synottip

Latvijas florbolisti Liepājā uzsāks PČ kvalifikāciju

Latvijas florbolisti Liepājā uzsāks PČ kvalifikāciju

No 31. janvāra līdz 3. februārim Latvijas nacionālā vīriešu florbola izlase aizvadīs 2024. gada Pasaules čempionāta (PČ) kvalifikācijas turnīru. Mūsu florbolisti un vēl septiņas citas valstis centīsies tikt pie ceļazīmes uz PČ. Latviešiem par labu nāks sava laukuma priekšrocības, jo visas cīņas paredzētas Liepājas Olimpiskajā centrā.

Latvija pasaules rangā ieņem piekto pozīciju, kas nozīmē, ka mūsu valsts ir daļa no florbola elites. Latvija startēs B apakšgrupā un izlases tiešie pretinieki būs Lihtenšteina, Vācija un Islande. A grupā tikmēr startēs Somijas, Igaunijas, Nīderlandes un Francijas valstsvienības. Sistēma pavisam vienkārša - PČ automātiski kvalificēsies abu grupu uzvarētājas. Abu grupu otro un trešo vietu ieguvējas tikmēr aizvadīs papildus cīņu, lai noskaidrotu pēdējās izlases, kuras dosies uz PČ aizstāvēt savu godu. Latvija tiek uzkatīta par favorīti un problēmām tikt uz PČ nevajadzētu rasties.

Letiņi pirmo cīņu aizvadīs jau 31. janvārī (plkst. 19:00), kad pretī stāsies Lihtenšteina, kas pasaules rangā patlaban ieņem 29. pozīciju. Dienu vēlāk tajā pašā laikā pretī stāsies turnīra cietākais rieksts Vācijas personā. Izlase ir vien trīs pozīcijas zemāk pasaules rangā par Latviju. Šī varētu būt nomināli turnīra grūtākā cīņa. Pēdējā grupu spēle jau 2. februārī (arī plkst. 19:00), kad duelis pret Islandi, kas ieņem 20. vietu pasaules rangā. Kvalifikācijas turnīra noslēdzošā cīņa jau 3. februārī, taču spēles likme, pretinieks un laiks būs skaidri vien pēc pirmajām trīs spēlēm.

Somu eksperts un Latvijas izlases galvenais treneris Heiki Lūkonens jau gada ievadā nosauca izlases sastāvu gaidāmajam kvalifikācijas turnīram. No 20 spēlētājiem astoņi spēlē florbolu profesion­āli ārzemēs, kamēr pārējie 12 pārstāv pašmāju klubus. Zināmākie vārdi izlasē ir ''Talsu NSS/Krauzers'' uzbrucēji Toms Akmeņlauks un Artis Raitums, kā arī Somijas kluba ''Nokian KrP'' pārstāvis Jorens Malkavs. Izlases rindās iekļauti arī vairāki jaunie talanti, tāpēc gaidāmais turnīrs būs tiešām interesants.

Atgādināsim, ka PČ paredzēts šī gada izskaņā - no 7. līdz 15. decembrim. Gada galvenais florbols notikums norisināsies Zviedrijas pilsētā Malmē, kas nozīmē, ka florbols atgriezīsies tā teorētiskajā dzimtenē. Vai varēsim redzēt arī letiņus šajā grandiozajā notikumā?

Jau tuvākajā laikā bukmeikeri publicēs savas prognozes un likmes uz gaidāmajiem mačiem. Turnīra cena ir augsta un neviena izlase nevēlas doties mājās no Liepājas bez ceļazīmes uz PČ. Būs karsti! Seko līdz aktualitātēm mūsu mājaslapā.

Informējam, ka arī kādā no mājīgajiem ''SynotTip'' sporta bāriem Tev var paspīdēt iespēja vērot kādu no šīm spēlēm.

Reģistrējies ''synottip.lv'', veic iemaksu ar kodu “sports30” un saņem trīs bezriska likmes 10 eiro vērtībā, kā arī 10% zaudējuma atmaksu līdz pat 100 eiro!

Sporta bonuss
BEZRISKA LIKMES UN NAUDAS ATMAKSA