synottip

Vai Šveices ATP 250 finālā gaidāms Džokoviča un Rūda duelis?

Šveices otrajā apdzīvotākajā pilsētā Ženēvā kulminācijai tuvojas »ATP 250» tenisa turnīrs uz māla seguma. Klāt jau pusfinālu fāze.

Pirmajā pusfināla pārī spēkus samēros tenisa leģenda Novaks Džokovičs no Serbijas, kurš tik tikko nosvinēja savu 37. dzimšanas dienu, un pasaules 44. rakete Tomāšs Mahāčs no Čehijas.

Par spīti vecumam, Džokovičs ir izteikts ranga līderis. Serbs šogad uzvarējis 12 cīņās, bet zaudējis piecās. Viņam trūkst vien divi tituli līdz karjeras 100. titulam. Vai viņam Šveicē izdosies pietuvoties šim apaļajam skaitlim? Mahāčs tikmēr ir vien 23 gadus vecs un šogad uzrādījis bilanci 12-7. Viņš ir tenisists, kuram karjeras gaitā bijuši vien 52 dueļi un 28 no tiem ir uzvarēti.

Džokovičs ir par 14 gadiem vecāks, trim kilogramiem smagāks, pieciem centimetriem garāks un par 14 gadiem pieredzējušāks. Tenisisti kortā tiksies otro reizi. Vienīgā tikšanās reize bija pērnā gada februārī, kad trīs setos pie spraigā cīņā izcīnītas uzvaras tika Džokovičs.

Duelis gaidāms jau 24. maijā (aptuveni plkst. 15:30 pēc Latvijas laika). Bukmeikeri piešķīruši Džokoviča uzvarai niecīgu koeficientu 1.16 apmērā, kamēr Mahāča triumfa varbūtība novērtēta ar jaudīgu 5.27.

Citā duelī 22 gadus vecais itālis Flavio Kobolli centīsies izrādīt pretestību pasaules septītajai raketei — Kasperam Rūdam no Norvēģijas.

Kobolli ir vēl ļoti jauns tenisists, kurš patlaban ieņem 56. vietu pasaules rangā. Tas arī ir viņa personiskais rekords. Šogad viņš ir uzvarējis 12 no 23 cīņām, bet karjeras gaitā viņš izrādījies pārāks vien 18 no 40 dueļos. Jaunietis lūko izcīnīt savu pirmo karjeras titulu. Norvēģis Rūds ir vien trīs gadus vecāks, tāpēc vecuma starpība šeit izšķiroša nebūs. Rūds šogad uzvarējis 31 no 40 cīņām, kā arī izcīnījis vienu titulu. Atgādināsim, ka 2022. gada otrajā pusē tenisists bija arī ATP ranga vicelīderis.

Abu tenisistu parametri ir teju identiski. Rūds vienīgi ir par septiņiem kilogramiem smagāks, kā arī savu profesionālo karjeru sāka piecus gadus ātrāk par savu topošo oponentu. Tenisa kortā šī būs abu sportistu pirmā tikšanās reize.

Tenisisti dalīs vienu kortu jau 24. maijā (ap plkst. 17:00 pēc Latvijas laika). Bukmeikeri sola vieglu Rūda uzvaru, piešķirot šādai opcijai koeficientu 1.20. Kobolli panākuma iespējai tikmēr atstāts reizinātājs 4.57 apmērā.

Abiem šiem dueļiem identisks ir tas, ka divi no pasaules vadošajiem tenisistiem aizstāvēs savu godu pret izteikti jaunākiem un mazāk pieredzējušiem tenisistiem. Jaunības maksimālisms pret pieredzi un slavu. Kurš kuru?

Informējam, ka arī kādā no mājīgajiem ”SynotTip” sporta bāriem Tev var būt iespēja vērot kādu tenisa maču.

Reģistrējies ”synottip.lv”, veic iemaksu ar kodu ”sports30” un saņem trīs bezriska likmes 10 eiro vērtībā, kā arī 10% zaudējuma atmaksu līdz pat 100 eiro!