synottip

Latvijas futbolistēm cīņa pret spēcīgo Slovēniju par vietu Eiropas čempionātā

Latvijas nacionālā sieviešu futbola izlase turpina cīņu, lai nodrošinātu sev vietu 2025. gada Eiropas čempionātā (EČ). Sākotnēji gan jāpārvar kvalifikācijas turnīrs, kas tiks turpināts ar cīņu pret Slovēniju.

Latvijas futbolistes jau 31. maija vakarā (plkst. 19:00 pēc Latvijas laika) aizvadīs maču izbraukumā pret Slovēniju. Ar to tiks noslēgs pirmais aplis. Otrais aplis sāksies jau 4. jūnijā, kad pret šo pašu pretinieci paredzēta atbildes cīņa Latvijā. Šis mačs sāksies plkst. 18:00 (Jūrmalā, Slokas stadionā) un ieeja būs bez maksas.

Izlases sastāvā iekļautas futbolistes no pieciem pašmāju klubiem, kā arī četras leģionāres, kuras ikdienā futbolu spēlē Austrijā, ASV, Islandē vai Polijā. Sastāvā nav iekļauta viena no valstsvienības līderēm Olga Ševcova, taču ierindā atgriezusies Amēlija Lipšāne un citas topošās futbola zvaigznes.

Mūsu futbolistes kvalifikācijas turnīru sāka aprīlī, kad rezultatīvā cīņā piedzīvoja zaudējumu ar rezultātu 3:4 pret Ziemeļmaķedoniju. Pēcāk ar 1:0 viesos tika uzvarēta Moldovas izlase. Slovēnietes tikmēr ar 2:0 apspēlēja Moldovu, bet ar 5:0 sagrāva Ziemeļmaķedoniju. Slovēnija ir vienīgā izlase Latvijas apakšgrupā, kas joprojām cīnās ar perfektu bilanci.

Finālturnīrs norisināsies Šveicē un vietu tur nodrošinās A līgas apakšgrupu pirmo divu vietu īpašnieces. Latvija startē C līgā. Lai iekļūtu »play-off» ir jāfinišē savas grupas pirmajā pozīcijā, vai arī jābūt starp trim labākajām otro pozīciju ieguvējām. Cīņa gan ar to nebūs galā. Arī uzdevums nav tas vienkāršākais, jo visas pretinieces ir cieti rieksti.

Latvijas un Slovēnijas dāmas līdz šim uz zālāja nav tikušās, kas nozīmē, kā šī būs vēsturiski pirmā tikšanās reize futbola laukumā abām vienībām. Latvijas līdere patlaban ir Polijā spēlējošā uzbrucēja Karlīna Miksone, kura zaudējumā pret Ziemeļmaķedoniju guva divus vārtus.

Bukmeikeri ir pārliecināti par graujošu Slovēnijas uzvaru, piešķirot šīs izlases triumfam niecīgu koeficientu 1.04 apmērā. Latvijas triumfam tikmēr atstāts iespaidīgs 23.87, bet neizšķirtam — 11.13. Šajā pašā dienā tiks aizvadītas arī 16 citas EČ kvalifikācijas spēles, taču nevienā koeficientu atšķirība nav tik milzīga. Galvenajam trenerim Romānam Kvačovam priekšā smags darbs, lai paveiktu teju neticamo.

Informējam, ka arī kādā no mājīgajiem ”SynotTip” sporta bāriem Tev var būt iespēja vērot kādu sieviešu futbola maču.

Reģistrējies ”synottip.lv”, veic iemaksu ar kodu ”sports30” un saņem trīs bezriska likmes 10 eiro vērtībā, kā arī 10% zaudējuma atmaksu līdz pat 100 eiro!