synottip

Latvijas 3×3 basketbolisti sāks ceļu pretī Parīzes OS

Olimpisko spēļu (OS) sapni centīsies piepildīt Latvijas 3×3 basketbola izlase. Valstsvienība no 12. līdz 14. aprīlim aizvadīs OS kvalifikācijas cīņas Honkongā. Tā būs izlases pirmā no trim iespējām kvalificēties vasaras OS, kas norisināsies Francijas šarmantajā galvaspilsētā Parīzē.

Izlasi turpina vadīt neviens cits kā Tokijas OS čempions un ukraiņu granda Slobožanskas “Prometey” treneris Raimonds Feldmanis. Viņš savu statusu ne vien Latvijas, bet arī pasaules basketbolā jau ir apliecinājis. Viņa rīcībā seši basketbolisti: Edgars Krūmiņš, Kārlis Lasmanis, Agnis Čavars, Nauris Miezis un pašmāju kluba Rīgas “Zeļļi” pārstāvji Zigmāra Raimo un Franča Lāča personās. Izlase gatavojas jau kopš janvāra vidus. Pirms tam sastāvā tika iekļauti arī tādi spēlētāji kā Kristaps Čavars, Artūrs Strēlnieks, Mārcis Osis un Roberts Smildzējs, taču sešiniekā viņi nav iekļauti. Izlase pirms tam aizvadījusi pārbaudes turnīrus dažādos sastāvos gan Lietuvā, gan arī Spānijā un Francijā.

Treneris Feldmanis pirms lidojuma uz Ķīnu norādīja, ka izlase ir gatava un kārtīgi noskaņojusies. Komanda speciāli izlidojusi astoņas dienas pirms turnīra sākuma, lai varētu aklimatizēties un pienācīgi sagatavoties spēlēm. Izvēlēti seši spēlētāji, lai treniņu process būtu kvalitatīvāks un vīri ir gatavi aizstāvēt savas tēvzemes godu. Mērķis ir iegūt ceļa zīmi uz OS jau pie pirmās iespējas, negaidot līdz pēdējam. Tāpat Feldmanis atklāja, ka jau zina, kuri četri spēlētāji dosies laukumā kvalifikācijas turnīrā, taču to vēl nevēlas atklāt.

Honkongas turnīrā piedalīsies astoņas izlases, kuras ieņem augstākās vietas FIBA federāciju rangā, izņemot tās valstis, kuras bijušas pārstāvētas pēdējās divās OS klasiskajā basketbolā. Ceļa zīmi izcīnīs tikai šī turnīra pirmās vietas īpašniece. Latvija startēs B grupā, kurā iedalīta arī Mongolija, Jaunzēlande un Ēģipte. A apakšgrupā dalību ņems tikmēr basketbolisti no Austrijas, Nīderlandes, Šveices un arī Honkongas.

Pirmā cīņa mūsu izlasei jau 12. datumā (plkst. 11:45), kad pretī stāsies Āzijas čempione Mongolija. Treneris Feldmanis minēja, ka šī izlase puišiem ir zināma vislabāk, jo tajā spēlē izteikti profesionāļi ar ražīgu pieredzi Pasaules tūrē, kuru azotē ir vairāk kā 250 maču pieredze. Dienas turpinājumā (plkst. 13:10) sagaidāma otrā cīņa, kad izaicinājumu metīs Jaunzēlande, kuras sastāva ir divi ļoti jaudīgi garie spēlētāji. Izšķirošā grupas spēle tikmēr dienu vēlāk (plkst. 11:45), kad paredzēts duelis pret noslēpumaino Ēģipti, kura savu sastāvu vēl nav publicējusi. Mūsu vīriem ir maz informācijas par šo pretinieku, tomēr treneris mierina, atgādinot, ka spēle būs otrajā dienā, kad viss jau būs izskaitļots video treniņa procesā.

Pēc apļa turnīra sāksies pusfināls, kurā iekļūs abu grupu divas labākās komandas. Tas nozīmē, ka mūsu vīriem nepieciešamas vismaz divas uzvaras trīs spēlēs, lai droši iekļūtu nākamajā turnīra fāzē. Pēcāk nepieciešams uzvarēt gan pusfinālā, gan finālā. Citu variantu, lai uzreiz garantētu vietu OS nav.

Pašsaprotami, ka uz Latvijas vīru pleciem ir liela nasta un atbildība. Ņemot vērā, ka Latvija 2020. gadā kļuva par visu laiku pirmo un patlaban arī vienīgo OS čempioni 3×3 basketbolā, analītiķi un līdzjutēji sagaida tik pat augstus sasniegumus. Turēsim īkšķus un cerēsim, ka mūsu vīriem izdosies padarīt Latviju lepnu!

Gadījumā, ja puiši netiks uz OS caur šo turnīru, izlasei būs vēl divas iespējas. Japānā norisināsies kvalifikācijas turnīrs no 3. līdz 5. maijam un tur tiks izspēlēta viena ceļa zīme uz Parīzi. Pēdējās trīs kvotas tiks atdotas Ungārijā, kad noslēdzošais kvalifikācijas etaps no 16. līdz 19. maojam pārņems Debrecenas pilsētu.

Informējam, ka arī kādā no mājīgajiem ”SynotTip”sportabāriem Tev var pavīdēt unikāla opcija vērot kādu aizraujošu hokeja cīņu.

Reģistrējies ”synottip.lv”, veic iemaksu ar kodu “sports30” un saņem trīs bezriska likmes 10 eiro vērtībā, kā arī 10% zaudējuma atmaksu līdz pat 100 eiro!

Sporta bonuss
BEZRISKA LIKMES UN NAUDAS ATMAKSA