synottip

Latvija gatavojas debijai Pasaules kausā un aizvadīs pārbaudes spēli pret Zviedriju

Latvija gatavojas debijai Pasaules kausā un aizvadīs pārbaudes spēli pret Zviedriju

Straujiem soļiem tuvojas Latvijas vīriešu basketbola izlases debija Pasaules kausā (PK), kas no 25. augusta līdz 10. septembrim norisināsies Filipīnās, Indonēzijā un Japānā. Pirms tam gan izlasi sagaida vairākas pārbaudes spēles. Pirmā no tām jau šodien, 2. augusta vakarā, kad izlase Liepājā uzņems Zviedrijas basketbolistus. Mača sākums plkst. 19:00.

Izlase gatavošanās ciklu priekš PK uzsāka 28. jūlijā, kad galvenais treneris Luka Banki ar saviem padotajiem ieradās Kurzemes pilsētā Liepājā. Tur izlase pavadīs pirmo treniņnometnes nedēļu. Banki gan Latvijā atrodas ilgāk - jūlija ievadā viņš kā lektors apmeklēja ''Brāļu Bertānu Meistarklasi 2023'', kas ir jauniešu basketbola nometne Valmierā.

Latvijas izlases sastāvā patlaban ir iekļauti 16 spēlētāji - 14 no tiem pērn bija leģionāra statusā, viens spēlēja Latvijā, bet viens bija bez kluba. Skaļākie vārdi šoreiz ir Kristaps PorziņģisDāvis un Dairis BertāniRodions Kurucs un Anžejs Pasečņiks.

Visi šie spēlētāji starpsezonā ir piedzīvojuši vai vēl piedzīvos darba vietas maiņu. Porziņģis no Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) kluba Vašingtonas ''Wizards'' tika aizmainīts uz titula kandidāti Bostonas ''Celtics''. Latvietis jau sākumā informēja, ka viņam ir svarīgi pārstāvēt izlasi gaidāmajā Pasaules kausā. Dāvis Bertāns tikmēr Dalasas ''Mavericks'' kreklu nākamajā sezonā mainīs pret Oklahomas ''Thunder'' uniformu, bet Dairis no Spānijas atgriezīsies dzimtenē un pārstāvēs ''VEF Rīga'' vienību.

Sagatavošanās cikla laikā izlasi sagaida arī pārbaudes spēles pret Gruziju, Dominikānas republiku un Somiju. Visas šīs cīņas gan tiks aizvadītas Rīgā. Pēcāk latviešus Taivānā sagaida pārbaudes spēles arī pret Puertoriko un Lietuvu. Pasaules kausu valstsvienība sāks 25. augustā ar dueli pret Libānu. Divas dienas vēlāk gaidāma spēle pret vareno Franciju, bet vēl pēc divām dienām cīņa pret Kanādu.

Svarīgi pieminēt, ka pārbaudes spēle pret Zviedriju īpaši svarīga būs Porziņģim. Tā norisināsies viņa dzimtajā pilsētā Liepājā, kā arī viņa dzimšanas dienā. Vai latviešu NBA grands parūpēsies par patīkamu iznākumu pārbaudes spēlē pret Zviedriju?

Bukmeikeri patlaban Latviju šajā duelī uzskata par izteiktu favorīti, piešķirot tās uzvarai niecīgu koeficientu 1.03. Zviedrijas iespējas triumfēt izbraukumā tikmēr novērtētas ar reizinātāju 8.10.

Atgādināsim, ka kādā no mājīgajiem ''SynotTip'' sporta bāriem Tu vari sekot līdzi šai pārbaudes spēlei. Koeficienti gan laika gaitā var mainīties.

Reģistrējies ''synottip.lv'', veic iemaksu ar kodu ''sports30'' un saņem trīs bezriska likmes 10 eiro vērtībā un 10% zaudējuma atmaksu līdz pat 100 eiro!

Sporta bonuss
BEZRISKA LIKMES UN NAUDAS ATMAKSA