synottip

Latvijai trešais pārbaudījums šajā PČ: spēle pret Kazahstānu

Latvijas nacionālajai vīriešu hokeja izlasei priekšā trešā pasaules čempionāta (PČ) spēle. B apakšgrupas ietvaros gaidāms duelis pret nepiekāpīgo Kazahstānu. Mačs jau 14. maija vakarpusē jeb plkst. 17:20 pēc Latvijas laika.

Latvija čempionātu iesāka ar diviem panākumiem pagarinājumos — ar 5:4 apspēlēta Polija, bet ar 3:2 Francijas sportisti. Kazahstāna tikmēr samērā negaidīti sāka turnīru ar 3:1 pret Franciju, bet turpinājumā cieta smagu zaudējumu ar 2:6 pret Slovākiju.

Rezultatīvākais latvietis patlaban ir kapteinis Kaspars Daugaviņš. Viņa kontā trīs vārtu guvumi un divas rezultatīvas piespēles, kas viņam ļauj būt vienam no meistarsacīkšu rezultatīvākajiem spēlētājiem. Jāpiemin, ka tieši viņš abās Latvijas valstsvienības uzvarās guvis izšķirošos vārtus.

Par Kazahstānas līderiem tikmēr spriest ir grūtāk, jo divās spēlēs izlase guvusi vien piecus vārtus. Lai vai kā, visvairāk punktus savācis aizsargs Samats Dinajars, kurš trīs reizes asistējis komandas biedru gūtos vārtus.

Latvija ir uzvarējusi pēdējas trīs savstarpējās spēles pēc kārtas. Pērn komandas tikās PČ ietvaros, ar rezultātu 7:0 triumfējot Latvijai. Pirms tam latviešiem arī panākumi ar 5:1 un 5:0.

Abām izlasēm bijusi viena pilna brīvdiena, tāpēc par spēku atgūšanu komandas nevar sūdzēties. Pirmajos divos mačos vārtu drošība tika uzticēta Elvim Merzļikinam, taču par maču pret Kazahstānu vēl nav zināms. Iespējams, Merzļikins turpinās uzņemties pirmā numura lomu, taču uz soliņa ir arī Kristers Gudļevskis.

Galvenajam trenerim Harijam Vītoliņam būs jāpieņem vairāki svarīgi lēmumi. Pašsaprotami, ka izlasei nepieciešami maksimālie trīs punkti, lai saglabātu lielākas izredes cīņā par ceturtdaļfinālu. Pērn izcīnītās bronzas medaļas vien kalpo kā nasta un atbildība. Pēc mača pret Kazahstānu sekos jau krietni spēcīgākas pretinieces, tāpēc punkti ir jāņem, kur to ir visvieglāk izdarīt, lai atvieglotu čempionāta turpinājumu, kas tāpat nebūs viegls.

Bukmeikeri Latviju nolikusi favorītes statusā, piešķirot izlases uzvarai koeficientu 1.62 vērtībā. Kazahstānas panākumam tikmēr atstāts reizinātājs 4.77 apmērā, kamēr neizšķirts jeb papildlaiks novērtēts ar 4.69.

Informējam, ka arī kādā no mājīgajiem ”SynotTip” sporta bāriem Tev var būt iespēja vērot Latvijas izlases hokeja spēles tiešraidē.

Reģistrējies ”synottip.lv”, veic iemaksu ar kodu ”sports30” un saņem trīs bezriska likmes 10 eiro vērtībā, kā arī 10% zaudējuma atmaksu līdz pat 100 eiro!