synottip

PK 1/4 FINĀLI: angļi mēģinās pārsteigt čempioni Franciju, Ronaldu un Portugālei pretī stāsies pārsteidzošā Maroka

FIFA Pasaule kauss futbolā šogad tiek aizvadīts Katarā. Lai gan šķiet, ka tas sākās vien tikko, klāt jau ir ceturtdaļfināli, kurus varēsim vērot sākot no piektdienas. Tie solās būt tikpat aizraujoši kā iepriekšējās cīņas, jo dueļi būs ne vien izšķiroši, bet arī ļoti principiāli.

Horvātija - Brazīlija
Jau piektdien (plkst. 17:00) tiks atklāts PK ceturtdaļfināls. Tas tiks ieskandināts ar Horvātijas un Brazīlijas derbiju. Bukmeikeri gan par pārliecinošu favorīti ar koeficientu 1,39 uzskata Brazīliju, dodot Horvātijas triumfam iespaidīgu 9,05, bet neizšķirtam 5,24. Brazīlija grupu turnīrā ar 0:1 kapitulēja Kamerūnai, taču citādi izlase demonstrē pārliecinošu sniegumu. Horvāti zaudējuši nav, tomēr trīs no četriem mačiem nav bijis gana ar 90 minūtēm, lai noskaidrotu uzvarētāju - neizšķirts pret Maroku un Beļģiju, kā arī uzvara ''pendelēs'' pret Japānu astotdaļfināla kārtā. Iepriekšējā PK horvāti zaudēja finālā Francijai, tomēr labāko četriniekā izlase iekļuvusi vien divas reizes. Līdz šim horvātiem šajā PK gan klāt stāvējusi veiksme. Vai 37 gadus vecajam Luka Modričam un viņa izlasei izdosies pārsteigt pieckārtējo čempioni un Neimāra pārstāvēto Brazīliju?

Nīderlande - Argentīna
Vakara turpinājumā (plkst. 21:00) uz zālāja kāps Lionela Mesi pārstāvētā Argentīna un neatlaidīgā Nīderlande. Abas izlases ir konkurētspējīgas. Argentīna PK trofeju izcīnījusi divreiz, kamēr Nīderlandei tas izdevies vēl nav (izlase trīs reizes spēlējusi finālā). Argentīnas iespējas triumfēt novērtētas ar koeficientu 2,30, kamēr Nīderlandes uzvarai bukmeikeri dod 3,64. Lai gan valstsvienība tiek uzskatīta par favorīti šajā duelī, jāpiemin, ka Argentīnai visbiežāk problēmas sagādā tieši ceturtdaļfināls. Trīs no pēdējiem sešiem Argentīnas PK noslēdzās tieši ar izstāšanos šajā stadijā. Astotdaļfinālā Nīderlande ar 3:1 uzveica ASV, kamēr Argentīna ar 2:1 apspēlēja Austrāliju. Mesi pārstāvētajai izlasei grupu turnīrā nācās ciest zaudējuma Saūda Arābijai (1:2), kamēr nīderlandieši sūro zaudējuma garšu šajā čempionātā vēl nav sajutuši.

Maroka - Portugāle
Ceturtdaļfināla otra puse tiks aizvadīta sestdienas vakarā. Plkst. 17:00 paredzēta pirmā cīņa, kurā galvenās varones būs pārsteidzošā Maroka un Krištianu Ronaldu pārstāvētā Portugāle. Portugāļu uzvarai dots koeficients 1,71, kamēr Marokas triumfam 5,72. Maroka grupu turnīrā apspēlēja Beļģiju un Kanādu, bet astotdaļfinālā ''pendelēs'' tika galā ar vareno Spāniju. Portugāļi iepriekšējā kārtā ar 6:1 sagrāva Šveici, taču pirms tam ar 1:2 piekāpās Dienvidkorejai. Jāpiemin, ka šis jau ir Marokas futbola izlases augstākais panākums - izlase ir ielauzusies labāko astotniekā, lai gan iepriekš nekad nav spējusi tikt augstāk par 11. pozīciju. Portugāle pirms PK netika uzskatīta par favorīti uz titulu un labāko četriniekā nav iekļuvusi kopš 2006. gada. Maroka ir spējīga pārsteigt, tomēr Portugāles augšgalā Ronaldu lepnu dara 21 gadu vecais Gonsalu Ramušs, kurš iepriekšējā mačā guva trīs vārtus jeb ''hat-trick''. Portugāle būs ciets rieksts, tomēr Maroka lūkos parūpēties par vēl vienu pārsteigumu, lai saglabātu dzīvu sapni par leģendāro kausu.

Anglija - Francija
Titula sargātājai Francijai priekšā lielākais šī PK izaicinājums - vienmēr gatavā Anglija. Francijas triumfs tiek novērtēts ar koeficientu 2,45, bet Anglijas ar 3,14. Neizšķirtam piešķirts 3,30 un šī noteikti ir visgrūtāk prognozējamā cīņa līdz šim. Angļi ielaiduši vārtus tikai vienā no četrām spēlēm, demonstrējot stabilu sniegumu - trīs uzvaras un neizšķirts pret ASV grupu turnīrā. Francija tikmēr ielaidusi vārtus katrā no četrām cīņām, turklāt ar 0:1 zaudējusi Tunisijai. Pašreizējā čempione joprojām ir favorīte uz uzvaru ceturtdaļfinālā un arī titulu, tomēr sniegums līdz šim nav bijis pārliecinošs. Angļi ir izsalkuši - valstsvienība tikusi pie PK trofejas vien 1966. gadā, kad pati organizēja čempionātu. Izlase centīsies Francijai sagādāt 20. zaudējumu PK finālturnīru vēsturē, kā arī izslēgt to no cīņas par spēcīgākās futbola valsts titulu. Čempionei gan talanta un skaļu vārdu netrūkst, tāpēc cīņa būs aizraujoša.

Veic likmes uz futbola Pasaules Kausu 2022 ''synottip.lv'' mājaslapā un saņem četras bezriska likmes!