synottip

Visu vai neko: lai sapņotu par PČ 1/4 finālu, Latvijai jāuzvar ASV

Čehijas pilsētās Prāgā un Ostravā turpinās pasaules čempionāts (PČ) hokejā vīriešiem elites divīzijā un tikai soļa attālumā ir izslēgšanas spēļu fāze. Latvijas situācija ir sarežģīta, tomēr vietu ceturtdaļfinālā vēl var izcīnīt.

Lai Latvija izcīnītu ceļazīmi uz ceturtdaļfinālu, grupu turnīra pēdējā spēlē ir jāizcīna uzvara pamatlaikā pret hokejistiem no ASV. Papildus tam ir jācer, ka Slovākija netiks pie neviena punkta pret līdz šim neuzveikto Zviedrijas izlasi. Slovākija ar 12 punktiem sešās spēlēs ieņem ceturto vietu B grupā, kamēr Latvija ar deviņiem punktiem tik pat spēlēs uzreiz seko piektajā pozīcijā.

Latvija turnīru iesāka ar trim uzvarām pēc kārtas, taču zaudēja ļoti svarīgus punktus, uzvarot vien papildlaikā — 5:4 pret Poliju un 3:2 pret Franciju. Turpinājumā panākums pamatlaikā ar 2:0 pret Kazahstānu. Pēcāk gan sekoja divas sakāves — 1:8 pret Vāciju un 2:7 pret Zviedriju. Pēdējā mačā uzvara pēcspēles metienu sērijā pret Slovākiju ar rezultātu 3:2, pateicoties Kristera Gudļevska varoņdarbiem vārtos, kā arī Dana Ločmeļa realizētajiem »bullīšiem».

ASV turnīru iesāka ar 2:5 pret Zviedriju. Turpinājumā graujoša uzvara ar 6:1 pret Vāciju. Pēcāk gan vēl viens fiasko — zaudējums ar 4:5 papildlaikā pret Slovākiju. Pēdējās trīs spēlēs gan pārliecinošs sniegums — 5:0 pret Franciju, 4:1 pret Poliju un 10:1 pret Kazahstānu.

ASV pārstāv šī čempionāta trīs rezultatīvākie spēlētāji. Mets Boldijs ar 12 rezultativitātes punktiem (5+7) ir rezultatīvākais, bet 11 punktus iekrājuši Breidijs Tkačaks (6+5) un Džonijs Gudro (3+8). Latvijas līderis tikmēr ir kapteinis Kaspars Daugaviņš, kura kontā četri vārti un divas rezultatīvas piespēles, kā arī lietderības koeficients +4.

Lai gan ASV ir garantējusi vietu ceturtdaļfinālā, izlase vēl labu sakritību rezultātā var tikt pie pirmās vietas grupā un parocīgākas pretinieces pirmajā kārtā. Zaudējuma rezultātā tikmēr izlase kādu pozīciju var pazaudēt un tikt pie spēcīgākas pretinieces ceturtdaļfinālā. Pašsaprotami, ka arī ASV ir nepieciešams tikt pie trim punktiem, tāpēc latviešiem viegli neklāsies.

Latvija pret ASV spēlēs jau 21. maija vakarā (plkst. 17:20 pēc Latvijas laika). Bukmeikeru vērtējumā ASV ir izteikta favorīte — 1.25. Latvijas triumfam pamatlaikā tikmēr koeficients 7.87 apmērā, bet pagarinājuma jeb neizšķirta varbūtība novērtēta ar apaļu 7.00.

Slovāki ar zviedriem cīņu sāks šī paša vakara plkst. 21:20. Zviedrijas uzvarai bukmeikeri devuši koeficientu 1.57, slovāku uzvarai atstājot 4.74, bet papildlaikam — 5.20.

Informējam, ka arī jebkurā no mājīgajiem ”SynotTip” sporta bāriem Tev ir iespēja vērot Latvijas izlases hokeja spēles tiešraidē.

Reģistrējies ”synottip.lv”, veic iemaksu ar kodu ”sports30” un saņem trīs bezriska likmes 10 eiro vērtībā, kā arī 10% zaudējuma atmaksu līdz pat 100 eiro!