synottip

Latvijai pēc vēsturiskās kvalificēšanās PK jācīnās pret Lielbritāniju

11. novembrī jeb Lāčplēša dienā Latvijas vīriešu basketbola izlase Krētas salā ar 80:60 sagrāva vareno Grieķiju. Leģendārais panākums valstsvienībai ļāva rakstīt jaunu lappusi Latvijas basketbola vēsturē, pirmo reizi kvalificējoties FIBA Pasaules kausam (PK). Lai arī izlase dalību PK ir garantējusi, kvalifikācija vēl nav galā – jau 14. novembrī latviešiem pretī stāsies I grupas pastarīte Lielbritānija. Cīņas sākums plkst. 19:30.

Latviešiem grupā jāaizvada vēl trīs spēles. Kvalifikācijas turnīri noslēgsies vien nākamā gada februārī. Pirmdien Latvijā viesosies Lielbritānijas izlases basketbolisti, aizvadot savstarpējo cīņu ”Arēnā Rīga”. Pēc tam Latvijai atliks vēl pa mačam pret Grieķiju un Turciju.

Latvija ar sešām uzvarām septiņos mačos ir I apakšgrupas līdere. Vienīgo zaudējumu izlase piedzīvoja sīvā cīņā pret Serbiju (100:101). Britu bilance tikmēr ir pretēja – izlase pārsteidza vien mačā pret grieķiem (78:69).

Lielākā nasta uz pleciem arī šajā mačā būs latviešiem ar Eirolīgas pieredzi. Jānis Strēlnieks, Dairis Bertāns un bez komandas esošais Jānis Timma bija līderi cīņā pret Grieķiju, kopā gūstot 51 punktu. Viņi lūkos nokārtot formalitātes arī šajā duelī.

Latvieši ar koeficientu 1,08 tiek uzskatīti par pārliecinošiem favorītiem šajā cīņā, tomēr arī briti būs noskaņoti radīt vēl vienu pārsteigumu. Lielbritānijas iespējas uzvarēt gan tiek vērtētas ar koeficientu 6,04. Biļetes uz šo maču tika izpārdotas jau septembra vidusdaļā.

PK norisināsies no 2023. gada 25. augusta līdz 10. septembrim trīs valstīs – Japānā, Indonēzijā un Filipīnās. Tajā dalību ņems 32 komandas. Latvija būs debitante un patlaban ir tikai viena no 11 valstīm, kuras dalība čempionātā ir simtprocentīga.

Sporta bonuss
BEZRISKA LIKMES UN NAUDAS ATMAKSA