synottip

Divi milži no Francijas pretendē uz NBA drafta pirmo izvēli

Straujiem soļiem tuvojas Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) starpsezona un tā vienmēr tiek ieskandināta ar draftu jeb jauno spēlētāju izvēli. Lai gan šī gada spēlētāju saraksts tiek uzskatīts par pēdējo gadu vājāko, draftā tāpat var tikt izvēlētas jaunas topošās NBA sejas. Šogad drafts norisināsies Ņujorkā jau no 26. līdz 27. jūnijam.

Par viennozīmīgu pirmo numuru draftā tiek uzskatīts francūzis Aleksandrs Sārs. Šķiet, ka jau otro gadu pēc kārtas pirmais piks būs kāds milzis no Francijas. Ja pērn Sanantonio »Spurs» tika pie Viktora Vembanjamas, tad Sārs varētu iet viņa pēdās. Arī šis basketbolists nāk no Francijas, taču iepriekš spēlēja basketbolu profesionāli Austrālijā. Šis milzis ir aptuveni 213 centimetrus garš un 102 kilogramus smags. Bukmeikeri piešķīruši koeficientu 1.38 varbūtībai, ka tieši viņš būs pirmā izvēle visā draftā.

Svarīgi, ka pirmā izvēle pieder Atlantas »Hawks» komandai. Tas nozīmē, ka saspēles vadītājam Trejam Jangam beidzot varētu būt palīdzība garajā galā. Jāpiemin, ka šī ir pirmā reize, kad »Hawks» tikusi pie drafta pirmās izvēles kopš loterijas ēras sākuma. Komandai bija prognozēta aptuveni 10. izvēle un vien trīs procentu varbūtība uz pirmo piku, tomēr iznākums ir labi zināms visiem.

Vienīgais izteiktais Sāra konkurents varētu būt viņa paša tautietis Zakarijs Risačers. Spānijā dzimušais francūzis iepriekš profesionāli basketbolu spēlēja Francijā. 208 centimetrus garais un 95 kilogramus smagais tornis ar koeficientu 3.40 ir otrais pretendents uz pirmo izvēli. Ja viss notiks kā prognozē bukmeikeri, tad Risačers draftā tiks izvēlēts kā otrais numurs un dosies glābt Vašingtonas »Wizards» franšīzi.

Favorītu trijnieku noslēdz 218 centimetrus garais un 128 kilogramus smagais amerikānis Donovans Klingans. Varbūtība, ka tomēr viņš būs pirmā izvēle ir novērtēta ar koeficientu 12.90. Ar 20.90 tikmēr seko serbu saspēles vadītājs Nikola Topičs, bet piecinieku noslēdz lietuvietis Mats Buzelis.

Trešā izvēle pieder Hjūstonas »Rockets» komandai, ceturtā iepriekš minētajai »Spurs, piektā Detroitas »Pistons», sestā Šarlotes »Hornets», bet septītā — Portlendas »Trail Blazers». Pašsaprotami, ka izvēļu īpašnieki vēl var krietni mainīties, jo izvēles var tikt iesaistītas maiņas darījumos. Arī jaunie spēlētāji var tikt draftēti un uzreiz aizmainīti, kā jau to esam redzējuši iepriekš.

Tāpat atgādināsim, ka draftā piedalīsies arī dzīvās leģendas jeb karaļa Lebrona Džeimsa dēls Bronijs Džeimss. No viņa pirmās komandas, visticamāk, ir arī atkarīgs, kur savu ceļu turpinās viņa tēvs, kurš pēdējo sezonu aizvadīja Losandželosas »Lakers» rindās. Iepriekš tika minēts, ka draftam pieteikts arī »VEF Rīga» talants Roberts Blūms, taču viņa iespējas tikt draftētam ir diezgan mazas, ņemot vērā NBA vīru mazo vēlmi draftēt samērā īsus saspēles vadītājus no Eiropas.

Informējam, ka arī kādā no mājīgajiem ”SynotTip” sporta bāriem Tev var būt iespēja vērot NBA finālcīņas.

Reģistrējies ”synottip.lv”, veic iemaksu ar kodu ”sports30” un saņem trīs bezriska likmes 10 eiro vērtībā, kā arī 10% zaudējuma atmaksu līdz pat 100 eiro!