synottip

Piecas varenākās un bagātākās futbola līgas visā pasaulē

Futbols tiek uzskatīts par visu sporta veidu ikonu. Ne velti tas ir visu laiku populārākais sporta veids pasaulē, taču kuras ir pēc atalgojuma un spēka mēriem labākās? Ieskats čempionātu labākajā pieciniekā!

  1. UEFA Čempionu līga (ČL)

Čempionu līga ir starptautisks turnīrs, kurā piedalās teju visu UEFA dalībvalstu labākās komandas. Spēcīgākās futbola lielvalstis tiek pie vairāk kvotām, bet citām valstīm to ir mazāk. Sākotnēji tiek aizvadīta kvalifikācijas kārta, tad grupu fāze un palēnām tiek nonākts līdz izslēgšanas spēlēm. Pēcāk komandas cīnās divu spēļu summā līdz pat finālam.

Svarīgi pieminēt, ka šis ir prestižākais futbola čempionāts pasaulē, jo tajā dalību ņem visu zemāk minēto līgu spēcīgākie klubi. Spēcīgākās līgas apvienojas vienā, lai cīnītos par prestižo ČL čempionu trofeju savā starpā. Šo var dēvēt par visu turnīru apvienojumu. Visvairāk ČL titulu ir Spānijas kluba Madrides ”Real” kontā, ko agrāk pārstāvēja arī portugāļu izcelsmes futbola superzvaigzne Krištianu Ronaldu, kuru daļa uzskata par visu laiku labāko futbolistu pasaulē.

2023./2024. gada sezona ir jau 69. reize, kad tiek aizvadīts šis turnīrs. Šogad tajā dalību ņēma 78 komandas no 53 dažādām valstīm, taču pamatturnīrā iekļuva vien 32 franšīzes. No Latvijas komandām šosezon tur startēja ”Valmiera”, kas pērn izcīnīja Latvijas čempiones titulu, tiekot pie mūsu valsts vienīgās kvotas. Komanda gan izkrita jau pirmajā kvalifikācijas kārtā.

  1. Anglijas Premjerlīga

Tikai likumsakarīgi, ka viena no pasaulē vadošajām futbola līgām atrodas šī sporta veida dzimtenē. Lielbritānijā spēlēt kājbumbu vēlētos katrs jaunais futbolists, taču šo līmeni sasniedz reti kurš. Anglijas Premjerlīgā futbolistiem ir augstākais atalgojums, kā arī līgai ir labākie televīzijas reitingi un spēļu apmeklējums.

Pati titulētākā Premjerlīgas komanda ar 16 čempionu trofejām ir Mančestras ”United”, kas gan lielāko daļu no saviem kausiem izcīnīja līgas pirmajos pastāvēšanas gados. Populārākās vadošās komandas patlaban tikmēr ir Londonas ”Arsenal”, ”Liverpool” un Mančestras ”City”, kuras rindās spēlē norvēģu brīnumbērns Ērlings Holanns.

Naudas ziņā šis ir katra sportista sapnis. Reti kurš no Premjerlīgas spēlētājiem pelna mazāk kā trīs miljonus eiro gadā. Ne velti futbols ir sporta līderis visādā ziņā. Šeit sportisti var tikt pie finansiālas brīvības vairākām paaudzēm uzreiz. Nokļūt tik augsta mēroga komandās gan ir ļoti sarežģīti. Teorētiski tur ir spēlējuši arī četri latvieši, tomēr tas ir bijis senos laikos un ar mazu pieredzi.

  1. Vācijas Bundeslīga

Šogad tiek aizvadīta jau 61. Bundeslīgas sezona. Visus vadošos Vācijas čempionātus komandu sporta veidos iedala Bundeslīgās. Šogad šo līgu pārstāv 18 klubi no šīs valsts, kas cīnās ne vien par savas valsts titulu, bet arī par augstāk minētajām kvotām. Arī šis čempionāts ir prestižs un atalgojuma ziņā diez ko neatpaliek no pārējās elites.

Zināmākās Vācijas Bundeslīgas komandas ir Minhenes ”Bayern” un Dortmundes ”Borussia”. Šie klubi bieži vien spēj pat uzvarēt Anglijas Premjerlīgas grandus. Turnîrs ir ļoti iemīļots arī ārzemnieku vidū. Piemēram, līgas labākais vārtu guvējs šosezon ir brits Harijs Keins. Karjeras turpinājums Eiropā viņam padevies diezgan sekmīgs.

Tiesa, nonākt Vācijas augstākajā futbola divīzija ir tik pat sarežģīti, cik to izdarīt Apvienotajā Karalistē. To pierāda arī fakts, ka šajā turnīrā ir spēlējuši vien divi latvieši – Latvijā dzimušais vācietis Rolf Kahn un letiņš Artjoms Rudņevs.

  1. Spānijas La līga

Arī La līga liekus vārdus futbola pasaulē neprasa. Iepriekš minētā “Real” dalību te papildina arī “Barcelona”, kuru agrāk pārstāvēja visiem labi zināmais Lionels Mesi. Tāpat arī Madrides “Atlético” ir likumsakarīga turnīra dalībniece. Labākās kvalitātes futbols pēc augstākajiem standartiem. Spānijā šis sporta veids ir prioritāte.

La līga ir tik pat augsta līmeņa turnīrs kā visi iepriekšējie. Tos ir ļoti grūti sarindot konkrētā secībā, jo visas komandas savā starpā varētu sīvi sacensties. Katrā turnīrā atšķiras vien klubi un turnīra norises vieta, jo pat spēlētāju algas drastiski neatšķiras.

Liela daļa jauno Spānijas talantu ir izgājusi caur šī turnīra komandām. Tā tiek audzināta jaunā kājbumbas paaudze šajā Eiropas valstī. Te gan nokļūt kuram katram ir sarežģīti un tas prasa upurus.

  1. Itālijas A sērija

Itālijas A sērija jau ir līga, kas būtiskāk atpaliek no augstāk minētajiem turnīriem. Arī prestižs čempionāts, tomēr līmenī nedaudz atpaliek spēles tempa un kvalitātes ziņā. Algas spēlētājiem gan joprojām ir ļoti iespaidīgas un par tikšanu tur liela daļa var tikai sapņot.

Arī šeit gan ir daudz labi zināmu klubu – piemēram, “Inter”, “Milan”, “Napoli”, “Roma” , “Lazio” un “Juventus”. Likumsakarīgi, ka arī tie ir bijuši labi zināmu futbolistu pārstāvēti. Piemērām, 42 gadus vecais zviedru futbolists Zlatans Ibrahimovičs jau vairākus gadus pāratāv Milānas komandu.

Latvija var lepoties, ka pērn par otro latvieti šī čempionāta vēsturē kļuva Raimonds Krollis. Viņš piebiedrojās Edgaram Gauračam. Abiem futbolistiem gan veiksme nestāvēja klāt Itālijā. Krollis patlaban jau futbola bumbu devies spārdīt uz Čehiju, kur, visticamāk, arī turpinās karjeru ilgtermiņā.

Informējam, ka arī kādā no mājīgajiem ”SynotTip” sporta bāriem Tev var būt iespēja vērot kādu aizraujošu futbola spēli uz lielā ekrāna.

Reģistrējies ”synottip.lv”, veic iemaksu ar kodu “sports30” un saņem trīs bezriska likmes 10 eiro vērtībā, kā arī 10% zaudējuma atmaksu līdz pat 100 eiro!

Sporta bonuss
BEZRISKA LIKMES UN NAUDAS ATMAKSA