synottip

Vimbldonas trešajā kārtā Ostapenko cīnīsies pret pasaules 97. raketi Peru

Lielbritānijas galvaspilsētā Londonā turpinās prestižais Vimbldonas čempionāts tenisā. Tas ir zīmīgs gan ar lielajiem punktiem, gan dāsnajām naudas balvām. Tūdaļ starts jau trešajai kārtai, kurai kvalificējusies arī Latvijas un visas Baltijas tenisa līdere.

Aļona Ostapenko krustos raketes ar Bernardu Peru no ASV. Ja latviete WTA rangā ieņem 14. pozīciju, tad topošā pretiniece atrodas 97. vietā. Rangs gan nav noteicošais faktors. Pera iepriekšējā kārtā trīs setos uzveica Francijas vadošo tenisisti un pasaules ranga 24. pozīcijas īpašnieci Karolīnu Garsiju (3:6, 6:3 un 6:4). Ostapenko toties pārliecinoši triumfēja pret ukrainieti Darju Sniguru (6:3 un 6:0). Abām tenisistēm ir pietiekoši labi iemesli, lai iegūtās pārliecības dēļ atrastos uz emocionālā pacēluma viļņa. Aktuāls vien paliek jautājums, kurai no sportistēm tas palīdzēs vairāk?

Pera un Ostapenko kortā līdz šim tikušās divas reizes. Pirmā cīņa tika aizvadīta 2019. gadā, kad uz māla seguma tepat Jūrmalā uzvarēja Pera. Četrus gadus vēlāk jeb pērn Ostapenko atriebās, triumfējot uz cietā seguma Ņujorkā. Nu gaidāms trešais duelis — šoreiz gada galvenajā zālāja turnīrā. Nākamās kārtas jeb astotdaļfināla sasniegšana, visticamāk, nozīmētu dueli pret WTA ranga līderi Igu Švjonteku no Polijas. Kurai no tenisistēm gaidāms šāds tests, ja nenotiks kāds brīnums?

Horvātijā dzimusī amerikāniete ir par vienu centimetru īsāka nekā Ostapenko, kā arī par diviem gadiem vecāka. Viņas dominējošā roka ir kreisā, bet latvietei — labā. Pera šajā kalendārajā gadā uzvarējusi 54 spēlēs, bet zaudējusi 32 cīņās (62.97%). Ostapenko tikmēr iekrājusi 56 panākumus, kā arī 26 zaudējumus (68.29%).

Ostapenko šogad vairākkārt ir piekāpusies ranga ziņā vājākām tenisistēm. Latvietei bieži vien trūkusi kvalitatīva koncentrēšanās, kas likusi pieļaut muļķīgas kļūdas. Ar pareizo domu gājienu Ostapenko var uzvarēt jebkuru tenisisti pasaulē. Tieši šis aspekts būs ļoti svarīgs duelī pret Peru. Vai latvietei izdosies iepriecināt Latvijas tenisa līdzjutējus ar kārtējo uzvaru?

Abu sportistu tikšanās paredzēta jau 6. jūlijā jeb sestdien (ap plkst. 13:00 pēc Latvijas laika). Bukmeikeri par favorīti uzskata Ostapenko, piešķirot latvietes uzvarai koeficientu 1.27 apmērā. Pretinieces triumfs toties novērtēts ar reizinātāju 3.84.

Jāpiemin, ka Ostapenko paralēli startē arī dubultspēlēs. Tur viņai tandēmā asistē Ludmila Kičenoka no Ukrainas. Pāris pirmajā Vimbldonas kārtā uzveica austrālieti Darju Savilu un ķīnieti Jue Juaņu (6:1 un 6:4). Dueta sekmes ir teicamas un tikai likumsakarīgi, ka latvietes fokuss aiziet arī uz dubultspēlēm. Latvijas un Ukrainas tandēms tomēr tieši pirms Vimbldonas triumfēja Īstbornas «WTA 500» dubultspēlēs, tiekot pie titula.

Informējam, ka arī kādā no mājīgajiem ”SynotTip” sporta bāriem Tev var būt iespēja vērot kādu tenisa dueli.

Reģistrējies synottip.lv, veic iemaksu ar kodu ”sports30” un saņem trīs bezriska likmes 10 eiro vērtībā, kā arī 10% zaudējuma atmaksu līdz pat 100 eiro!