synottip

Latvija pret Portugāli: U20 sieviešu izlase lūkos garantēt vietu EČ labāko četriniekā

Latvija pret Portugāli: U20 sieviešu izlase lūkos garantēt vietu EČ labāko četriniekā

Latvijas U20 sieviešu basketbola izlase seko U18 zēnu izlases piemēram un kāro uz dzimteni vest vēl vienu Eiropas čempionātu (EČ) medaļu komplektu. Izlase 2. augusta vakarā kvalificējās EČ ceturtdaļfinālam, kurā gaidāma cīņa pret Portugāli. Mačs norisināsies Klaipēdas ''Švyturio'' arēnā - spēles sākums plkst. 15:30, 4. augustā. Likmes uz šo dueli vari veikt ''synottip.lv'' mājaslapā.

Izlase dotajā brīdī ir uz viļņa - Aigara Neripa vadītā vienība ir izcīnījusi trīs panākumus pēc kārtas. Grupu turnīrā tika uzveikta pērnā gada medaļniece Itālija, pēcāk uz medaļām tēmējošā Turcija un astotdaļfinālā apspēlēta Zviedrija. Vienīgais zaudējums piedzīvots turnīra pirmajā spēlē, kad ar +4 pārāka izrādījās Beļģija.

Turnīra gaitā komanda ir demonstrējusi saliedētu spēli. Izteikta līdere gan līdz šim ir bijusi Vanesa Jasa, kura vidēji mačā izcēlusies ar 19.8 punktiem, 4.5 atlēkušajām bumbām, 3.3 rezultatīvām piespēlēm un divām pārtvertām bumbām. Teicama bijusi arī Luīze Sila, kuras kontā 12.8 punkti, 7.8 atlēkušās bumbas un 1.8 rezultatīvas piespēles vidēji katrā mačā. Viņas bagāžā arī iespaidīga 23 punktu spēle uzvarā pret Zviedriju.

Portugāle tikmēr ir demonstrējusi nestabilu sniegumu - divas uzvaras, divi zaudējumi. Ar +15 tika apspēlēta Čehija, bet pēcāk zaudējums ar -18 pret Serbiju. Grupu turnīrs tika noslēgts ar -7 pret Izraēlu, bet astotdaļfinālā ar grūtībām un vien divu punktu pārsvaru tika izslēgta Ungārijas izlase.

Latvijai šis bija viens no potenciāli labākajiem pavērsieniem. Portugāle nav vāja izlase, tomēr komandā nav neviena spēlētāja, kura mača gaitā izceļas ar vidēji vairāk kā 12 gūtiem punktiem. Komanda spēlē nedroši un ir ļoti svārstīga pretiniece. Latvietes labāk realizē divu punktu metienus, kamēr Portugāles spēlētājas efektīvāk realizē soda metienus un trejačus. Pretinieces ir labākas arī piespēlēs, tomēr atlēkušajās bumbās izteikts pārsvars ir Latvijas izlasei.

Šī ir devītā reize, kad Latvijas jaunietes ir iekļuvušas Eiropas astoņu spēcīgāko komandu vidū. Trenera Neripa vadībā tas noticis jau trešo reizi. Panākums pret Portugāli nozīmētu vietu labāko četriniekā un garantētu cīņu par medaļām. Zaudējums liktu cīnīties par piekto līdz astoto pozīciju čempionātā. Likmes ir augstas un dāmas ir noskaņotas cīņai par titulu.

Savstarpējās cīņās pret Portugāli gan Latvijai nav veicies. Latvijas U20 dāmas EČ ietvaros ir zaudējušas Portugāles izlasei trīs reizes pēc kārtas - 2017., 2019. un 2022. gadā. Vai izlasei izdosies pārtraukt šo neveiksmīgo sēriju?

Reģistrējies ''synottip.lv'', veic iemaksu ar kodu ''sports30'' un saņem trīs bezriska likmes 10 eiro vērtībā un 10% zaudējuma atmaksu līdz pat 100 eiro!

Sporta bonuss
BEZRISKA LIKMES UN NAUDAS ATMAKSA