synottip

Latvijas basketbolisti sāk gatavošanos OS kvalifikācijai

Latvijas nacionālā vīriešu basketbola izlase ir gatava atgriezties laukumā! Jau 26. jūnija vakarā komandu sagaida pārbaudes spēle “Arēna Rīga” telpās. Pretī stāsies Ēģiptes basketbolisti. Mača sākums plkst. 19:00.

Abas komandas aktīvi gatavojas olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīram, kas sāksies jau 2. jūlijā. Latvijas izlase par ceļa zīmi uz Francijas galvaspilsētu Parīzi cīnīsies savā laukumā. Savu līdzjutēju priekšrocības, kā arī iepriekš izcīnītā pārliecība un piektā vieta Pasaules kausa (PK) ietvaros ir jāizmanto. Ēģipte tikmēr PK noslēdza 20. pozīcijā. Izlases līderis toreiz bija Ehabs Amins, kurš mačā tika pie teju vidēji 20 punktiem.

Latvijas sastāvs ir tuvu optimālajam. Zināms gan, ka pret Ēģipti nepalīdzēs Andrejs Gražulis, kuram turpinās rehabilitācijas process. Tāpat arī vēl nav skaidrs Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) čempiona un Bostonas “Celtics” pārstāvja Kristapa Porziņģa stāvoklis. Arī viņam ir aktīva trauma, taču situācija tiks precizēta jau tuvākajā laikā. Ierindā ir praktiski viss PK sastāvs un tas ir konkurētspējīgs. Kaujinieciski noskaņojušas gan būs visas dalībvalstis.

Latvijas un Ēģiptas basketbolisti līdz šim savā starpā ir tikušies tikai vienu reizi. Tas notika tālajā 2001. gada 18. jūlijā. Pēc teju 23 gadiem tiks aizvadīts otrais savstarpējais duelis. Vienīgajā cīņā līdz šim Latvija ir uzvarējusi ar rezultātu 97:82. Paaudzes gan vairākkārt ir paguvušas nomainīties un cīņas iznākums ir gandrīz neprognozējams.

Latvijas valstsvienības galvenais treneris Luka Banki preses konferencē uzsvēra, ka katram no spēlētājiem situācija ir citādāka. Atšķiras slodze, veselības stāvoklis, kā arī spēļu prakse. Šie faktori tiks ņemti vērā pārbaudes spēlēs, jo uzsvars tomēr tiek likts uz svarīgo kvalifikācijas ciklu. Tāpēc grūti paredzēt komandas gaidāmo sastāvu un potenciālos līderus.

Divas dienas vēlāk jeb 28. jūnijā latviešus gaida arī otrais pārbaudes mačs. Paredzēts izbraukums Tamperē pret Somijas izlasi ar Jūtas “Jazz” līderi Lauri Markanenu priekšgalā. Mača sākums plkst. 18:30 pēc Latvijas laika.

OS kvalifikāciju Latvijas vīri aizvadīs no 2. līdz 7. jūlijam, startējot A apakšgrupā. Paredzētas grupu spēles pret Gruziju un Filipīnām. Divas spēcīgākās komandas pusfinālā spēlēs pret kādu no B apakšgrupas labākajām vienībām. Tur startē Brazīlija, Melnkalne un Kamerūna. Pēc izslēgšanas spēļu principa labākās divas valstis tiksies finālā, kur sadalīs vienīgo Parīzes kvotu. Kā klāsies mūsu vīriem?

Informējam, ka arī kādā no mājīgajiem ”SynotTip” sporta bāriem Tev var būt iespēja vērot basketbola mačus.

Reģistrējies ”synottip.lv”, veic iemaksu ar kodu ”sports30” un saņem trīs bezriska likmes 10 eiro vērtībā, kā arī 10% zaudējuma atmaksu līdz pat 100 eiro!

Sporta bonuss
BEZRISKA LIKMES UN NAUDAS ATMAKSA