, bet neizšķirtam jeb pagarinājumam vai pēcspēles metieniem - 6.87. Atgādināsim gan, ka pēdējā tikšanās reizē, kas bija 2021. gada PČ ietvaros, Latvija neticamā veidā apspēlēja Kanādu, to atstājot sausā ar 2:0. Toreiz kanādieši pamatturnīru noslēdza, ar grūtībām iekļūstot izslēgšanas spēlēs, bet pēc tam grandiozi izcīnot zeltu. Tas vien pierāda, ka neko līdz galam nav iespējams prognozēt.

Lielu lomu čempionātā spēlēs arī fanu atbalsts tribīnēs. Pagaidām, gan ir grūti prognozēt, cik liels tas būs. Fani ''šūmējas'', ņemot vērā, ka tik dārgas biļešu cenas līdz šim nav pieredzētas. Vienas Latvijas izlases spēles apmeklēšana vienam līdzjutējam izmaksās no 49 līdz pat 135 eiro, liecina biļešu tirdzniecības mājaslapā pieejamā informācija. Tas ir arī iemesls kādēļ liela daļa hokeja fanu grasās boikotēt šo pasākumu. Jāpiemin, ka lētākās biļetes ir praktiski ''izķertas'', bet dārgākās tiek iegādātas retos gadījumos.

Patlaban ir arī grūti spriest par izlases gatavību čempionātam. Sagatavošanās posma laikā tika aizvadītas vairākas pārbaudes spēles, kurās tika piedzīvoti ne vien zaudējumi, bet arī kauns. Vienā no tām Latvija pat piekāpās Polijas izlasei, bet pēcāk izsēja divu vārtu pārsvaru pret Šveici un zaudēja arī tai. Kļuvis arī skaidrs, ka izlasei čempionātā nepalīdzēs Nacionālās hokeja līgas (NHL) ilggadējais uzbrucējs Zemgus Girgensons. Arī Teodors Bļugers, visticamāk, čempionātā nepiedalīsies, ja vien viņa pārstāvētā Lasvegasas ''Golden Knights'' neizkritīs no cīņas par Stenlija kausu.

Latvija gan iepriekš ir pierādījusi, ka spēles ir iespējams uzvarēt ar raksturu. Iespējams, tas ir bijis vien klusums pirms vētras. Vēl ir pietiekami daudz laika, lai nobriestu čempionātam pilnībā un aizstāvētu savu valsti godam. Par Latviju!

Gatavojies lielajam notikumam laicīgi un veic likmes jau tagad. Atgādināsim, ka sekot līdzi visām PČ spēlēm varēsi arī kādā no mājīgajiem ''SynotTip'' sporta bāriem.

Reģistrējies ''synottip.lv'', iemaksā ar kodu ''sports30'' un saņem trīs 10 eiro bezriska likmes un 10% zaudējuma atmaksu līdz pat 100 eiro!

Sporta bonuss
BEZRISKA LIKMES UN NAUDAS ATMAKSA