synottip

Latvietis Razma turpina ceļu pretī pasaules čempiona titulam šautriņu mešanā

Latvietis Razma turpina ceļu pretī pasaules čempiona titulam šautriņu mešanā

Latvijas vadošais šautriņu metējs Madars Razma 21. decembra vakarā pirmo reizi kvalificējās PDC Pasaules čempionāta (PČ) trešajai kārtai. Viņš četros setos negaidīti ar 3:1 apspēlēja Maiku de Dekeru no Beļģijas, turpinot cīņu par uzvaru PČ.

Razma pirmo reizi PDC PČ startēja 2020. gadā, kad izkrita jau pirmajā kārtā. Gadu vēlāk sportists tika līdz otrajai kārtai, bet 2022. gadā atkal kapitulēja jau pirmajā cīņā. Arī pērn šautriņu metējam izdevās tikt līdz otrajai kārtai, bet šogad viņš to sāka no otrās, ar šo uzvaru kvalificējoties trešajai.

Cīņā pret de Dekeru Razma nebija favorīta statusā. Reti kurš bukmeikers ticēja latvieša uzvarai. Cīņu viņš sāka ar jaudu, pirmajā setā parādot savas prasmes. Viņš savu pretinieku ''atstāja uz nulles'', meta vidēji simts punktus gājienā un izmantojas visas trīs iespējas dubultajā sektorā. Otrajā setā uzvarēja beļģis, bet trešajā Razmam izdevās salauzt spēli, atjaunojot vadību. Liktenis izšķīrās ceturtajā setā, kad de Dekers nespēja vairs mest tik precīzi kā iepriekš un Razma kvalificējās trešajai kārtai.

Razma bija teicams - guva vidēji 91.33 punktus katrā gājienā, kā arī meta ar 41.67% lielu precizitāti dubultajā sektorā (10 no 24). Viņa kontā arī trīs maksimālie 180 punktu gājieni. Razma kļuva par pirmo spēlētāju no Latvijas, kurš jebkad ticis PDC rīkotā PČ trešajā kārtā, kā arī viņš nostiprinājās pasaules 32 vadošo šautriņu metēju vidū. Tāpat viņš par uzvaru ieguva naudas prēmiju 25 tūkstošu sterliņu mārciņu apmērā, kas ir nepilni 29 tūkstoši eiro. Jāatzīst, ka šī ir līdz šim visu laiku lielākā uzvara Latvijas šautriņu mešanas vēsturē.

 

Trešā kārta Razmam nebūt nebūs viegla, taču viņš jau ir pierādījis, ka var uzvarēt jebkuru pretinieku. Latvietim pretī stāsies pasaules čempions Maikls Smits no Lielbritānijas. Arī viņam iepriekšējā kārtā neklājās viegli. Smits ļoti nervozā cīņā uzveica Nīderlandes šautriņu metēju Kevinu Dotsu. Lai vai kā, Razmas un Smita duelis paredzēts jau 27. decembrī (plkst. 15:00 pēc Latvijas laika). Likumsakarīgi, ka bukmeikeri par favorītu šajā duelī uzskata Smitu, kura triumfam piešķirts reizinātājs 1.15, kamēr Razmas uzvarai atstāts iespaidīgs koeficients 4.75 apmērā.

Razma pēc vēsturiskās uzvaras atklāja, ka šis sasniegums viņam nozīmē ļoti daudz. Viņš esot smagi strādājis teju divus gadus. Viņš uzskata, ka nākamā cīņā daudz īpašāka būs pašreizējam čempionam Smitam, jo viņš pats savu maču jau ir uzvarējis un nu viņš var izbaudīt turnīru. Razma gan joprojām piekrita apgalvojumam, ka šis ir milzīgs solis viņa karjerā.

PČ norisinās Anglijas galvaspilsētā Londonā, kas nozīmē, ka Smitam būs savu līdzjutēju atbalsts. PČ sākās jau 15. decembrī, bet tas noslēgsies nākamgad - 3. janvārī. Šis ir jau 31. PČ sautriņu mešanā. Jaunais pasaules čempions saņems naudas balvu aptuveni 577 tūkstošu eiro apmērā. Ja Razma uzveiks pašreizējo čempionu, tad viņa honorārs pieaugs par vēl aptuveni 40 tūkstošiem eiro. Vai latvietis spēs vēlreiz šokēt šautriņu mešanas pasauli?

Reģistrējies ''synottip.lv'', veic iemaksu ar kodu “sports30” un saņem trīs bezriska likmes 10 eiro vērtībā, kā arī 10% zaudējuma atmaksu līdz pat 100 eiro!

Sporta bonuss
BEZRISKA LIKMES UN NAUDAS ATMAKSA