synottip

OHL: “Kurbads” atgriežas, līga paplašinās, Zemgales klubs maina nosaukumu

OHL: "Kurbads" atgriežas, līga paplašinās, Zemgales klubs maina nosaukumu

Jau pavisam drīz (visticamāk, septembra sākumā) sāksies Baltijas hokeja līgas (OHL) 2023./2024. gada sezona. Līgu ir piemeklējušas dažādas izmaiņas - ''Dinamo Rīga'' un DLSS/''Dinaburga'' no meistarsacīkstēm ir izstājušās, bet vietā nāks labi zināmais ''Kurbads'' un debitante Tallinas ''Panter''. Arī šosezon OHL startēs deviņi klubi - pieci no Latvijas, trīs no Lietuvas un viens no Igaunijas, ļaujot turnīram no Latvijas mēroga pārtapt par Baltijas. Kā starpsezonā klājas Latvijas komandām?

''Zemgale''/LBTU

Jelgavas klubu šajā starpsezonā piemeklēja vairākas pārmaiņas. Pirmā bija komandas nosaukuma maiņa - no ''Zemgale''/LLU uz ''Zemgale''/LBTU. Pēdējo divu sezonu čempione un trīs sezonu fināliste pērn startēja arī Somijas ''Mestis'' hokeja līgā. Tas ir otrs spēcīgākais somu hokeja turnīrs, kurā zemgalieši gaidāmajā sezonā gan vairs nespēlēs.

Pagaidām, klubs par sastāva papildinājumiem paziņojis nav - piedzīvoti tikai zaudējumi. Piemēram, komandas vadošais vārtsargs Ēriks Vītols 21 gada vecumā dosies atpakaļ uz ''Mestis'' līgu, kur pārstāvēs Keurū ''KeuPa'' vienību. Viens no kluba līderiem Ričards Bernhards tikmēr ticis pie ienesīga līguma Polijas augstākās divīzijas klubā JKH GKS. Zināms, ka treneru korpuss gan klubam nemainīsies - galvenais stūrmanis joprojām būs Artis Ābols.

''Kurbads''

''Kurbadam'' šī būs vēsturiska atgriešanās OHL pēc trīs sezonu izlaišanas. Pērn klubs startēja Igaunijas čempionātā, kurā arī triumfēja, taču nu komanda ir gatava sevi pierādīt arī starp pašmāju klubiem. No deviņām komandām izslēgšanas spēlēs tiks pamatturnīra pirmo sešu vietu ieguvējas, kas liecina, ka ''play-off'' būs interesantāks nekā pēdējos gados. Populāra hokeja diskusija pērn bija, kura komanda uzvarētu sērijā līdz četrām uzvarām - Latvijas čempione ''Zemgale''/LLU vai Igaunijas titula turētāja ''Kurbads''. Citā sastāvā un formātā, tomēr gaidāmajā sezonā to, visticamāk, būs iespēja to noskaidrot. Nebūtu brīnums, ja tieši šis komandu pāris tiktos finālā.

Komanda patlaban ir izziņojusi trīs papildinājumus uzbrukuma līnijā. Vienībai pievienosies ''Mogo'' kapteinis un līgas trešais rezultatīvākais spēlētājs Artūrs Ozoliņš, kā arī Artūrs Mickevičs un Renārs Cipruss. Tika lēsts, ka pēc sezonas pārtraukuma OHL varētu atgriezties arī Kurzemes klubs ''Liepāja'', tomēr finanšu trūkuma dēļ, pagaidām, vēl tas nenotiks.

''Mogo''/LSPA

''Mogo'' ir 2018./2019. gada čempione, kas pērn zaudēja finālā jelgavniekiem. Kluba ambīcijas vienmēr ir bijušas maksimāli augstas, tomēr pēdējos gados tās nav sanācis īstenot. Gaidāms, ka mērķi būs augsti arī nākamajā sezonā, tomēr līderu brigādes statusu būs jāuzņemas citiem hokejistiem. Klubs jau ir zaudējis līgas otro rezultatīvāko spēlētāju Rūdolfu Maslovski, kurš pārcēlies uz Vācijas trešās līgas klubu Herfordas ''Ice Dragons'', kā arī iepriekš minēto Artūru Ozoliņu. Informācijas par kluba pastiprinājumiem gan tikmēr nav.

''Prizma''

Lai arī ''Prizma'' par izmaiņām vēl klusē, gaidāmajā sezonā klubs tāpat centīsies ielauzties labāko trijniekā. Pērn vienība regulāro sezonu noslēdza ceturtajā pozīcijā un aizlauzās līdz pat pusfinālam. Gados jaunā komanda nākamsezon varētu būt vēl spēcīgāka, jo jaunie talanti būs progresējuši. Nedrīkst aizmirst, ka bez darba palikusi arī liela daļa ''Dinamo Rīga'' un vadošie DLSS/''Dinaburga'' hokejisti. Nebūtu brīnums, ja klubs piesaistītu kādu no šiem spēlētājiem. Arī ''Zemgales'' juniora kluba rotācijā ir talanti, kuri vadošajā Jelgavas klubā patlaban netiktu spēlēt, bet citā klubā būtu labi rotācijas spēlētāji. Vai ''Prizma'' spēs turpināt būt konkurētspējīga?

''Rīga''

Rīgas hokeja skolas vienība, pagaidām, aizvada garlaicīgāko starpsezonu no pašmāju klubiem. Un tas ir samērā pašsaprotami, jo tā tomēr ir jauno talantu kaltuve. Par nekāda tipa izmaiņām klubs līdz šim vēl nav informējis. Zināms, ka visas komandas septembra sākumā aizvadīs preses konferences, kurās daudz maz taps skaidrs visu vienību sastāvs gaidāmajai sezonai.

 

Atgādināsim, ka kādā no mājīgajiem ''SynotTip'' sporta bāriem Tev būs iespēja sekot līdzi daļai no OHL spēlēm.

Reģistrējies ''synottip.lv'', veic iemaksu ar kodu ''sports30'' un saņem trīs bezriska likmes 10 eiro vērtībā un 10% zaudējuma atmaksu līdz pat 100 eiro!

Sporta bonuss
BEZRISKA LIKMES UN NAUDAS ATMAKSA