synottip

Latvijas kauss basketbolā: “VEF Rīga” aizstāvēs titulu, “Valmiera Glass/VIA” un “Liepāja” sadalīs ceļa zīmi uz finālu

Latvijas kauss basketbolā: "VEF Rīga" aizstāvēs titulu, "Valmiera Glass/VIA" un "Liepāja" sadalīs ceļa zīmi uz finālu

Latvijas basketbola ''Užavas'' kauss ir nonācis līdz pusfināliem. Uz triumfu turnīrā kandidē vairs tikai četras komandas - pašreizējā čempione ''VEF Rīga'', pērnās sezonas fināliste BK ''Ventspils'', kā arī ''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola'' un BK ''Liepāja''. Pērnās sezonas fināla scenārijs, kad ''vefiņš'' finālā ar 74:62 uzveica ventspilniekus, gan atkārtoties vairs nevar.

2022. bija pirmais gads kopš 1994., kad Latvijā norisinājās tā sauktais Latvijas kauss. Pēc 28 gadu pārtraukuma tajā triumfēja ''VEF Rīga'', kas savu titulu šogad lūko aizstāvēt. Pērn finālu klātienē apmeklēja teju 3200 līdzjutēju un šis tiek uzskatīts par ''saldo ēdienu'' Latvijas basketbolā. Likmes uz šīm cīņām vari izdarīt ''synottip.lv'' mājaslapā.

''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola'' - BK ''Liepāja''

Pirmajā pusfināla pārī spēkus mēros vidzemnieki un kurzemnieki. Lai gan abas komandas šosezon nav demonstrējušas augstākās kvalitātes basketbolu, kādai no vienībām izdosies uzspēlēt pat finālā. Valmierieši ar trim uzvarām 19 mačos ieņem 14. vietu Latvijas - Igaunijas basketbola līgā, kamēr liepājnieki ar bilanci 9-12 ir desmitie starp 16 vienībām. Abas komandas šosezon ir tikušās tikai vienu reizi, kad liepājnieki 17. decembrī ar grūtībām (89:86) apspēlēja Vidzemes klubu, kas tobrīd spēlēja vien astoņu spēlētāju sastāvā. Finālam kvalificēsies komandas, kas uzvarēs divu spēļu summā (saskaitot kopā abu maču rezultātus). Jāpiemin, ka šajā duelī laukuma priekšrocības izšķirošajā mačā ir tieši Valmieras klubam. Valmiera sezonas gaitā ir piedzīvojusi galvenā trenera maiņu, kā arī citas izmaiņas, tomēr klubs kandidē uz lielo finālu.

Abām komandām bija samērā viegls ceļš uz pusfinālu. ''Liepāja'' turnīru sāka no trešās kārtas, kurā sagrāva ''Nīca/BLi'' komandu, bet turpinājumā uzveica Nacionālās basketbola līgas (NBL) klubu ''Kandava/Anzāģe''. Kandavas vienība gan pirmajā mačā profesionālo komandu apspēlēja, pakutinot tās nervus. Liepājniekiem pēdējās spēlēs ir pieklibojusi attieksme pret spēli un tas varētu būt viņu klupšanas akmens.

Lai gan valmieriešiem bija spēcīgāki pretinieki, arī viņiem grafiks bija nepiespiests. Trešajā kārtā tika apspēlēti ''Gulbenes Buki''/BJSS, kas gan pirmo maču negaidīti uzvarēja. Ceturtajā raundā pretī stājās ''Latvijas Universitāte'', kuru atguvās no -17, tomēr pusfinālā palaida Valmieru.

Vēsture gan šajā ziņā neko nedos. No jauna viss sāksies jau 31. janvāra vakarā, kad valmierieši plkst. 19:00 viesosies Liepājā. Atbildes spēle Valmieras Olimpiskajā centrā paredzēta 7. februārī, tajā pašā laikā. Būs karsti!

''VEF Rīga'' - BK ''Ventspils''

Otrā pusfināla pārī tiksies pērnās Kausa izcīņas finālistes. Kvēlākie basketbola fani par finālu gan uzskata šo pusfināla derbiju, jo ir maz ticams, ka ''Liepāja'' vai ''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola'' spēs kādai no šīm komandām izrādīt pretestību. Dueļi šo komandu starpā tiek uzskatīti par Latvijas basketbola klasiku. Vienības šosezon tikušās tikai vienu reizi, kad pērnā gada 7. oktobrī ''VEF Rīga'' savā laukumā pārliecinoši ar 100:81 apspēlēja ''ventiņus''. Laukuma priekšrocības šoreiz ir ''VEF Rīga'' komandai un tieši tas var spēlēt kritisku lomu finālistes noteikšanā.

''VEF Rīga'' kā 2022. gada čempione pusfinālam kvalificējās automātiski, kamēr ventspilnieki cīņu šajā turnīrā uzsāka jau trešajā kārtā. Tajā viņi pārliecinoši sagrāva BK ''Ķekava'' basketbolistus, bet turpinājumā +15 pārgāja pāri BK ''Ogre'' klubam.

 

Šie mači solās būt īpaši aizraujoši, jo neviena no komandām nevēlas zaudēt savam sīvākajam pretiniekam un skarbākajam ienaidniekam. Likumsakarīgi, ka abas komandas arī apzinās, ka iekļūšana finālā, visticamāk, nozīmēs Latvijas kausa izcīnīšanu.

 

Reģistrējies ''synottip.lv'', iemaksā ar kodu ''sports30'' un saņem 3 x 10 EUR bezriska likmes un 10 % zaudējuma atmaksu līdz pat 100 eiro!

Sporta bonuss
BEZRISKA LIKMES UN NAUDAS ATMAKSA