synottip

Rumānija pret Nīderlandi, Austrija pret Turciju: cīņas par pēdējām 1/4 fināla vietām

Kulminācijai tuvojas šī gada Eiropas meistarsacīkstes futbolā jeb EURO2024. Šodien jeb 2. jūlijā tiks aizvadītas pēdējās astotdaļfināla cīņas, noskaidrojot atlikušās ceturtdaļfināla dalībnieces. Pārsteigumiem bagātās sacensības rit uz priekšu!

Plkst. 19:00 lielais futbols pārņems Minhenes pilsētu. Cīņu par ceturtdaļfinālu aizvadīs Rumānijas un Nīderlandes futbolisti.

Rumānijas izlase startēja E grupā, pamatturnīru noslēdzot pirmajā vietā. Komandai gan talkā nāca taibreiks, jo visām četrām grupas pārstāvēm bija vienāds punktu skaits. Rumānija turnīra pirmajā cīņā izcīnīja pārliecinošu uzvaru pret Ukrainu (3:0), bet pēcāk piekāpās Beļģijai (0:2). Pēdējā mačā gan pietika ar neizšķirtu pret Slovākiju (1:1), lai izcīnītu pirmo vietu savā apakšgrupā.

Nīderlandei šis turnīrs tikmēr nav bijis tas veiksmīgākais. Komanda sākotnēji uzveica Poliju (2:1), bet pēc tam sekoja neizšķirts pret Kiljana Mbapē pārstāvēto Franciju (0:0). Lai vai kā, visu sabojāja zaudējums pret Austriju (2:3), kas arī izcīnīja pirmo vietu D grupā. Ja pirmās divas cīņas bija pārliecinošas, tad pēdējā liek uzdot jautājumu, vai komanda ir gatava spriedzei.

Nīderlandes sastāvs ir viens no kompaktākajiem šajā turnīrā. Nominālais līderis ir ”Liverpool” pārstāvis un izlases kapteinis Virdžils van Deiks. Ar momentu realizāciju komandai nav problēmas, ņemot vērā, ka izlasei šogad palīdz ducis citu augsta kalibra spēlētāju. Rumānija tikmēr balstās, galvenokārt, uz komandas saspēli un vietējiem talantiem.

Bukmeikeri šajā cīņā sagaida vieglu Nīderlandes uzvaru, piešķirot šādai varbūtībai koeficientu 1.46 apmērā. Rumānijas panākums tikmēr novērtēts ar iespaidīgu 8.04, kamēr neizšķirta jeb papildlaika opcijai atstāts jaudīgs 4.78.

Vakara izskaņā jeb plkst. 22:00 paredzēts arī duelis starp Austrijas un Turcijas vīriem. Ar šo cīņu noslēgsies astotdaļfinālu fāze.

Kā jau minējām, Austrija izcīnīja pirmo vietu D grupā. Komanda turnīru sāka ar negaidīti drošu uzvaru pret Roberta Levandovska pārstāvēto Poliju (3:1). To papildināja arī panākums pret Nīderlandi (3:2). Pat zaudējums pret Franciju (0:1) neatņēma izlasei līderes godu savā grupā.

Turcija vienmēr ir bijusi pieskaitīta Eiropas futbola elitei, tomēr šogad komanda demonstrē ne pārāk pārliecinošu sniegumu. Lai gan sākotnēji tika pārpēta turnīra debitante Gruzija (3:1), triumfs nebija līdz galam pārliecinošs. Tam sekoja arī sakāve pret leģendārā Krištianu Ronaldu pārstāvēto Portugāli (0:3). Izšķirošajā mačā gan vietu tālāk nodrošināja panākums pret Čehijas izlasi (2:1). Ar to bija gana priekš otrās pozīcijas F apakšgrupā.

Šīs divas komandas ir tās, kurās nav specifisiku superzvaigžņu. Tas nozīmē, ka abām komandām ir kritiski svarīgs viss savs starta 11-nieks. Svarīgs spēles stūrakmens ir arī vārtsargu sniegums, jo šajā duelī iznākums ir atkarīgs no katra mazākā sīkumiņa.

Šī varētu būt viena no interesantākajām cīņām astotdaļfināla kārtā. Lai gan bukmeikeri ar koeficientu 1.98 uzskata Austriju par galveno kandidāti uz nākamo raundu, spēka samēru ziņā izlases ir teju vienādas. Turcijas triumfam koeficients šoreiz ir 4.49, kamēr pagarinājums jeb neizšķirts novērtēts ar 3.42.

Abu šo pāru uzvarētājas tiksies ceturtdaļfinālā, aizvadot cīņu savā starpā jau 6. datumā. Zaudētājām turnīrs tikmēr būs noslēdzies priekšlaicīgi.

Informējam, ka arī kādā no mājīgajiem ”SynotTip” sporta bāriem Tev var būt iespēja vērot kādu futbola maču.

Reģistrējies synottip.lv, veic iemaksu ar kodu ”sports30” un saņem trīs bezriska likmes 10 eiro vērtībā, kā arī 10% zaudējuma atmaksu līdz pat 100 eiro!

Sporta bonuss
BEZRISKA LIKMES UN NAUDAS ATMAKSA