synottip

Pēdējās apvienotās līgas spēles pirms “play-off” un “Ogres” centieni tikt astotniekā

Pēdējās apvienotās līgas spēles pirms "play-off" un "Ogres" centieni tikt astotniekā

Straujiem soļiem tuvojas Latvijas - Igaunijas apvienotās basketbola līgas izslēgšanas cīņas. Katrai komandai jāaizvada no trim līdz septiņām spēlēm, lai taptu skaidrs regulārās sezonas turnīra tabulas izvietojums. Vietu turnīra labāko astotniekā meklē trīs no visiem sešiem Latvijas klubiem.  Likmes gan uz regulārā turnīra, gan ''play-off'' spēlēm var veikt ''synottip.lv'' mājaslapā.

Visaugstāk no mūsu valsts klubiem atrodas pašreizējā čempione un Latvijas kausa ieguvēja ''VEF Rīga''. Komanda ir trešā ar 19 uzvarām 24 mačos. Vienībai atlikušas vēl sešas spēles, no kurām puse tiks aizvadīta viņu laukumā. Grafikā gan ir arī izbraukuma spēle pret pērnās sezonas fināla pretinieci ''Viimsi/Sportland'', kas sezonas pirmajā derbijā rīdziniekiem sagādāja nepatīkamu pārsteigumu zaudējuma formā. Grafiks šai komandai nav no tiem sarežģītākajiem, kas nozīmē, ka pavīd iespēja pakāpties arī uz vicelīderes pozīciju.

Piektajā pozīcijā patlaban atrodas otrs Latvijas vadošais basketbola klubs - ''Ventspils''. Komanda 24 mačos izcīnījusi 16 panākumus un dotajā brīdī balansē starp piekto un astoto vietu. Tuvākajām sekotājām gan ir par divām līdz trim aizvadītām spēlēm vairāk, tāpēc kurzemnieku pozīcija ir diezgan droša un, visticamāk, nemainīsies. Komanda ir uzvarējusi pēdējos septiņus no astoņiem mačiem. Tajā ir tikai trīs leģionāri un īpaši lielu lomu panākumos spēlē tieši mūsējo pārspēks - veterāni Linards Jaunzems un Artūrs Ausējs.

''Ogre'' pērn izcīnīja ceturto vietu apvienotajā līgā, bet Latvijas čempionātā tika pie bronzas godalgām. Šogad tik viegli gan vairs neiet. Lai gan starpsezonā komanda ieguva vairākus papildinājumus (Kārlis Apsītis un citi), vienība atrodas astotajā pozīcijā, kas ir noslēdzošā ''play-off'' vieta. Uz papēžiem gan min Igaunijas čempione Pērnavas ''Sadam''. Pērnaviešiem ir par trim uzvarām mazāk, taču rezervē tieši tik pat daudz mači. Igauņiem ir arī labāks +/- rādītājs, kā arī panākums pirmajā sezonas spēlē pret ogrēniešiem. Marta vidusdaļā abas komandas tiksies uz otro savstarpējo sezonas dueli un, visticamāk, tieši tajā noskaidrosies, kura komanda izkaros pēdējo biļeti uz izslēgšanas spēlēm. Vēl gan ''Ogrei'' pavīd cerība labu rezultātu gadījumā apsteigt turnīra tabulā septītā vietā esošo ''Avis Utilitas Rapla'', iegūstot pretī vieglāku pretinieci. Teorētiski pirmo vietu jau ir garantējusi varenā ukraiņu ''Prometey'', kas izcīnījusi 25 uzvaras 26 mačos. Astotajai pozīcijai pretī stāsies tieši šī vienība.

Tīri teorētiskas iespējas iekļūt izslēgšanas spēlēs ir arī ''Liepājai'', kas ar desmit uzvarām 26 cīņās ir 11. starp 16 komandām. Tad gan komandai ir jāuzvar visas atlikušās spēles un jācer, ka tiešās pretinieces piedzīvos tikai zaudējumus. Zināms, ka simtprocentīgi bez izslēgšanas spēlēm paliks centīgā ''Latvijas Universitāte'' un jaunā ''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola''.

Izvietojums šī turnīra tabulā noteiks arī Latvijas basketbola līgas izslēgšanas cīņu pārus. Pirmās divas pašmāju komandas automātiski kvalificēsies pusfinālam, kamēr ceturtdaļfinālā jeb pirmajā kārtā trešā vieta spēlēs ar sesto, bet ceturtā ar piekto. Diezgan droši var sacīt, ka arī šogad vietu pusfinālā jau ir garantējušas ''VEF Rīga'' un ''Ventspils'' (tāpat kā pērn). Ogrēnieši, visticamāk, mērosies spēkiem ar valmieriešiem, bet ''Liepājai'' paliks duelis ar LU studentiem.

 

Reģistrējies ''synottip.lv'', iemaksā ar kodu ''sports30'' un saņem trīs 10 eiro bezriska likmes un 10% zaudējuma atmaksu līdz pat 100 eiro!

Sporta bonuss
BEZRISKA LIKMES UN NAUDAS ATMAKSA