synottip

PK izšķirošās cīņas: Argentīna, Beļģija un citas vadošās izlases var neizkļūt no grupas

Straujiem soļiem Katarā tuvojas FIFA Pasaules kausa (PK) futbolā izslēgšanas spēles. Priekšā vēl pēdējās apakšgrupu cīņas, kas solās būt aizraujošas. Intrigu jūra pārņem sporta pasauli un interesantāk vairs nevarēja būt. Šonedēļ futbola līdzjutējus sagaida vairāki fantastiski derbiji, kas palīdzēs noskaidrot labākās 16 futbola izlases.

Portugāle – Urugvaja (28. novembris, plkst. 20:50)
Portugāle čempionātu iesāka ar uzvaru pret Ganu (2:1), kamēr Urugvaja negaidīti nospēlēja neizšķirti ar Dienvidkoreju (0:0). Tas vien nozīmē, ka likmes ir augstas – šis ir nominālo H grupas līderu duelis. Urugvajai šī cīņa ir īpaši svarīga, jo zaudējums vai neizšķirts nedos pārliecību par iekļūšanu astotdaļfinālā. Gan Urugvajai, gan Dienvidkorejai atlikušas spēles pret Portugāli un Ganu. Scenārijs pavisam vienkāršs – tālāk kvalificēsies izlase, kurai veiksies labāk. Drošības sajūtu Urugvajai dos tikai uzvara un trīs punkti pret Portugāli. Krištianu Ronaldu pret Luka Modriču: bukmeikeri Portugāles iespējas triumfēt novērtē ar koeficientu 2,10, atstājot Urugvajai 4,17. Lieki piebilst, ka Urugvaja ir nomināli spēcīgāka par Dienvidkoreju, tomēr šajā čempionātā pārsteigumu ir bijis gana.

Ekvadora – Senegāla (29. novembris, plkst. 16:50)
A grupā cīņa ir saspringta. Visticamāk, tieši šis pāris sadalīs otro vietu apakšgrupā un pēdējo ceļazīmi uz astotdaļfinālu. Līderei Nīderlandei ir četri punkti un pēdējā cīņa pret PK rīkotāju, debitanti un pastarīti Kataru. Ekvadoru un Senegālu tikmēr šķir viens punkts. Ja Nīderlande negaidīti nezaudēs Katarai, tad Ekvadora kvalificēsies tālāk, ja tiks vismaz pie punkta jeb neizšķirta. Senegālai atpakaļceļa gan vairs nav – valstsvienībai ir nepieciešama uzvara. Afrikāņu cīņa solās būt aizraujoša – Ekvadoras triumfa iespējas novērtētas ar 2,51, kamēr Senegālas ar 3,19. Neizšķirtam dots koeficients 3,24. Vienīgā reize, kad Ekvadora tika ārā no grupas bija 2006. gadā, kad izcīnīja 12. vietu. Arī Senegālai tas izdevies tikai reizi – 2002. gadā, kad Korejā futbolisti aizcīnījās līdz pat 7. pozīcijai.

Anglija – Velsa (29. novembris, plkst. 20:50)
B grupas tabulā valda haoss, tomēr par spīti izcīnītajam vienam punktam divos mačos, Velsa saglabā teorētiskas iespējas iekļūt labāko 16 futbola valstu vidū. Lai tas notiktu, Velsai ir jāuzvar Anglija, kā arī jācer, ka ASV pret Irānu nospēlēs neizšķirti. Tas ir vienīgais scenārijs, lai Velsu piemeklētu brīnums. Anglija gan ir ciets rieksts – izlases koeficients uz uzvaru ir 1,46. Velsa ar Geretu Beilu priekšgalā par spīti koeficientam 8,36 lūkos pārsteigt visus kritiķus. Velsa nav izkļuvusi no grupas jau 64 gadus jeb 15 čempionātus pēc kārtas, tomēr Anglija nu pat nospēlēja neizšķirti ar ASV (0:0), nespējot parādīt raksturu.

Polija – Argentīna (30. novembris, plkst. 20:50)
Abām izlasēm šī būs pēdējā cīņa C grupā un likmes ir tik augstas kā nekad. Nominālās favorītes tiksies savā starpā, lai noskaidrotu labāko izlasi, zaudētāju, visticamāk, atstājot aiz borta. Polija ar četriem punktiem ir līdere, Argentīnai ar trim atrodoties otrajā pozīcijā. Saūda Arābijai ir tik pat punktu, taču sliktāka gūto un ielaisto vārtu starpība. Tas nozīmē, ka Polija un Argentīna kopīgi no grupas var izkļūt, ja vien Saūda Arābija piekāpsies Meksikai. Ja tā nenotiks, tad situācija var krasi mainīties, Argentīnai vai Polijai dodoties mājup. Sporta eksperti gan ir pārliecināti par Argentīnas triumfu, dodot koeficientu 1,49. Polijas pārsteigumam cerības mazas – 7,59. Tas gan ir pašsaprotami, jo diez vai 35 gadus vecais veterāns Lionels Mesi vēlēsies savā pēdējā PK palikt bez iespējas pacīnīties par leģendāro meistarsacīkšu trofeju.

Horvātija – Beļģija (1. decembris, plkst. 16:50)
F grupas liktenis var izšķirties šajā cīņā. Spēcīgā Beļģija negaidīti atrodas ārpus TOP 16 zonas. Iepriekšējā PK Beļģija izcīnīja trešo vietu, bet šajā ar 0:2 kapitulēja Marokai. Izlasei obligāti ir jāuzveic Horvātija, lai tiktu tālāk, kā arī jācer, ka Maroka piekāpsies pastarītei Kanādai. Uzdevums nav viegls un arī bukmeikeriem grūti izšķirties par favorīti. Koeficients uz Horvātijas triumfu 2,76, bet uz Beļģijas uzvaru 2,65. Šī ir ne vien visgrūtāk prognozējamā cīņa, bet arī vissīvākais duelis par izkļūšanu no grupas šajā čempionātā.

 

Veic likmes uz futbola Pasaules Kausu 2022 ”synottip.lv” mājaslapā un saņem četras bezriska likmes!

Sporta bonuss
BEZRISKA LIKMES UN NAUDAS ATMAKSA