synottip

Neticami: Latvijai cīņa pret Kanādu par vietu PČ hokeja finālā

Neticami: Latvijai cīņa pret Kanādu par vietu PČ hokeja finālā

Teju neticamais ir noticis - Latvijas nacionālā vīriešu hokeja izlase spēlēs Pasaules čempionāta pusfinālā un cīnīsies par medaļām. 

 

Latvijai pusfinālā pretī stāsies spēcīgā Kanāda, pret kuru mūsu hokejisti tieši iesāka  šo turnīru. Atklāšanas spēlē kanādieši triumfēja ar 6:0. Kopš šī mača gan daudz ir mainījies - Latvija ir kļuvusi krietni saliedētāka un ir uzvarējusi pēdējos sešus mačus pēc kārtas. Latvija ceturtdaļfinālā negaidīti ar 3:1 uzveica vareno Zviedriju, kamēr kanādieši ar 4:1 apspēlēja pērnā gada čempioni un mājinieci Somiju. Tas nozīmē, ka skandināviem šis čempionāts ir noslēdzies.

 

Latvija ir demonstrējusi saliedētu hokeju. Fenomenāls vārtos ir mūsu Artūrs Šilovs, bet uzvaras atnes tieši nesavtīgā spēle uzbrukumā. Hokejistus gan sagaida lidojums uz Somijas pilsētu Tamperi, kur norisināsies medaļu spēles. Pārlidojumi nogurdina, taču jācer, ka tas lielas sekas uz Latvijas sniegumu turnīra turpinājumā neatstās. Izlase jau ir garantējusi augstāko vietu hokeja vēsturē, taču uzdevums līdz galam vēl nav izpildīts. Bez medaļām uz Rīgu lidot atpakaļ nevēlas neviens Latvijas hokejists. Arī izlases galvenais treneris Harijs Vītoliņš uzskata, ka Latvija var paveikt vēl kādu brīnumu.

 

Latvija ir spējusi uzveikt Kanādu tikai vienā no 11 savstarpējām spēlēm. Tas notika 2021. gadā, kad turnīrs tika atklāts ar negaidītu 2:0. Pēcāk gan Kanāda izcīnīja zeltu. Varbūt šogad notiks otrādāk? Pārējie savstarpējie dueļi ir noslēgušies ar zaudējumu, kuru starpā ir pat divi mači, kuros kapitulēts ar 0:11. 

 

Bukmeikeri par likumsakarīgu favorīti uzskata Kanādu, piešķirot tās triumfam reizinātāju 1.37. Latvijas uzvarai pamatlaikā koeficients tikmēr ir 8.04, bet neizšķirtam jeb pagarinājumam - 6.03. Spēle tiks aizvadīta jau rīt jeb 27. maijā - plkst. 14:20 pēc Latvijas laika. Tamperē noteikti būs gana daudz latviešu līdzjutēju. Vai Latvija tiks finālā?

 

Otrā pusfināla pārī tiksies ASV un Vācijas hokejisti. ASV ceturtdaļfinālā bez izteiktām grūtībām ar 3:0 apspēlēja Čehiju, kamēr Vācija sarūpēja fiasko - 3:1 uzvara pret Šveici. ASV uzvara bija likumsakarīga, taču Vācijas triumfam ticēja vien retais. Šveice uz turnīru devās ar vienu mērķi - izcīnīt zeltu, taču aprāvās jau pirmajā izslēgšanas spēļu kārtā.

 

Abas izlases savstarpēji hokeja laukumā ir tikušās 20 reizes - 14 uzvarējusi ASV, bet sešās Vācija. Amerikāņi gan nav zaudējuši vāciešiem jau septiņos mačos pēc kārtas. Vācija pēdējo reizi uzveica ASV vien 2017. gadā. Arī šī čempionāta grupu turnīra ietvaros ASV jau ar 3:2 Vāciju vienu reizi uzveica. Vai šis pāris mums sagādās kādu pārsteigumu?

 

Bukmeikeriem šķiet, ka hokeja pasauli brīnums šajā mačā negaida. ASV triumfam pusfinālā piešķirts koeficients 1.59, bet Vācijai atstāts 5.28. Neizšķirta jeb pagarinājuma iespēja novērtēta ar 4.96. Arī šis mača tiks aizvadīrs 27. maijā, tikai plkst. 18:20 pēc Latvijas laika.

 

Lielākie hokeja entuziasti jau paredz, ka finālā tiksies ASV un Kanāda, bet bronzas godalgas sadalīs latvieši un vācieši. Nedrīkst gan aizmirst, ka visu izšķir viena spēle. Raksturs vienā mačā var izšķirt medaļu likteni un tāpēc cerēsim par to, lai Latvijai izdodas sasniegt maksimāli labāko rezultātu. Par zeltu un stipru Latviju!

 

Atgādināsim, ka kādā no mājīgajiem ''SynotTip'' sporta bāriem Tu vari sekot līdzi visām atlikušajām PČ spēlēm. Koeficienti gan laika gaitā var mainīties.

 

Reģistrējies ''synottip.lv'', iemaksā ar kodu ''uzvara'' un saņem divas 20 eiro bezriska likmes un 15% zaudējuma atmaksu līdz pat 150 eiro!

Sporta bonuss
BEZRISKA LIKMES UN NAUDAS ATMAKSA