synottip

Latvija pret ASV cīnīsies par PČ bronzu, zeltu sadalīs Kanāda un Vācija

Pasaules čempionāts (PČ) hokejā ir teju noslēdzies. Klāt ir medaļu cīņas un pirmo reizi vēsturē par godalgām cīnīsies arī Latvijas izlase. Atlikušās četras valstis medaļu komplektus sadalīs Somijas pilsētā Tamperē.

Bronzas medaļas sadalīs Latvijas un ASV hokejisti. Latvija ceturtdaļfinālā negaidīti ar 3:1 apspēlēja sīksto Zviedriju, kamēr amerikāņi bez problēmām ar 3:0 "izlika" Čehiju. Pusfinālā gan Latvijai pārtrūka sešu uzvaru sērija - ar 2:4 tika piedzīvots zaudējums pret hokeja dzimteni Kanādu. Amerikāņi tikmēr pārtrauca astoņu uzvaru sēriju, izsējot divu vārtu pārvaru, ielaižot pēdējā minūtē, un pagarinājumā ar 3:4 kapitulējot Vācijai. Turnīra gaitā ASV nebija zaudējusi ne reizi, tomēr vācieši veica sekmīgu atriebi par sakāvi pamatturnīrā.

Latvijas izlasei par labu nāk fakts, ka Tamperē ir ieradušies aptuveni pieci tūkstoši Latvijas līdzjutēju. Valsts sen nav bijusi tik saliedēta kā dotajā brīdī un šķiet, ka praktiski jebkurš scenārijs ir iespējams. Somijā dominē tieši Latvijas fani - to tur ir visvairāk. Līdzjutēju dueli noteikti uzvarēs latvieši, bet kā būs ar cīņu laukumā?

Bukmeikeri par izteiktu favorīti bronzas mačā uzskata ASV, piešķirot tās uzvarai koeficientu 1.70. Latvijas uzvarai spēlē tikmēr reizinātājs ir 4.24, bet neizšķirtam jeb pagarinājumam - 5.10. Latvijas hokejisti jau ir sasnieguši augstāko rezultātu izlases pastāvēšanas vēsturē. Vai mūsu puišiem izdosies arī tikt pie bronzas medaļām? Turnīra pēdējā spēle solās būt grandioza!

Finālā būs vērojams duelis starp Kanādu un Vāciju. Kanādiešu kontā ir divi sāpīgi zaudējumi - pret Šveici un Norvēģiju. Vācija tikmēr turnīra gaitā reizi zaudēja gan ASV, gan Zviedrijai, gan arī Somijai. Abas izlases gan ir ļoti spēcīgas un šī būs raksturu cīņa. Fināls šoreiz iztiks bez principiālā Ziemeļamerikas dueļa, kas vēl nesen šķita tik ļoti reāls. Kanādieši ceturtdaļfinālā ar 4:1 apbēdināja mājinieci Somiju, bet Vācija negaidīti ar 3:1 uzveica Šveici un te nu ir finālistes.

Bukmeikeri par favorīti uz čempionu titulu likumsakarīgi uzskata Kanādu, piešķirot tās uzvarai reizinātāju 1.63. Vācijas triumfam tikmēr atstāts koeficients 5.02, bet neizšķirtam jeb pagarinājumam - 4.83. Vai mūs sagaida kāds brīnums izšķirošajās cīņās? Būs karsti!

Atgādināsim, ka kādā no mājīgajiem ''SynotTip'' sporta bāriem Tu vari sekot līdzi visām atlikušajām PČ spēlēm. Koeficienti gan laika gaitā var mainīties.

Reģistrējies ''synottip.lv'', iemaksā ar kodu ''uzvara'' un saņem divas 20 eiro bezriska likmes un 15% zaudējuma atmaksu līdz pat 150 eiro!