synottip

Latvijas sieviešu izlase pret Franciju uzsāks “EuroBasket 2025” kvalifikāciju

Latvijas sieviešu izlase pret Franciju uzsāks "EuroBasket 2025" kvalifikāciju

Jau 9. novembra vakarā "Women's EuroBasket 2025" kvalifikāciju sāks Latvijas sieviešu basketbola izlase. Mūsu dāmām izbraukumā būs jāmēro spēki ar 2023. gada Eiropas čempionāta bronzas medaļnieci Franciju. Cīņas sākums plkst. 21:45 pēc Latvijas laika.

Francijas sieviešu basketbola izlase ir divkārtēja Eiropas čempione, kā arī astoņkārtēja otrās vietas ieguvēja. Izlases rezumē ietilpst arī divas trešās vietas EČ ietvaros, kā arī Olimpisko spēļu sudrabs un bronza. Pasaules kausā augstākais sasniegums valstsvienībai tikmēr ir godpilnā trešā vieta. Jāpiemin, ka izlasei no 2023. gada EČ bronzas sastāva palikušas astoņas spēlētājas.

Patlaban grūti spriest par Francijas sastāva spēcīgumu. Zināms, ka izlasei spēlē pret Latviju nepalīdzēs Valerijane Ajahi, Aleksa Šerī, Merjema Badjane, Sandrine Gruda un Aliksai Dušē. Šīs vietas gan nepaliks brīvas - sastāvā iekļauta Eiropas U20 čempione un šī turnīra vērtīgākā spēlētāja jeb MVP Karla Leite. Izlasei palīdzēs arī Eirolīgas labākā jaunā spēlētāja Polina Astjē. Sastāvs palicis krietni jaunāks un nepieredzējušāks, taču visnotaļ arī talantīgāks. Klāt nāks arī 19 gadus vecā centra spēlētāja Maja Hirša un viņas vienaudze Leila Lakana. Izlasei palīdzēs arī vēl nepilngadīgā Dominika Malonga. "Uz papīra" gan joprojām Francija ir krietni pārāka.

Arī Latvijas divpadsmitnieks ir skaidrs. Galvenais treneris Mārtiņš Gulbis ir izraudzījis četras spēlētājas no "TTT Rīga", septiņas leģionāres un vienu bez kluba. Zināmākie vārdi izlasē ir pieredzējusī Ieva Pulvere, valmieriete Ilze Jākobsone, kā arī Anete Šteinberga un Kitija Laksa. Arī sieviešu basketbola uzlecošā zvaigzne Vanesa Jasa iekļauta izlasē. Tas vien pierāda, ka sastāvs ir nokomplektēts teju uz maksimumu. Jautājums - vai ar to būs gana pret vareno Franciju?

Jāpiemin, ka izlase Francijā ieradās vien 8. novembra rīta pusē. Dienu iepriekš vēl valstsvienības dāmas piedalījās dažādās reklāmas kampaņās Latvijā, liecina sociālājos tīklos pieejamie video. Visticamāk, tiks aizvadīti vēl pāris komandas treniņi. Jācer, ka dāmām pietiks laika, lai atgūtu spēka rezerves.

Kvalifikācijā piedalīsies 32 izlases, kuras ir sadalītas astoņās grupās - katrā pa četrām komandām. Finālturnīram kvalificēsies katras grupas uzvarētāja un četras no astoņām otro vietu īpašniecēm. Latvijas grupā startē tikko minētā Francija, kā arī Īrija un Izraēla. Izlases izspēlēs divu apļu turnīru, aizvadot spēli pret katru pretinieci gan savā laukumā, gan izbraukumā. Latvijai nav tā vieglākā grupa, tomēr galvas nokārt nevajag - iespēju kvalificēties Eiropas čempionātam ir, bet kļūdīties nedrīkst it nemaz.

Gaidāmā cīņa pret Franciju norisināsies "Futuroscope" arēnā, kuras kapacitāte ir provizoriski 5200 sēdvietu. Tiek prognozēts, ka arēna būs pilna uz šo cīņu. Likumsakarīgi par favorīti uz uzvaru pirmajā cīņā tiek uzskatīta mājiniece Francija, kuras panākumam piešķirts koeficients 1.21. Latvijas uzvarai tikmēr atstāts iespaidīgs 4.45, bet adrenalīna meklētājiem piemeklēta neizšķirta opcija jeb 17.64.

Informējam, ka arī kādā no mājīgajiem ''SynotTip'' sporta bāriem Tev var būt lieliska iespēja sekot līdzi šim duelim. Koeficienti gan laika gaitā var mainīties.

Reģistrējies ''synottip.lv'', veic iemaksu ar kodu ''sports30'' un saņem trīs bezriska likmes 10 eiro vērtībā un 10% zaudējuma atmaksu līdz pat 100 eiro!

Sporta bonuss
BEZRISKA LIKMES UN NAUDAS ATMAKSA