synottip

LBL pusfināli: “Ogrei” sērija pret “Ventspili”, čempionei “VEF Rīga” pretī “Liepāja”

LBL pusfināli: "Ogrei" sērija pret "Ventspili", čempionei "VEF Rīga" pretī "Liepāja"

Latvija basketbola līga (LBL) ir nonākusi līdz pusfināliem. Ir tapušas skaidras četras labākās komandas Latvijā. Nu atlicis vien noskaidrot komandu izvietojumu, čempioni un pārējo godalgu īpašnieces. Atgādināsim, ka pusfināls norisināsies līdz kādas komandas trim uzvarām.

Pirmajā pusfināla pārī šoreiz tiksies ''Ventspils'' un ''Ogres'' basketbolisti. Sērija sāksies 19. aprīlī jeb trešdien (plkst. 19:00). Laukuma priekšrocības šoreiz būs kurzemniekiem. Abas vienības šosezon ir tikušās četras reizes. Pirmajā Latvijas - Igaunijas apvienotās līgas cīņā ar +6 uzvarēja ''Ventspils'', bet pēcāk ar grūtībām un vien +1 triumfēja ogrēnieši. Turpinājumā vienības tikās arī Latvijas kausa ietvaros, kur abās spēlēs pārāka bija ''Ventspils'' (ar +5 viesos un +10 savā laukumā).

Maz ticams, ka ''Ogre'' spēs šajā sērijā izcīnīt vairāk par vienu uzvaru. Ogrēniešiem ir stipra fanu bāze, kas būs gatava mērot garo ceļu līdz pat Ventspilij, tomēr diez vai tas spēlēs izšķirošu lomu. ''Ogres'' cerības balstās uz veterānu un līderi Kristapu Dārgo, kurš vairs nav tik spējīgs kā jaunībā un uz sesto spēlētāju Kārli Apsīti, kurš ataino uz sevi liktās cerības tikai vienā no katrām trim spēlēm. Ogrēnieši šosezon nav demonstrējuši fināla cienīgu sniegumu. Apvienotās līgas ietvaros tika zaudēts gan līgas pastarītei Rakveres ''Tarvas'', kurai 30 spēlēs vien trīs uzvaras, gan arī ''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola'' komandai, kas šosezon bija pirmspēdējā apvienotajā līgā.

Jāpiemin, ka LBL ceturtdaļfināla kārtā ''Ogre'' vien ar grūtībām apspēlēja novājināto Valmieras komandu. Valmierieši sēriju aizvadīja ar sešu spēlētāju rotāciju, taču pārliecinoša uzvara tika izcīnīta vien sērijas pirmajā mačā. Tas liecina par to, ka šī komanda nav gatava vicečempionu spiedienam. Jācer tomēr uz intrigu un to, ka ogrēnieši spēs vismaz vienu spēli uzvarēt savā laukumā.

Otrajā pārī tiksies pašreizējā čempione ''VEF Rīga'' un otra Kurzemes komanda - ''Liepāja''. Sērija sāksies dienu vēlāk - 20. aprīlī. Šīs vienības šosezon tikušās trīs reizes. Pirmajā apvienotās līgas spēlē negaidīti uzvarēja liepājnieki, bet ''vefiņš'' pēcāk veica sekmīgu atriebi. Latvijas kausa finālā vienības tikās trešo reizi. Toreiz ''VEF Rīga'' veiksmīgi ''pārbrauca pāri'' liepājniekiem, triumfējot ar graujošu +21.

''VEF Rīga'' pavisam nesen apvienotas līgas finālā ar -15 piekāpās ukraiņu ''Prometey'' komandai. Vienība spēlē ar novājinātu sastāvu un īsu rezervistu soliņu, tomēr domājams, ka Kristeram Zorikam un Naziram Bruksam problēmas liepājnieki nesagādās. Kurzemes komanda ceturtdaļfinālā zaudēja vienu spēli pret ''Latvijas Universitāti'' un tas par neko labu neliecina.

Jāprognozē, ka LBL liktenis savā ziņā jau ir izšķirts. Finālā, visticamāk, bez pārsteigumiem tiksies ''VEF Rīga'' un ''Ventspils'', bet bronzas godalgas sadalīs ''Liepāja'' un ''Ogre''. Vai tomēr kāda no pārsteigumu komandām turpinās savu pelnrušķītes stāstu?

Reģistrējies ''synottip.lv'', iemaksā ar kodu ''sports30'' un saņem trīs 10 eiro bezriska likmes un 10% zaudējuma atmaksu līdz pat 100 eiro!

 

Sporta bonuss
BEZRISKA LIKMES UN NAUDAS ATMAKSA