synottip

Kam benzīns asinīs, priecēs MXGP atgriešanās

Ar Jonasa dalību tiks atklāta jaunā MXGP sezona

Jau 10. martā ātruma cienītājus un tos, kam benzīns asinīs, priecēs MXGP atgriešanās. Jaunā pasaules čempionāta sezona motokrosā ir klāt un tā tiks atklāta ar posmu Argentīnā.

Pērn pirmo reizi par pasaules čempionu MXGP klasē kļuva 23 gadus vecais spāņu brīnumbērns Horhe Prado. 32 gadus vecais franču veterāns Romēns Fevrs tikmēr izcīnīja otro vietu, kamēr Džeremijs Zēvers no Šveices noslēdza labāko trijnieku. Prado aktīvi gatavojas jaunajai sezonai. Pavisam nesen viņš ņēma dalību Spānijas čempionāta atklāšanas posmā, savā vārdā nosauktajā trasē izcīnot uzvaru. Arī pārējie piloti aktīvi aizvada treniņu procesu, tāpēc domājams, ka motokrosa fanus sagaida aizraujoša sezona.

Sezonai gatavojas arī 2017. gada čempions MX2 ieskaitē un Latvijas vadošais motosportists Pauls Jonass. Februāra vidusdaļā latvietis izcīnīja trešo vietu Francijas Internacionālo sacensību ietvaros, finišējot vien aiz Zēvera un Fevra spēkratiem. Pēcāk latvietis demonstrēja stabilu sniegumu arī "Hawkstone International" sacīkstēs Anglijā. Jācer, ka Jonasu šajā sezonā nevajās savainojumi. Tieši traumas ir kļuvušas par viņa klupšanas akmeni karjeras izaugsmē. Lai gan vietu pasaules labāko desmitniekā Jonass spēj noturēt, ir skaidri zināms, ka tas nav viņa limits. Latvietis arī šosezon startēs "Standing Construct Honda" komandā. Jāpiemin, ka šogad viņam gan būs jauns komandas biedrs - itālis Alberto Forato.

MXGP organizatori pirms gaidāmā posma Viljas La Angosturas trasē ir publicējuši sarakstu ar 30 pilotiem, kas startēs atklāšanas posmā. To vidū ir praktiski visi tie paši stūrmaņi, kurus pērn varēja pieskaitīt pasaules motokrosa elitei. Prado joprojām pārstāvēs Jonasa bijušo komandu "GasGas", kamēr par "Kawasaki" pilota Fevra komandas biedru ir kļuvis Zēvers. "Honda" nometnē bez izmaiņām, jo sarkano krāsu turpinās pārstāvēt četrkārtējais pasaules čempions Tims Gajsers no Slovēnijas un Rubens Fernandess no Spānijas. Nīderlandietis Džefrijs Hērlingss tikmēr būs vienīgais KTM rūpnīcas braucējs šajā klasē, cenšoties atkārtot 2021. gadā izcīnīto titulu. Arī viņu pēdējā laikā ir mocījušas traumas, tāpēc jācer, ka pilotam jaunā sezona būs izdevusies. Ticams, ka daudziem atmiņā ir palikusi viņa dominance vēl pirms savainojumiem, kad pilots savus tuvākos konkurentus apsteidza par teju pusapli. "Yamaha" pilota statusā tikmēr palicis vien Maksims Reno, kuram pievienosies Kalvins Vlanderēns. Glens Koldenhofs tikmēr pārcelsies uz "Fantic" rūpnīcas komandu, bet "Beta" frontē startēs itālis Ivo Montičelli un brits Bens Vatsons.

MX2 klasē pērn uzvaras laurus plūca 20 gadus vecais itāļu pilots Andreā Adamo, kurš šosezon centīsies šo panākumu atkārtot. Par vicečempionu toreiz kļuva beļģis Jago Gērtss, bet bronzu izcīnīja vācu stūrmanis Simons Langenfelders. Gērtss šosezon startēs MXGP ieskaitē, pārstāvot "Yamaha" rūpnīcu. Sezonas sākumu nāksies izlaist leģendārā pilota Stefana Evertsa dēlam Liamam. Pērn viņš izcīnīja ceturto vietu pasaulē MX2 ieskaitē un šosezon tika pieskaitīts titula favorītiem. Beļģu motosportists gan kādā treniņā kritis un lauzis pirkstu, kas nozīmē, ka viņam nāksies izlaist sezonas ievadu. Vēl nav skaidrs, cik ilgi viņam nāksies iztikt bet sporta.

Organizatori minējuši arī 29 pilotus, kas startēs MX2 ieskaitē Argentīnas etapā. Adamo neklāsies viegli ar sava titula aizstāvēšanu. Šosezon konkurenci viņam sastādīs ne vien Langenfelders un Evertss, bet arī Kajs de Volfs, Lukass Kūnens, Saša Kūnens, Marks-Antuāns Rosi, Kajs Karsemakerss, Andrea Bonakorsi, Tibū Benistāns, Hakons Osterhagens un citi. Šķiet, ka jebkurā trasē klāsies karsti!

Atgādināsim, ka viens no MXGP posmiem arī šosezon norisināsies Latvijā. Pasaules vadošie motociklu piloti "Zelta Zirgs" trasi Ķegumā pārņems jau 9. jūnijā. Tas būs devītais no šosezon paredzētajiem 20 etapiem.

Bukmeikeri vēl nav publicējuši savas prognozes un pieejamos koeficientus gaidāmajam posmam, tomēr seko līdzi informācijai mūsu mājaslapā, lai uzzinātu par aktualitātēm un izmaiņām pirmais.

Informējam, ka arī kādā no mājīgajiem ''SynotTip'' sporta bāriem Tev var pavīdēt iespēja vērot kādu šīs sezonas MXGP sacīkstēm.

Reģistrējies ''synottip.lv'', veic iemaksu ar kodu “sports30” un saņem trīs bezriska likmes 10 eiro vērtībā, kā arī 10% zaudējuma atmaksu līdz pat 100 eiro!

Sporta bonuss
BEZRISKA LIKMES UN NAUDAS ATMAKSA