synottip

Karstākie 10 NBA notikumi šosezon: Dončiča 73 punktu spēle un vēl

Karstākie 10 NBA notikumi šosezon: Dončiča 73 punktu spēle un vēl

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) sezona šogad ir īpaši raiba un notikumiem bagāta. Sezonas pirmajā pusē brīnumu ir bijis gana, tāpēc piedāvājam ieskatu desmit karstākajos NBA tematos.

 

Orlando sapņu sezona

Pēc trim grūtām sezonām NBA apritē nopietni atgriezusies ir Orlando ''Magic''. Pēdējās trīs sezonas komanda ieridojusies attiecīgi 13., 15. un 14. pozīcijās Austrumu konferencē. Šosezon gan klubs ir bijis uz viļņa, uz brīdi ieņemot pat savas konferences augšgalu. Tagad komanda demonstrē viduvēju basketbolu, ieņemot astoto vietu savā konferencē. Jāpiemin gan, ka vienību no sestās vietas un garantētas vietas ''play-off'' zonā šķir vien trīs panākumi. Komandu uz priekšu velk pērnās sezonas labākais jaunais spēlētājs jeb debitants Paolo Bankero. Svarīgu lomu gan spēlē arī pašreizējie pasaules čempioni un vācieši Francs un Morics Vāgneri. Vienības sastāvs nav tas zvaigžņotākais, tomēr klubs kaut ko dara pareizi, ja reiz ir redzami rezultāti. Citi klubi varētu mācīties, jo Orlando ir viena no saliedētākajām vienībām visā līgā. Vai vienības spēkos ir veikt uzrāvienu pirms izšķirošā pamatturnīra nogriežņa, aizcīnoties līdz pat finālam?

Bukmeikeri gan šādam pavērsienam netic, uzskatot Orlando vien par 18. labāko komandu NBA. Koeficients uz ''Magic'' triumfu visā līgā - 150.00. Par favorīti tikmēr negaidīti bukmeikeri uzskata liepājnieka Kristapa Porziņģa pārstāvēto Bostonas ''Celtics'', kuras uzvarai reizinātājs 4.10 apmērā. Uz papēžiem ar 5.35 min pašreizējā čempionāta un serbu superzvaigznes Nikola Jokiča pārstāvētā Denveras ''Nuggets''.

Jaunās uzlecošās zvaigznes dominē arī turnīra tabulā

Īpašs pārsteigums šosezon ir Oklahomsitijas ''Thunder'' un Minesotas ''Timberwolves'' komandas, kuras demonstrē pārliecinošu sniegumu. Abas vienības ar teju identisku bilanci atrodas Rietumu konferences augšgalā. Lielākais pārsteiguma iemesls ir abu komandu jaunie sastāvi. ''Thunder'' līderis ir 25 gadus vecais kanādietis Šejs Gildžess-Aleksandrs, kamēr ''Timberwolves'' uz priekšu velk 22 gadus vecais Entonijs Edvardss. Pat NBA analītiķi un eksperti pirms sezonas nebija gatavi šādam scenārijam. Jāpiemin, ka Oklahomsitijas kluba rindas pārstāv arī latvietis Dāvis Bertāns, kas nozīmē, ka Latvija šosezon var cerēt uz to, ka mūsu pašu basketbolists izcīna Lerija O'Braiena trofeju un NBA čempionu titulu.

Bukmeikeri ''Thunder'' uzskata par septīto pretendenti uz titulu, piešķirot tās triumfa opcijai koeficientu 19.90. ''Timberwolves'' tikmēr ir astotā ar reizinātāju 20.80. Vai zaļknābjiem izdosies pārsteigt?

Detroitas bēdu ieleja

Visbēdīgākā situācija tikmēr ir Detroitā. Tur vietējā ''Pistons'' ne vien aizvada sliktu sezonu, bet vairāk ir sevi apkaunojusi, nekā spēlējusi normālu basketbolu. Komanda pērnā gada izskaņā zaudēja 28 spēlēs pēc kārtas, kas ir jauns NBA antirekords. Klubs zaudēja visas spēles sākot no pērnā gada 28. oktobra līdz pat 28. decembrim. Tieši divi mēneši bija nepieciešami, lai vienība atgrieztos uz panākumu takas. ''Pistons'' kļuva par NBA apsmieklu. Īpaši jau tāpēc, ka klubs bija izveidojis unikālu mārketinga stratēģiju, ļaujot kluba līdzjutējiem saņemt par brīvu vistas spārniņus tajā dienā, kad komanda uzvar. Dienā, kad pārtrūka šī garā zaudējumu sērija, Detroitas līdzjutēji tribīnēs izturējās tā, it kā klubs būtu izcīnījis gredzenu. Jāpiemin, ka arī komandas sastāvs nemaz nav tik slikts, lai situācija būtu tik bezcerīga, cik tā patlaban ir. Vienības rindās spēlē 22 gadus vecais un talantīgais Keids Kaninghems, kurš tiek uzskatīts par kluba nākotni. Sastāvā ir arī citi kvalitatīvi spēlētāji ar lielisku potenciālu. Grūti saprast Detroitas zaudējumu iemeslu, tomēr situācija ir tāda kāda tā ir. Komanda ir izcīnījusi vien sešus panākumus 46 mačos un ir izteikta līgas pastarīte. Kluba galvenais mērķis ir neuzstādīt vēl vienu antirekordu - neaizvadīt sliktāko sezonu NBA vēsturē. Tālajā 2012./2013. gada sezonā Šarlotes ''Bobcats'' izcīnīja tikai septiņas uzvaras 66 mačos. Filadelfijas ''76ers'' tikmēr 1973./1974. gada sezonā tika vien pie deviņām uzvarām 82 spēlēs, bet 2016./2017. gada sezonā šis pats klubs beidza gadu ar bilanci 10-72. Detroitas šī gada sniegums patlaban seko uzreiz aiz šī trijnieka. Šobrīd galvenais būtu nepakāpties augstāk šajā necilajā topā.

Treneru nedienas Milvoki

Negaidīts pārsteigums tikmēr bija Milvoki ''Bucks'' vadības lēmums atlaist savu galveno treneri Eidrienu Grifinu. Komandas sezonas bilance tajā brīdī bija 30-13, kas nozīmē, ka Grifins kļuva par pirmo treneri NBA vēsturē, kurš tika atlaists ar tik labu bilanci. Vēl interesantāk, ka ''Bucks'' Grifina vietā noalgoja visiem labi zināmo Doku Riversu. Riverss skaitās labi zināms treneris, tomēr viņa sasniegumi līdz šim nav liecinājuši par to, ka tieši viņš varētu būt atslēga uz titulu. Jāpiemin, ka Riversa līgums varētu sasniegt pat 40 miljonu ASV dolāru atzīmi un tas ir noslēgts līdz pat 2026./2027. gada sezonas beigām. Lai vai kā, vienība joprojām maksā saviem bijušajiem treneriem Maikam Badenholceram un tagad arī Grifinam par iepriekš pārtrauktajiem līgumiem. Vēl 2020./2021. gada sezonā klubs izcīnīja titulu... Vai kluba līdzjutējiem jāsāk uztraukties?

Bukmeikeri gan traci neceļ, uzskatot Milvoki par trešo favorīti uz titulu. Koeficients uz iespēju, ka ''Bucks'' sezonu noslēgs ar titulu kabatā, ir 5.80.

Dončiča brīnumainā spēle

Teju neticamo janvāra izskaņā paveica slovēņu brīnumbērns Luka Dončičs. 24 gadus vecais saspēles vadītājs Dalasas ''Mavericks'' rindās mačā pret Atlantas ''Hawks'' guva 73 punktus, kas ir dalīts ceturtais labākais individuālais sniegums NBA vēsturē. Dončičs šajā mačā realizēja 75.8% metienu no spēles. Jāpiemin, ka viņš to paveica 22. janvārī. Tas ir tieši tas pats datums, kurā leģendārais Kobe Braients 2006. gadā guva 81 punktu spēlē pret Toronto ''Raptors''. Vai kādam no spēlētājiem izdosies kādreiz pārspēt Vilta Čemberlena 100 gūto punktu rekordu?

Arī citi spēlētāji eksplodē

Dončiča 73 punktu spēle nebija vienīgais ievērības cienīgais sniegums šosezon. Ar 70 punktu spēli ''76ers'' uzvarā pret franču brīnumbērna Viktora Vembanjamas pārstāvēto un Grega Popoviča trenēto Sanantonio ''Spurs'' izcēlās milzis Džoels Embīds. Dončiča un Embīda sniegums tikmēr aizēnoja Karla Entonija-Taunsa fenomenālo spēli. Dienā, kad Dončičs guva 73 punktus, Taunss ''Timberwolves'' rindās atzīmējās ar 62 punktiem. Lielisko sniegumu gan aizēnoja komandas zaudējums pret Šarlotes ''Hornets''. Arī Fīniksas ''Suns'' spēlētājam Devinam Bukeram vienā no pēdējiem mačiem izdevās gūt 62 punktus. Arī viņa komanda gan piekāpās, kapitulējot Indianas ''Pacers'' basketbolistiem. Tik liela individuālā rezultativitāte NBA ietvaros sen nav redzēta.

Lai gan favorīts uz MVP trofeju ar koeficientu 2.15 šosezon ir iepriekš minētais Jokičs, un viņam uz pēdām ar 4.60 min Gildžess-Aleksandrs, Embīds ir trešais. Reizinātājs uz iespēju, ka viņš tiks pie sava otrā MVP pēc kārtas ir 5.45. Dončičs tikmēr šajā sarakstā ir ceturtais, sasniedzot 7.85 atzīmi. Labāko piecinieku noslēdz ''Bucks'' pārstāvis grieķu ''frīka'' personā - Jannis Adetokunbo ar 9.35.

Karalis Džeimss neplāno novecot

39 gadus vecais Lebrons Džeimss tikmēr turpina jaunajiem atgādināt, ka neplāno vēl kārt vadzī savas kedas. Karalis Džeimss mačā pret Goldensteitas ''Warriors'' parūpējās, lai viņa pārstāvētā Losandželosas ''Lakers'' divu pagarinājumu trillerī triumfētu. Lebrons maču noslēdza ar fenomenālu statistiku - 36 punktiem, 20 atlēkušajām bumbām un 12 rezultatīvām piespēlēm. Šāds notikums izbojāja ''Warriors'' mājas spēli, kā arī aizēnoja fenomenālo Stefena Karija spēli, kurš pretējā frontē izcēlās ar 46 punktiem, trim atlēkušajām bumbām, septiņām rezultatīvām piespēlēm un vienu pārtvertu bumbu. Tā vien šķiet, ka spēlētāji speciāli šosezon cenšas labot dažādus rekordus un aizvadīt vēl neredzētas superspēles. Jau kopš Džeimsa spēlēšanas Klīvlendas ''Cavaliers'' rindās viņa un Karija dueļi vienmēr ir bijuši kā NBA klasika.

Nedienas zelta pilsētā

Sanfrancisko bāzēto klubu ''Warriors'' gan ir piemeklējušas nedienas. Septiņkārtējā čempione vairs nav spējīga demonstrēt sev cienīgu sniegumu, atrodoties ārpus labāko desmitnieka Rietumu konferencē. 43 spēlēs vienība izcīnījusi vien 19 panākumus, kas ir mazāk kā 50%, atrodoties piecas uzvaras aiz ''play-in'' jeb pārspēļu zonas. Komandai jāiekļūst vismaz TOP 10, lai saglabātu cerības uz izslēgšanas spēlēm. Problēmas sākās brīdī, kad komandas ģenerālmenedžera amatu vasarā pameta Bobs Maeirss, kurš noraidīja līguma pagarināšanas piedāvājumu, dodoties pensijā. Viņa vietu ieņēma bijušais kluba spēlētājs un bijušā pašmāju sportista Andra Biedriņa cīņu biedrs Maiks Danlīvijs. Likumsakarīgi, ka ''Warriors'' vairs nebūs tik spēcīga kā savos ziedu laikos, jo dinastija iet uz norietu, tomēr Danlīvija piesaistīšana īsti neko nepalīdzēja, lai arī kā tika cerēts. Eļļu ugunim pielēja arī komandas spēka uzbrucējs Dreimonds Grīns, kurš sezonas ievadā sapelnīja tik daudz tehnisko piezīmju, ka vienā brīdī tika diskvalificēts uz nenoteiktu laiku. Tagad komanda atkal ir pilnā sastāvā, tomēr tā arī nevar saprast, vai vienībai izdosies sasmelt šosezon izlieto ūdeni.

Bukmeikeri jau ir zaudējuši ticību ''Warriors'' sastāvā. Iespēja, ka Goldensteita sasniegs izslēgšanas spēles ir novērtēta ar koeficientu 4.30, kamēr pretējai opcijai piešķirts vien niecīgs 1.22.

Kurš debitants šosezon ir labāks?

Joprojām liela neskaidrība valda par to, kurš tad no līgas debitantiem šosezon tiks atzīts par labāko. Divi galvenie pretendenti - ''Thunder'' spēlētājs Čets Holmgrens un iepriekš minētais Vembanjama. Lai gan Holmgrens tika draftēts sezonu iepriekš, tajā viņš laukumā nedevās traumas dēļ. Tāpēc Holmgrens šosezon piedalās līgas labākā debitanta sacīkstēs, konkurējot ar šajā sezonā draftētajiem spēlētājiem. Francūzis Vembanjama gan ir viņa lielākais jeb tiešais konkurents. Abiem basketbolistiem ir samērā līdzīga statistika, tāpēc ir grūti spriest, kurš no viņiem triumfēs šajā nominācijā. Sezonas gaitā NBA vairākkārt ir publicējusi grafiku ar situāciju starp Holmgrenu un Vembanjamu. Līdz šim abi basketbolisti bieži vien ir mainījuši līdera grožus.

Abi prospekti ir praktiski vienīgie pretendenti uz gada debitanta trofeju. Vembanjamas koeficients 1.43, bet Holmgrena - 2.75. Tuvāko pretendentu koeficienti sasniedz 350.00 robežu.

WNBA centīsies izkonkurēt NBA

Straujiem soļiem tuvojas arī NBA Visu zvaigžņu spēle. Tā neizpaliks arī bez ikgadējā tālmetienu konkursa. Visu laiku labākajam trejaču speciālistam Karijam konkurenci sastādīs Sieviešu Nacionālās basketbola asociācijas (WNBA) labākā snaipere un Ņujorkas ''Liberty'' spēlētāja Sabrina Jonesku. Viņa jūlijā WNBA tālmetienu konkursā realizēja 25 no 27 metieniem, iekrājot 37 no maksimālajiem 40 punktiem. Tas skaitās abu līgu apvienots rekords. Piemēram, iepriekšājā NBA Zvaigžņu spēles tālmetienu konkursā, tā uzvarētājs Tairīss Halibērtons savāca vien 31 punktu. Jāpiemin gan, ka Jonesku tiks pielāgoti WNBA noteikumi. Ja Karijs metienus izpildīs ar septītā izmēra bumbu, tad viņa pretiniecei būs par vienu izmēru mazāks spēles priekšmets. Tāpat arī viņa izpildīs metienus tuvāk no groza. Attiecīgi - Karijam būs NBA noteikumi, kamēr Jonesku pieturēsies pie WNBA principiem.

Informējam, ka arī kādā no mājīgajiem ''SynotTip'' sporta bāriem Tev ir iespēja sekot līdzi daļai no NBA spēlēm.

Reģistrējies ''synottip.lv'', veic iemaksu ar kodu “sports30” un saņem trīs bezriska likmes 10 eiro vērtībā, kā arī 10% zaudējuma atmaksu līdz pat 100 eiro!

Sporta bonuss
BEZRISKA LIKMES UN NAUDAS ATMAKSA