synottip

“Riga” un RFS otrais mēģinājums, lai pārkāptu pāri Eirokausu kvalifikācijas 2. kārtai

"Riga" un RFS otrais mēģinājums, lai pārkāptu pāri Eirokausu kvalifikācijas 2. kārtai

Jau 3. augustā UEFA Eiropas Konferences līgas kvalifikācijas otrās kārtas atbildes spēles aizvadīs divi vadošie pašmāju futbola klubi - galvaspilsētas grandi ''Riga'' un RFS. Abas vienības ir praktiski vienīgās favorītes uz Latvijas čempiones titulu šogad un pašmāju turnīrā dominē, taču tas nedod šīm komandām lielākas cerības par citiem Latvijas klubiem Eirokausos.

Latvijas čempionāta līderi ''Riga'' sagaida otrais duelis pret Ungārijas klubu ''Kecskemet''. Pirmajā cīņa rīdzinieki piekāpās ar 1:2, tomēr atbildes mačs norisināsies viņu laukumā - ''Skonto'' stadionā.

Pirmā mača pirmais puslaiks noslēdzās ar bez vārtu neizšķirtu. Spēles otrās puses ievads gan bija trieciens rīdziniekiem. Pārkāpums soda laukumā maksāja ''pendeli'' un zaudētus vārtus, bet 85. minūtē Ungārijas klubs savu pārsvaru jau dubultoja. Minūti vēlāk intrigu nedaudz atjaunoja Antoni Kontrerass, vienus vārtus ''Riga'' klubam atgūstot, taču ar to šoreiz nebija gana. Šie vārti gan divu spēļu summā var būt liktenīgi.

Lielu lomu izšķirošajā cīņā spēlēs līdzjutēju atbalsts tribīnēs. ''Riga'' ir jāizmanto sava laukuma priekšrocības un kaut jāuzvar uz pretinieku noguruma rēķina. Atpakaļceļa vairs īsti nav - visu vai neko. Gari lidojumi nevienam sportistam nav patīkami. Vai ''Riga'' to izmantos?

Atbildes spēles sākums plkst. 20:00. ''Riga'' komandai ir nepieciešama uzvara pamatlaikā ar divu vārtu pārsvaru, vai arī +1 un panākums pagarinājumā vai pēcspēles sitienu sērijā. Bukmeikeri tic, ka rīdziniekiem ir pa spēkam uzvarēt. ''Riga'' panākumam piešķirts koeficients 1.96, kamēr viesu triumfam atstāts 3.46, bet opcijai, ka pamatlaiks noslēgsies neizšķirti - 3.56.

RFS tikmēr ir bezdibeņa malā. Klubs ir vienā pārī ar Azerbaidžānas līgas sudraba medaļnieci ''Sabah'', kura pirmajā duelī rīdziniekus atstāja sausā - 0:2. Turklāt, spēle norisinājās Jūrmalā - Slokas stadionā. Tas nozīmē, ka atbildes mačs būs jāaizvada izbraukumā - Azerbaidžānas pilsētā Masazirā.

Pirmajā duelī RFS vārtus ielaida jau 22. minūtē, bet otrā puslaika ievada ļāva ieņemt savu cietoksni atkārtoti. ''Sabah'' mača laikā tika pie trim dzeltenajām kartītēm, kamēr RFS noteikumus nepārkāpa.. ''Sabah'' vairākkārt no vārtu zaudējuma glāba vārtu stabs. RFS neveicās ar momentu realizāciju un tas arī atspoguļojas mača iznākumā.

RFS savā ziņā ir jācer uz brīnumu. Uzvarēt izbraukumā ar trīs vārtu pārsvaru, vai arī +2 un pēcāk nokārtot uzvaru pagarinājumā vai pēcspēles sitienos nebūs vienkārši. Turklāt, RFS ir palikusi bez pussarga Stefana Paniča, kurš pirmajā duelī pret ''Sabah'' sadūrās ar pretspēlētāju, iedzīvojoties sejas kaula lūzumā. Viņa vietu ieņems 21 gadu jaunais Nigērijas balsta pussargs Adevali Oladoju, kuru RFS piesaistīja neilgi pēc Paniča traumas, kuram sezona, visticamāk, ir noslēgusies. Komandai palīdzēs vēl viens papildinājums - Jamaikas izlases debitants Kenrojs Kempbels, kurš spēlē kā kreisā spārna uzbrucējs un ir Oladoju vienaudzis. Vai RFS ir pa spēkam teju neticamais?

RFS liktenīgā cīņa sāksies stundu agrāk - plkst. 19:00 pēc Latvijas laika. Latvijas vienības iespējas uzvarēt novērtētas ar reizinātāju 4.23, kamēr ''Sabah'' triumfam mačā piešķirts koeficients 1.81, bet neizšķirtam - 3.43.

Atgādināsim, ka kādā no mājīgajiem ''SynotTip'' sporta bāriem Tu vari sekot līdzi kādam no šiem aizraujošajiem dueļiem. Koeficienti gan laika gaitā var mainīties.

Reģistrējies ''synottip.lv'', veic iemaksu ar kodu ''sports30'' un saņem trīs bezriska likmes 10 eiro vērtībā un 10% zaudējuma atmaksu līdz pat 100 eiro!