synottip

PČ hokejā: Latvija atklās turnīru ar cīņu pret hokeja dzimteni Kanādu

PČ hokejā: Latvija atklās turnīru ar cīņu pret hokeja dzimteni Kanādu

Jau piektdienas jeb 12. maija vakarā sāksies ilgi gaidītais Pasaules čempionāts (PČ) hokejā. B grupas hokejisti tiksies "Arēna Rīga" telpās, kas nozīmē, ka Latvijas izlasei būs sava laukuma priekšrocības. Plkst. 20:20 mūsu izlase uzsāks cīņu par medaļām ar dueli pret hokeja dzimteni Kanādu.

 

Kanāda čempionātam ir sagatavojusies nopietni - pieteikti 20 spēlētāji, no kuriem 19 spēlē Nacionālajā hokeja līgā (NHL). Zināms vien tas, ka sarakstā nav Kanādas brīnumbērns Konors Bedārds, kuram šī gada NHL draftā prognozēts pirmais numurs. Potenciālais otrais numurs un 18 gadus vecā NCAA zvaigzne Edams Fantilli gan spēlēs. Viņš ir vienīgais Kanādas izlases spēlētājs bez NHL pieredzes.


Kanāda PČ aizvadīs ar sev neraksturīgi jaunu sastāvu. Praktiski 80% no izlases spēlētājiem šī būs debija PČ. Titulētās izlases sastāvā nevar manīt nevienu no hokeja leģendām - tur nav ne 
Sidnejs Krosbijs, ne kāds cits vadošais veterāns. Zināmākais no komandas patlaban ir 34 gadus vecais uzbrucējs Milans Lučičs. Komanda gan ir atstājusi piecas brīvas vietas sastāvā, gadījumam, ja kāds no spēlētājiem, kas cīnās par Stenlija kausu izkritīs un vēlēsies steigt palīgā. Jāpiemin, ka, pagaidām, izlase turnīram pieteikusi vien piecus aizsargus.

 

Hokeja entuziasti gan smej, ka Kanāda uz Eiropu lidos ar savu pēdējo sastāvu. Priekš Kanādas tas tiešām skaitās vājš sastāvs, bet priekš PČ - konkurētspējīgs. Tas viss gan dod nelielas cerības Latvijai pacīnīties par punktiem pret hokeja lielvalsti. Viņu sastāvs gan joprojām ir krietni iespaidīgāks nekā mums, tomēr pieklibo aizsardzības līnija un trūkst pieredze.

 

Latvijas izlasē tikmēr divi debitanti - uzbrucēji Toms Andersons un Dans Ločmelis. Pieteikts maksimums - 25 spēlētāji, no kuriem pieci ir aizvadījuši vismaz desmit čempionātus. Tas nozīmē, ka pieteikt jaunus spēlētājus turnīram vajadzības gadījumā būs praktiski nereāli. Izlasei nepalīdzēs neviens aktīvais NHL spēlētājs. Sastāvā gan ir divi Amerikas hokeja līgas (AHL) spēlētāji, kuri sezonas gaitā aizvadīja vismaz pāris spēles NHL - vārtsargs Artūrs Šilovs un uzbrucējs Rūdolfs Balcers. Izlasei dalību atteica tādi NHL spēlētāji kā vārtsargs Elvis Merzļikins, uzbrucējs Zemgus Girgensons, bet Stenlija kausa izcīņas dēļ pie Lasvegasas "Golden Knights" komandas paliks Teodors Bļugers.

 

Izlasei nav tas spēcīgākais sastāvs, tomēr jācer, ka varenā PČ pieredze un sava laukuma sienas dos priekšrocības. Jāpiemin gan, ka augsto cenu dēļ patlaban ir notirgotas mazāk nekā puse no pieejamajām biļetēm. Var nākties spēlēt pie pustukšām tribīnēm. Sagatavošanās posma laikā Latvija ar pārliecību arī neizcēlās - izskaņā tika uzveikta Dānija un sīkstā Šveice, bet iepriekš tika piedzīvoti apkaunojuši zaudējumi pret Poliju un Lielbritāniju. Diezgan grūti prognozēt notikumu attīstību...

 

Latvija ar Kanādu hokeja laukumos oficiālu turnīru ietvaros ir tikusies 17 reizes - 15 mačos uzvarējuši kanādieši, viens duelis noslēdzies neizšķirti, bet pēdējā tikšanās reizē uzvarējusi Latvija. Latvieši pārsteidza Kanādu 2021. gada PČ ietvaros, kad turnīru atklāja ar 2:0 uzvaru pret hokeja dzimteni. Kanāda gan turnīra turpinājumā izcīnīja zeltu, kamēr Latvija piekāpās tiešajiem pretiniekiem un pat neizkļuva no grupas.

 

Par favorīti šajā duelī tiek uzskatīta Kanāda, kuras triumfam spēlē piešķirts reizinātājs 1.31. Latvijas uzvarai atstāts sulīgs 8.00, bet neizšķirtam jeb pagarinājumam vai pēcspēles metieniem - 6.59. Atgādināsim, ka koeficienti laika gaitā gan var mainīties. 

 

Reģistrējies ''synottip.lv'', iemaksā ar kodu ''sports30'' un saņem trīs 10 eiro bezriska likmes un 10% zaudējuma atmaksu līdz pat 100 eiro!

Sporta bonuss
BEZRISKA LIKMES UN NAUDAS ATMAKSA