synottip

Latvijas basketbolisti pret Gruziju sāks ceļu pretī olimpiskajām spēlēm

No 2. līdz 7. jūlijam Latvijas nacionālā vīriešu basketbola izlase aizvadīs cīņu par ceļazīmi uz Franciju, kur norisināsies Parīzes olimpiskās spēles.

Latvijas izlase pirmo cīņu aizvadīs jau 2. jūlija vakarā (plkst. 19:00), kad ”Arēna Rīga” telpās tiks uzņemta Gruzijas izlase. Letiņu pirmie pretinieki FIBA reitingā ieņem 23. pozīciju. PK ietvaros gruzīņi pērn izcīnīja 16. vietu.

Gruzijas izlasē ir vairāki naturalizētie spēlētāji, taču arī vietējo papildspēku netrūkst. Sastāvs nav tas svešākais. Ierindā ir arī Orlando ”Magic” vīrs Goga Bitadze. Gruzīņu basketbolisti spēlē augsta mēroga čempionātos un tos nevar saukt par viegliem pretiniekiem.

Līdz šim abas komandas savā starpā oficiālos turnīros tikušās četras reizes. Divas reizes uzvarējusi Latvijas, divas Gruzija. Pārbaudes spēļu ietvaros gan letiņiem divi panākumi, kamēr pretiniekiem četri. Pēdējo reizi vienības tikās 2023. gada 5. augustā, kad ar rezultātu 82:57 triumfēja Latvija.

Izlases stūrmanim Luka Banki būs jāpieņem vairāki svarīgi lēmumi. Pirms turnīra tika aizvadītas divas pārbaudes spēles. Lai gan pirmajā Latvija ar 84:63 savā laukumā sagrāva Ēģiptes komandu, noslēdzošajā cīņā brigāde ar 84:90 Tamperē kapitulēja Somijas basketbolistiem. Somi bija pārāki teju katrā spēles aspektā. Lai gan tā nebija oficiāla spēle, bet gan pārbaude, somu pārsvars uz brīdi sasniedza pat 18 punktus un tas viss bez izlases līdera un Jūtas ”Jazz” pārstāvja Lauri Markanena, kas liek aizdomāties par mūsu blices gatavību.

OS kvalifikācijas turnīram ir pieteikti tādi basketbolisti kā Rodions Kurucs, Mareks Mejeris, Dāvis un Dairis Bertāni, Jānis Timma, Rolands Šmits, Artūrs Strautiņš, Jānis Strēlnieks, Klāvs Čavars, Rihards Lomažs, Artūrs Žagars un Kristers Zoriks.

Dažādu iemeslu dēļ izlasei nepalīdzēs četri spēlētāji, kuri Latviju pārstāvēja pērnā gada PK debijā, izcīnot vēsturisko piekto vietu. Sastāvā nav iekļauti Anžejs Pašečņiks, Aigars Šķēle, Artūrs Kurucs un Andrejs Gražulis. Tāpat arī šoreiz valstsvienībai nepalīdzēs Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) čempions un Bostonas ”Celtics” tornis Kristaps Porziņģis no Liepājas, kurš dziedē finālsērijā iegūto traumu.

Latvija startēs A apakšgrupā, kur atrodas arī Gruzijas un Filipīnas izlases. B grupā tikmēr startēs Brazīlija, Melnkalne un Kamerūna. Divas labākās komandas no katras grupas pēc viena apļa turnīra dosies uz pusfinālu. Finālā tiksies pusfināla uzvarētājas, kuras sadalīs vienīgo ceļazīmi uz Parīzes OS.

Jāsaprot, ka turnīrs ir ļoti īss un nevienai no dalībvalstīm nav vietu kļūdām, ja ir vēlme sasniegt vasaras OS. Katrs punkts var maksāt dārgi. Lielākā problēma izlasei patlaban ir nominālo līderu nespēšana gūt punktus, kā arī enerģijas trūkums. Lai vai kā, arī iepriekš izlase pārbaudes mačos ir demonstrējusi viduvēju sniegumu, bet brīdī, kad rezultāts ir kritiski svarīgs, tas nav izpalicis. Vai tā būs arī šoreiz?

Bukmeikeri Latviju uzskata par izteiktu favorīti gaidāmajā cīņā, piešķirot izlases uzvarai koeficientu 1.33 apmērā. Gruzijas panākuma varbūtība tikmēr novērtēta ar reizinātāju 3.05. Vai mūsu vīri turnīru sāks ar uzvaru?

Informējam, ka arī kādā no mājīgajiem ”SynotTip” sporta bāriem Tev var būt iespēja vērot basketbola mačus.

Reģistrējies ”synottip.lv”, veic iemaksu ar kodu ”sports30” un saņem trīs bezriska likmes 10 eiro vērtībā, kā arī 10% zaudējuma atmaksu līdz pat 100 eiro!

Sporta bonuss
BEZRISKA LIKMES UN NAUDAS ATMAKSA