synottip

Skandalozais Džeiks Pols pret UFC cīkstoni Neitu Diazu: kurš uzvarēs boksa mačā?

Skandalozais Džeiks Pols pret UFC cīkstoni Neitu Diazu: kurš uzvarēs boksa mačā?

Naktī uz 6. augustu boksa pasauli pārņems kārtējais grandiozais boksa mačs ar skandalozā amerikāņu influencera Džeika Pola dalību. Ringā viņam pretī stāsies pieredzējušais UFC cīkstonis Neits Diazs. Cīņa paredzēta plkst. 6:00 pēc Latvijas laika. Maksimālais raundu skaits būs desmit un pirms cīņas būs iespēja vērot arī astoņus citus aizraujošus boksa mačus.

Džeiks Pols boksa pasauli pāršalca 2018. gada 25. augustā, kad aizvadīja neprofesionālu cīņu pret sava amata brāli - britu ''YouTube'' satura veidotāju Deji (Dedžī Olatundžī). Toreiz viņš uzvarēja brīdī, kad pretinieka komandas stūris ringā iesvieda dvieli un padevās. Pēc diviem gadiem viņš aizvadīja savu pirmo profesionālo cīņu, tajā uzvarot citu ''YouTube'' bokseri - AnEsonGib (Ali Lui Al-Fakri).

Tie bija Pola karjeras pirmsākumi, tāpēc, lai apgāztu stereotipu par to, ka viņš nav profesionāls bokseris, influenceris izlēma cīnīties pret izbijušiem sporta sfēras profesionāļiem, kuri jau ir gados. Karjeras turpinājumā viņš otrajā raundā nokautēja izbijušo NBA zvaigzni Neitu Robinsonu, bet pēcāk 36 gadus veco un izbijušo UFC pusvidējā svara čempionu Benu Askrenu. Turpinājumā viņš divreiz viena gada laikā uzveica arī šīs pašas kategorijas čempionu Taironu Vudliju, otrajā cīņā viņu pazemojoši nokautējot. Pēcāk ESPN šo notikumu kronēja kā ''2021. gada labāko nokautu''.

Pērn viņš aizvadīja cīņu arī ar 47 gadus veco Andersonu Silvu, kurš savos jaunības gados bija viens no pasaules vadošajiem UFC cīkstoņiem. Viņam joprojām pieder rekords par visilgāk noturēto titulu UFC vēsturē, kas ir 2 457 dienas jeb nepilni septiņi gadi. Vienīgo zaudējumu Pols piedzīvoja šī gada ievadā, kad izlēma kāpt ringā pret leģendārā boksera Taisona Fjūrija 11 gadus jaunāko pusbrāli Tomiju Fjūriju. Fjūrijs bija trīs gadus jaunāks par Polu un uzvarēja ar rezultāta palīdzību. Toreiz viens tiesnesis piešķīra uzvaru Polam, bet divi Fjūrijam, ļaujot viņam triumfēt.

Pols ir aizvadījis septiņas profesionālas boksa cīņas, zaudējot tikai vienā no tām. Sešu uzvaru sērija pārtrūka tieši pret Fjūriju. Četras no uzvarām Polam ir bijušas ar nokautu, bet vidējais cīņas ilgums viņam ir teju pieci raundi. Bukmeikeri piešķīruši koeficientu 1.86 tam, ka cīņa sasniegs vismaz astoto raundu. Tam, ka cīņa beigsies jau pirms astotā raunda tikmēr atstāts reizinātājs 1.77.

Diazs tikmēr karjeras norietā izlēmis UFC oktagonu nomainīt pret boksa ringu un iemesls tam varētu būt tikai viens. Pols vienmēr ir pratis pierunāt skaļus vārdus un izbijušus čempionus uz boksa dueļiem, piesolot tiem iespaidīgu honorāru. Ārzemju mediji lēš, ka Diazs par gaidāmo cīņu varētu saņemt vismaz 500 tūkstošus ASV dolāru, kamēr Pols var rēķināties ar vismaz diviem miljoniem. Jāpiemin, ka Diazs šogad sasniedza 38 gadu atzīmi.

Diazs ir vislabāk pazīstams ar savu dalību UFC. Vieglā svara kategorijas cīkstonis oktagonā pavadīja 15 gadus, kopā izcīnot 22 uzvaras, kā arī piedzīvojot 13 zaudējumus. Nu viņu sagaida arī pirmais profesionālais boksa mačs. Vai UFC cīkstonis varēs veikt sekmīgu pāreju no UFC uz boksu?

Polam gaidāmajā duelī ir vairākas priekšrocības. Viņš ir divus centimetrus garāks un 12 gadus jaunāks. Klāt vēl nāk fakts, ka Diazam nav bijusi neviena profesionāla boksa cīņa, bet Polam tādas bijušas jau septiņas. Arī pēdējo UFC cīņu Diazs aizvadīja pirms nepilna gada, kas nozīmē, ka cīņu prakse pēdējā laikā viņam nav bijusi. Duelis norisināsies ''American Airlines Center'', kas atrodas Dalasā. Arēnas kopējā kapacitāte sasniedz 21 tūkstoti sēdvietu. Pola cīņas vienmēr ir labi apmeklētas un plaši skatītas un straumētas visā pasaulē, kas nozīmē, ka būs jārēķinās arī ar skatītāju radīto spiedienu. Kuram no sportistiem visi minētie fakti nāks par labu?

Bukmeikeri Polu uzskata par izteiktu favorītu gaidāmajā cīņā, piešķirot viņa triumfam koeficientu 1.23. Diaza uzvarai tikmēr atstāts 3.60.

Atgādināsim, ka kādā no mājīgajiem ''SynotTip'' sporta bāriem Tu, visticamāk, varēsi sekot līdzi šai leģendārajai boksa cīņai. Koeficienti gan laika gaitā var mainīties.

Reģistrējies ''synottip.lv'', veic iemaksu ar kodu ''sports30'' un saņem trīs bezriska likmes 10 eiro vērtībā un 10% zaudējuma atmaksu līdz pat 100 eiro!

Sporta bonuss
BEZRISKA LIKMES UN NAUDAS ATMAKSA