synottip

Latvijai olimpiskā kvalifikācijas turnīra pusfināla duelis pret Kamerūnu

Latvijas nacionālā vīriešu basketbola izlase turpina cīņu par vietu vasaras olimpiskajās spēlēs (OS), kas jau šogad norisināsies Francijas galvaspilsētā Parīzē. OS kvalifikācijas turnīrā klāt pusfinālu kārtas, kas nozīmē, ka vietu kļūdām nav!

Pusfinālā Latvija samēros spēkus pret Kamerūnas izlasi. Cīņa paredzēta jau sestdien jeb 6. jūlijā, kad komandas plkst. 19:00 tiksies uz “Arēna Rīga” parketa.

Kamerūna grupu turnīru sāka ar zaudējumu pret Melnkalni – 66:70. Pusfinālā gan izlasi ieveda panākums pret Brazīliju ar rezultātu 77:74. Izlase finišēja otrajā vietā B apakšgrupā, kas bija neliels pārsteigums. Latvija tikmēr sāka ar dominanci, ar 83:55 sagraujot Gruziju. Pēcāk gan sekoja fiasko pret Filipīnu komandu – uz brīdi pat 26 punktu deficīts, bet galā sakāve ar 80:89. Ar to gan pietika, lai A grupā plūktu uzvaras laurus.

Mačā pret Gruziju savainojumā iedzīvojās Latvijas vadošais saspēles vadītājs Artūrs Žagars. Viņa atgriešanās laukumā vēl ir neskaidra. Tāpat izlase cīnās bez Andreja Gražuļa un Kristapa Porziņģa. Luka Banki vadītā komanda, galvenokārt, balstās uz tālmetieniem. Ja tie nekrīt, tad scenārijs nav tas patīkamākais. Tāpat ir problēmas garajā galā, kā arī nepieciešams nenovērtēt pretinieku par zemu. Šie klupšanas akmeņi jāatsijā, lai tiktu pie divām uzvarām un brauktu uz Parīzi. Uzdevums nav tas vieglākais, jo sastāvā ir manāmi caurumi, tomēr jācīnās līdz galam ar sev pieejamajiem resursiem.

Ja Latvija FIBA rangā ieņem augsto sesto vietu, tad Kolumbija atrodas vien 68. pozīcijā. Nominālā favorīte ir tieši Latvija, kurai bukmeikeru skatījumā būtu droši jātiek pie olimpiskā sapņa piepildīšanas. Viens no galvenajiem iemesliem gan ir pērn Pasaules kausā (PK) izcīnītā piektā vieta.

Kamerūnas izlases sastāvā nav diži skaļu uzvārdu. Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) kluba Filadelfijas “76ers” tornis un līderis Džoels Embīds teorētiski ir šīs valsts pilsonis, tomēr zem Kamerūnas karoga viņš nespēlē. Bija plānots, ka basketbolists tiks naturalizēts un pārstāves Francijas izlasi, tomēr beigās tika pieņemts lēmums, ka viņš aizstāvēs ASV godu.

Kamerūnas līderis ir Eiropā spēlējošais Džeremijs Hils. Galvenokārt, tieši uz viņa pleciem balstās Kamerūnas basketbola izlases cerības. Saprotami, ka Latvijai palīdz tādi vīri kā Rodions Kurucs, Rolands Šmits un citi, tomēr svarīgāk ir komandas kopējā spēle, nevis individuālais sniegums.

Otrā pusfināla pārī tiksies Brazīlijas un Filipīnu basketbolisti. Abu dueļu uzvarētājas pēc tam finālā sadalīs vienīgo OS kvotu. Melnkalnes un Gruzijas komandas tikmēr jau ir izstājušās.

Informējam, ka arī kādā no mājīgajiem ”SynotTip” sporta bāriem Tev var būt iespēja vērot basketbola mačus.

Reģistrējies ”synottip.lv”, veic iemaksu ar kodu ”sports30” un saņem trīs bezriska likmes 10 eiro vērtībā, kā arī 10% zaudējuma atmaksu līdz pat 100 eiro!

Sporta bonuss
BEZRISKA LIKMES UN NAUDAS ATMAKSA