synottip

PK futbolā sievietēm 1/8 fināli: pirmo reizi bez Vācijas

PK futbolā sievietēm 1/8 fināli: pirmo reizi bez Vācijas

Jau 5. augusta rītā sāksies astotdaļfināla cīņas Pasaules kausā (PK) futbolā sievietēm. Gaidāmi astoņi aizraujoši mači, kuros tiks noskaidrotas labākās astoņas sieviešu futbola izlases pasaulē. Visi ceturtdaļfināla pāri taps skaidri 8. augusta vakarā. Šoreiz PK norisinās Austrālijā un Jaunzēlandē.

Šveice - Spānija

Pirmā astotdaļfināla cīņa sāksies jau 5. augusta rītā, kad plkst. 8:00 pēc Latvijas laika A grupas uzvarētāja Šveice cīnīsies pret C grupas otro vietu - Spāniju. Interesanti, ka Šveice triumfēja savā grupā, izcīnot tikai vienu panākumu - ar 2:0 tika uzveikta Filipīnas izlase. Pēcāk divi bez vārtu neizšķirti pret Norvēģiju un Jaunzēlandi, kas nozīmē, ka Šveices cietoksnis šajā turnīrā vēl nav ieņemts. Spānija tikmēr ar 3:0 pieveica Kostariku, ar 5:0 sagrāva Zambiju, bet ar 0:4 kapitulēja Japānai. Šoreiz vietu izvietojums neatbilst reālajai situācijai, ņemot vērā, ka Šveice savā grupā finišēja augstāk kā Spānija savējā, kamēr spānietēm bija par punktu vairāk. To pašu domā arī bukmeikeri, piešķirot Šveices triumfam astotdaļfinālā iespaidīgu koeficientu 9.10, bet Spānijas uzvarai atstājot samērā niecīgu 1.37. Neizšķirts tikmēr novērtēts ar 4.93. Vai graujošā sakāve pret Japānu neietekmēs negatīvi Spānijas sniegumu astotdaļfinālā? Šveicei šis ir vien trešais PK un otrā reize astotdaļfinālā. Šis jau ir izlases lielākais sasniegums PK vēsturē. Tiesa, identiska situācija ir arī Spānijai. Būs karsti!

 

Japāna - Norvēģija

Dienas otrajā pārī plkst. 11:00 tiksies Japānas un Norvēģijas izlases. Japāna aizvada teicamu turnīru un patlaban, visticamāk, ir favorīte uz triumfu visā PK - 5:0 pret Zambiju, 2:0 pret Kostariku un 4:0 pret iepriekš minēto Spāniju. Viena no trim izlasēm, kas ir uzvarējusi visos grupu turnīra dueļos, kā arī izlase ar labāko gūto un ielaisto vārtu starpību šajā PK: +11. Norvēģija tikmēr astotdaļfinālā iekļuva vien ar veiksmes palīdzību un taibreika rezultātā. A grupas otrās vietas īpašniecei ir tik pat punktu, cik vietu zemāk esošajai Jaunzēlandei. Jāpiemin, ka norvēģietes arī zaudēja Jaunzēlandei, tomēr graujošās 6:0 uzvaras dēļ pret Filipīnām tika tālāk. Likumsakarīgi, ka favorīte uz vietu ceturtdaļfinālā šajā pārī ir Japāna, kuras uzvarai koeficients ir 1.82. Norvēģijas triumfam tikmēr atstāts 4.62, bet tam, ka būs nepieciešams pagarinājums 3.65. Japānas rindās spēlē arī Hinata Mijadzava, kura ar četriem vārtu guvumiem dala labākās bombardieres statusu visā turnīrā. Pusfinālā Norvēģija pēdējo reizi spēlēja 2007. gadā, kamēr Japāna ir 2011. gada čempione un 2015. gada sudraba medaļniece. Kurai komandai šoreiz nāksies palikt aiz labāko astotnieka?

 

Nīderlande - Dienvidāfrika

 

Dienu vēlāk jeb naktī uz 6. augustu (plkst. 5:00 pēc Latvijas laika) cīņu par TOP 8 uzsāks arī Nīderlande un Dienvidāfrika. Nīderlande triumfēja E grupā, kamēr Dienvidāfrika palika otrā G grupā. Dienvidāfrika vienīgo zaudējumu piedzīvoja pret Zviedriju turnīra pirmajā spēlē (1:2). Pēcāk neizšķirts pret Argentīnu (2:2) un uzvara pret Itāliju (3:2), kas ļāva iesoļot izslēgšanas maču zonā. Nīderlandei tikmēr 1:0 uzvara pret Portugāli, 1:1 pret ASV un 7:0 triumfs pret Vjetnamu. Bukmeikeri favorītes statusu šajā duelī piešķir Nīderlandei, dodot tās uzvarai koeficientu 1.25. Dienvidāfrikai tikmēr piešķirts iespaidīgs 10.28, bet neizšķirtam - 6.59. Vai Dienvidāfrika var sagādāt futbola pasaulei nelielu šoku un parūpēties par brīnumu? Dienvidāfrikai šī ir pirmā reize PK astotdaļfinālā. Arī Nīderlande tur nav spēlējusi daudz, tomēr pagājušajā PK tā izcīnīja otro vietu.

 

Zviedrija - ASV

Visticamāk, astotdaļfināla interesantākais duelis sāksies 6. augusta otrajā cīņā (plkst. 12:00 pēc Latvijas laika). Līdz šim nepārspētā Zviedrija pret ASV. Zviedrijas kontā uzvaras pret Dienvidāfriku, Itāliju un Argentīnu - deviņi gūti vārti un tikai viena ielaista bumba savā cietoksnī. ASV tikmēr uzvara pret Vjetnamu un neizšķirts pret Nīderlandi un Portugāli. Astotdaļfināla liktenis izšķīrās tieši mačā pret Portugāli, kurā izlasei derēja neizšķirts un tas arī tika nosargāts. Zviedrijas panākuma koeficients patlaban ir 3.58, bet ASV uzvarai piešķirts reizinātājs 2.16. Neizšķirts novērtēts ar 3.25. Zviedrijai bija diskutabli vieglākas pretinieces grupu turnīrā, tomēr arī ASV netika nostādīta bezdibeņa malā ar titula favorītēm. Abas izlases ir vienlīdzīgas un tikai spēles dienā taps skaidrs, kura komanda ir pārāka. ASV ir izcīnījusi PK titulu četras reizes, turklāt patlaban ir pēdējo divu turnīru uzvarētāja. Zviedrija tikmēr finālā ir spēlējusi tikai vienu reizi - 2003. gadā, kad piekāpās tieši ASV.

 

Anglija - Nigērija

Anglija triumfēja D apakšgrupā, izcīnot panākumus pret Dāniju (1:0), Ķīnu (6:1) un kalnaino Haiti (1:0). Pēdējais mačs gan tika aizvadīts 1. augustā, kas nozīmē, ka Anglijas futbolistēm ir teju nedēļa starp pēdējo grupas spēli un astotdaļfināla cīņu. Duelis starp Anglijas un Nigērijas izlasēm paredzēts 7. augusta rīta pusē - plkst. 10:30 pēc Latvijas laika. Nigērija tikmēr finišēja kā otrā B grupā, izslēdzot no cīņas par titulu Kanādu un Īriju. Pret abām šīm valstīm Nigērija nospēlēja neizšķirti (abos mačos 0:0), bet uzvara ar 3:2 pret Austrāliju, kas pēcāk triumfēja grupā, ļāva vienībai kvalificēties astotdaļfinālam. Tiesa, Nigērijas pēdējais mačs bija 31. jūlijā un starp spēlēm izlasei arī ir brīva apaļa nedēļa. Nigērijas izlases labākais sasniegums līdz šim ir septītā vieta PK, kamēr Anglija ir reizi finišējusi trešā un reizi ceturtā. Likumsakarīgi, ka favorīte gaidāmajā duelī ir futbola dzimtene Anglija, kuras triumfam piešķirts koeficients 1.30. Nigērijas uzvarai tikmēr atstāts 10.82, bet neizšķirtam - 5.11.

 

Austrālija - Dānija

Austrālijai tikmēr paveicās. Pirmā vieta B grupā ļāva astotdaļfināla pārī saņemt pretī Dāniju, lai gan pretējā frontē varēja būt arī Anglija. Arī Dānija nav viegla pretiniece, tomēr pret Angliju būtu gaidāms krietni grūtāks mačs. Komandām gan ir visas iespējas uzvaru gadījumā tikties pēcāk pusfinālā. Šis astotdaļfināla pāris uz zālāja kāps 7. augustā (plkst. 13:30 pēc Latvijas laika). Austrālietes grupu turnīrā izcīnīja divus ''sausos'' panākumus - 1:0 pret Īriju un 4:0 pret Kanādu. Ar 2:3 gan tika zaudēts Nigērijai, tomēr pirmo vietu grupā tas neatņēma. Dānija tikmēr ar divām uzvarām un zaudējumu bijā otrā savā grupā - 1:0 pret Ķīnu, 2:0 pret Haiti un 0:1 pret Angliju. Maza rezultativitāte, tomēr viss var mainīties vienas spēles laikā. Austrālijas uzvarai astotdaļfinālā bukmeikeri piešķīruši reizinātāju 1.86, kamēr Dānijai atstāts 4.43, bet neizšķirtam pamatlaikā - 3.38. Atgādināsim, ka Austrālijai par labu nāks mājinieces statuss, kas jācenšas izmantot.

 

Kolumbija - Jamaika

Astotdaļfinālu pēdējā dienā Kolumbija mēros spēkus ar Jamaikas futbolistēm. Spēles sākums 8. augusta dienas pirmajā pusē - plkst. 11:00 pēc Latvijas laika. Kolumbija negaidīti triumfēja H grupā, ar 2:0 apspēlējot Dienvidkoreju un 1:0 spēcīgo Vāciju. Zaudējums vien pret Maroku grupas pēdējā mačā - 0:1. Jamaika tikmēr apbēdināja Brazīliju, to atstājot aiz ''play-off'' borta. Otrā pozīcija F grupā - bez vārtu neizšķirti pret Franciju un Brazīliju, kā arī 1:0 panākums pret Panamu. Tikai vieni gūti vārti visā turnīrā, bet vieta TOP 16 jau garantēta. Kolumbija ielauzusies izslēgšanas turnīrā vien otro reizi, turklāt šī ir tikai trešā reize, kad izlase piedalās pašā PK. Jamaikai tikmēr šis ir otrais PK. Pēdējo reizi tajā izlase spēlēja pirms četriem gadiem, kad zaudēja visos trīs mačos, gūstot tikai vienus vārtus, bet ielaižot 12. Sniegums kopš šī laika ir krasi uzlabojusies un tiek lolotas cerības pat iekļūt ceturtdaļfinālā. Kolumbijas panākums mačā novērtēts ar reizinātāju 1.91, kamēr Jamaikas uzvarai atstāts 4.03. Neizšķirts - 3.46.

 

Francija - Maroka

Pēdējais astotdaļfināla duelis tiks aizvadīts 8. augustā - plkst. 14:00 pēc Latvijas laika.  Francija ar divām uzvarām un neizšķirtu triumfēja F grupā, kamēr Maroka ar bilanci 2-1 bija otrā H grupā. Neticami, tomēr pirmo reizi vēsturē PK vēsturē astotdaļfinālā neiekļuva Vācijas futbolistes. Šis bija izlases devītais PK. Divreiz Vācija ir bijusi čempione, vienreiz sudraba medaļniece un divreiz finišējusi ceturtajā pozīcijā. Pārējās trīs reizēs iekļūts vismaz TOP 8, taču šī ir pirmā reize, kad turnīrs noslēdzās jau pēc trim aizvadītām spēlēm. Aktīva PK ''play-off'' sērija Vācijai bija jau kopš 1991. gada. Vietu izlasei atņēma Marokas futbolistes, pat par spīti tam, ka Vācijai bija visvairāk gūto vārtu savā grupā, kā arī labākā gūto un ielaisto vārtu attiecība. Vai Marokas pelnrušķītes stāsts turpināsies? Bukmeikeri tam netic, piešķirot Marokas uzvarai pret Franciju fenomenālu koeficientu - lielāko no visiem dueļiem - 15.31. Francijas triumfam tikmēr atstāts niecīgs 1.15, bet neizšķirtam pēc 90 minūtēm veiksmes cipars - 7.77.

 

Atgādināsim, ka kādā no mājīgajiem ''SynotTip'' sporta bāriem Tu, visticamāk, varēsi sekot līdzi kādai no šīm astotdaļfināla cīņām. Koeficienti gan laika gaitā var mainīties.

Reģistrējies ''synottip.lv'', veic iemaksu ar kodu ''sports30'' un saņem trīs bezriska likmes 10 eiro vērtībā un 10% zaudējuma atmaksu līdz pat 100 eiro!

Sporta bonuss
BEZRISKA LIKMES UN NAUDAS ATMAKSA