synottip

Latvija pret Armēniju lūkos izcīnīt pirmos punktus EČ kvalifikācijas ietvaros

Jau ceturtdienas jeb 12. oktobra vakarā uz zālāja kāps Latvijas vīriešu futbola izlase. ''Skonto'' stadionā izlase mēros spēkus ar Armēnijas futbolistiem. Spēle notiks 2024. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas ietvaros.

Latvijas izlase ir aizvadījusi jau piecas spēles šīs kvalifikācijas ietvaros, zaudējot visās no tām. Trīs zaudējumi gan bijuši ar minimālu deficītu - 0:1 pret Velsu, 2:3 pret Turciju un 1:2 pret Armēniju. Vislielākās cerības tikt pie punktiem bija mačā pret Turciju, kurā izlase kompensācijas laikā izrāva neizšķirtu, taču minūti vēlāk atkal nonāca iedzinējos, dramatiski zaudējot tepat Latvijā.

Latvijas un Armēnijas izlasēm šī būt otrā tikšanās reize šajā kvalifikācijā. Pirmais duelis tika aizvadīts šī gada 19. jūnijā, kad sava laukuma priekšrocības izmantoja armēņi, uzvarot ar 2:1. No 35. līdz 67. minūtei armēņi atradās vadībā, tomēr bumbas raidīšana savos vārtos rezultātu uz tablo izlīdzināja. Latviešus atkal pievīla kompensācijas laiks, kurā soda sitienu realizēja pretinieki, izraujot panākumu.

Turpinājums izlasei bija ļoti neveiksmīgs - 0:5 pret grupas favorīti Horvātiju un pēcāk 0:2 pret Velsu. Teorētiski, Latvijas izlase nav spējusi gūt vārtus jau 203 spēles minūtes, ja netiek ieskaitīti visi kompensācijas laiki. Un arī tādā gadījumā pēdējais vārtu guvums bija tad, kad pretinieki paši bumbu raidīja savos vārtos. Vienu reizi pa golam guvuši ir Eduards Emsis un Kristers Tobers.

Pieci zaudējumi piecās spēlēs liek latviešiem atrasties D grupas tabulas pašā apakšā. Visām pārējām grupas komandām ir vismaz septiņi izcīnīti punkti. Kamēr izlases aktīvi cīnās par vietu starp labākajām divām grupas komandām, Latvija tikmēr cenšas kaut kādā veidā tikt vismaz pie viena punktiņa. Izlasei ir atlikušas vien trīs spēles šajā kvalifikācijā un pat uzvaras visos mačos nedod nekādas cerības izkļūt no grupas.

Šajā kvalifikācijā dalību ņem 53 izlases. Latvija ir viena no sešām komandām, kura nav spējusi joprojām izcīnīt pat vienu punktu. Tikai zaudējumi sastāda arī Kipras, Gibraltāra, Maltas, Sanmarīno un Lihtenšteinas bilances. Spēle pret Armēniju ir teorētiski reālistiskākā punktu ziņā. Pēcāk sekos mačs pret Horvātiju un arī Turciju. Vai Latvijas izlase tiešām kvalifikāciju noslēgs bez punktiem un bēdīgu pēdējo vietu? Reti kurš gaidīja Latvijas izkļūšanu no grupas, tomēr liela uzvara jau būtu vismaz viens punkts turnīra tabulā.

Bukmeikeri gaidāmajā mačā Armēniju uzskata par izteiktu favorīti, piešķirot tās uzvarai spēlē koeficientu 1.94. Latvijas uzvarai tikmēr atstāts iespaidīgs 4.20, bet neizšķirtam - 3.38.

Atgādināsim, ka kādā no mājīgajiem ''SynotTip'' sporta bāriem Tev var būt iespēja vērot šo maču. Koeficienti gan laika gaitā var mainīties.

Reģistrējies ''synottip.lv'', veic iemaksu ar kodu ''sports30'' un saņem trīs bezriska likmes 10 eiro vērtībā un 10% zaudējuma atmaksu līdz pat 100 eiro!