synottip

Latvijas U18 hokeja izlasei PČ ceturtdaļfināls pret līdz šim nepārspēto Zviedriju

Negaidīti, tomēr pelnīti vietu starp spēcīgākajām astoņām hokeja valstīm U18 vecuma grupa zēniem nopelnījusi Latvijas izlase. Jau 27. aprīlī komanda Šveicē aizvadīs ceturtdaļfināla cīņu pret līdz šim nepārspēto Zviedriju. Spēles sākums plkst. 21:00 pēc Latvijas laika.

Latvijai grupu turnīrā neklājās viegli. Čempionāts tika atklātas ar smagu sagrāvi pret ASV - 1:7. Nākamajā mačā pat jāsaka, ka sanāca demonstrēt cienījamu sniegumu un pret spēcīgo Somiju vien zaudējums ar trīs vārtu deficītu - 2:5. Turpinājumā ar 1:5 tika kapitulēts arī Šveicei, bet pamatturnīra izskaņā tika piedzīvots rets hokeja scenārijs - uzvara pamatlaikā ar 1:0 pret Norvēģiju.

Tāds scenārijs Latvijai ļāva iziet no B grupas kā ceturtajai, ieņemot pēdējo ceturtdaļfināla vietu. Pretī stāsies A grupas līdere Zviedrija, kas turnīra gaitā sūro zaudējuma garšu vēl nav sajutusi. Zviedri uzvarēja visas četras grupu turnīra spēles, ielaižot vārtus tikai vienā no tām. Komanda atstāja sausā gan Čehiju, gan Vāciju, gan arī Kanādu, to negaidīti pazemojot ar 8:0. Tas vien parāda to, cik augsta līmeņa komanda ir šī jaunā Zviedrijas izlase.

Oļega Sorokina trenētajā Latvijas izlasē diži izteiktu līderu nav. Vienība balstās uz komandas spēli. Lielu lomu gan spēlē vārtsargs Aksels Ozols, kurš ticis galā ar 87.9% pretinieku metienu. Tas ir sestais labākais rādītājs visā čempionātā. Jāpiemin, ka visos mačos vārtos stājies tieši viņš.

Cerību šajā ceturtdaļfināla spēlē Latvijai ir maz, tomēr spēle sāksies ar divām nullēm uz tablo. Iespējas abām komandām ir vienādas - atliek vien tās izmantot. Dotajā brīdī lielākā uzvara ir tā, ka izlasei izdevās ielauzties grupas labāko četriniekā, lai nebūtu jāpamet hokeja elite un nākamgad jāspēlē divīziju zemāk. Aicinām vērot izšķirošās spēles kādā no mājīgajiem ''SynotTip'' sporta bāriem.

Atgādināsim, ka jau 12. maijā sāksies arī Pasaules čempionāts hokejā vīriešu nacionālajām izlasēm. Turnīrs šogad norisināsies Somijā un Latvijā, tāpēc šī ir laba iesildīšanās pirms vēsturiskā notikuma. Turam īkšķus par visām Latvijas izlasēm.

Reģistrējies ''synottip.lv'', iemaksā ar kodu ''sports30'' un saņem trīs 10 eiro bezriska likmes un 10% zaudējuma atmaksu līdz pat 100 eiro!