synottip

Latvijas kausa fināls: spēcīgā “VEF Rīga” pret nestabilo un nepārliecinošo “Liepāju”

Latvijas kausa fināls: spēcīgā "VEF Rīga" pret nestabilo un nepārliecinošo "Liepāju"

Jau 19. februārī tiks aizvadīta Latvijas basketbola ''Užavas'' kausa finālspēle. Izšķirošajā duelī spēkiem mērosies pašreizējā titula turētāja ''VEF Rīga'' un mājiniece BK ''Liepāja''. Mačs sāksies jau plkst. 17:00 un to būs iespējams vērot kanāla LTV7 tiešraidē, ņemot vērā, ka cīņa norisināsies ļoti neērtā vietā - Kurzemē jeb Liepājas Olimpiskajā centrā. Likmes uz šo cīņu var izdarīt ''synottip.lv'' mājaslapā.

Šis ir otrais ''Užavas'' kauss pēc 34 gadu pārtraukuma. Tas atgriezās pērn ar ''vefiņa'' triumfu un šķiet, ka čempione paliks nemainīga. Par spīti tam, ka ''Liepājai'' būs sava laukuma priekšrocības, kluba iespējas uzvarēt ir vien teorētiskas. Kurzemnieki demonstrē nestabilu sniegumu. Piemēram, ''VEF Rīga'' pusfinālā ar 87:62 un 81:77 sagrāva ''Ventspili'' (+29), kas pēcāk ar 102:55 (+47) pārbrauca pāri liepājniekiem. ''Liepāja'' pirms tam arī ar 68:99 kapitulēja ''Ogrei''. Komandas līmenis ir krietni zemāks nekā ''vefiņam'' un sava laukuma sienas, visticamāk, nepalīdzēs.

Lai gan turnīra rīkotāji šīs sacīkstes ir centušies izveidot par tādu kā festivālu jeb basketbola svētkiem, atmosfēra nebūs tik lieliska kā pagājušajā gadā. Pērn fināls norisinājās Ventspilī, kur arēnas kapacitāte bija krietni iespaidīgāka. Toreiz finālu apmeklēja 3200 skatītāju. Liepājā uz spēlēm šosezon ierodas vien vidēji 300 - 450 līdzjutēju, kas nedod iespēju lolot lielas cerības uz grandiozu šovu. Jācer, ka piesaistīt publiku palīdzēs ''Bermudu Divstūra'' uzstāšanās, kā arī bezmaksas ieeja.

Abas komandas šosezon ir tikušās divas reizes. ''Liepājai'' izdevās Latvijas - Igaunijas apvienoto līgas sezonu atklāt ar blīkšķi un savās mājās ar 98:93 uzveikt toreiz novājināto ''vefiņu''. ''VEF Rīga'' pilnā sastāvā gan pēcāk ar 81:76 revanšējās. Jāpiemin, ka galvaspilsētas komanda ir uzvarējusi pēdējos 16 no 18 mačiem, kamēr ''Liepāja'' zaudējusi pēdējos četrus no pieciem.

 

''Liepājas'' atrašanās finālā šoreiz ir vien veiksmīgas izlozes pirksts. Astotdaļfinālā komandai pretī stājās Reģionālās līgas komanda ''Nīca/BLi'', bet ceturtdaļfinālā Nacionālās līgas klubs ''Kandava/Anzāģe'', kuram vienība tāpat pirmajā spēlē piekāpās. Arī pusfinālā kurzemnieki vien ar grūtībām apspēlēja ''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskolas'' basketbolistus, kuri šosezon ir izcīnījuši vien sešas uzvaras 35 spēlēs. VEF tikmēr kausu sāka no pusfināla, kurā pārliecinoši uzveica ''Ventspili''.

 

Basketbola kausa fināls parasti tiek uzskatīts par šī sporta veida ''saldo ēdienu'', taču šoreiz, visticamāk, grandioza un aizraujoša cīņa izpaliks. Kvēlākie basketbola fani par finālu uzskatīja ''VEF Rīgas'' un ''Ventspils'' pusfināla derbiju. Nevienu pretinieci gan nedrīkst novērtēt par zemu. Fināls sāksies ar rezultātu 0:0 un abām komandām apstākļi ir vienādi. Kuras komanda spēlētāji virs savām galvām pacels Latvijas kausu šogad?

 

Reģistrējies, iemaksā ar kodu ''sports30'' un saņem trīs 10 eiro bezriska likmes un 10% zaudējuma atmaksu līdz pat 100 eiro!

Sporta bonuss
BEZRISKA LIKMES UN NAUDAS ATMAKSA