synottip

TOP 10 apmaksātākie sporta veidi visā pasaulē

Bērnībā teju katrs cilvēkbērns ir aizdomājies saistīt savu dzīvi ar profesionālo sportu. Tas gan izdodas reti kuram, jo liela daļa atkrīt, neticībā, ka ar to spēs nopelnīt iztiku. Augstākās kvalitātes sportistam vairākās sfērās gan ir iespaidīgi ienākumi, tāpēc piedāvājam atskatu uz TOP 10 apmaksātājiem sporta veidiem visā pasaulē (pēc vidējām algām).

  1. Basketbols

Basketbols ir īpašs ar to, ka pat tie spēlētāji, kuri nav paši labākie pasaulē, tāpat var nopelnīt prāvu summiņu. Attiecīgi – dzīvot visbrīvāk, jo pat konkrētu lomu spēlētāji komandā tiek raženi atalgoti. Augstākā līmeņa basketbolists otrpus okeānam spēj nopelnīt vidēji 8.5 miljonus ASV dolāru par sezonu. Galvenā naudas upe groza bumbā ir tieši Nacionālā basketbola asociācija (NBA), kur dažu spēlētāju alga sasniedz pat 50 miljonus gadā.

  1. Beisbols

Beisbols ir sporta veids, kas ir iemīļots ASV. Lokālais sporta veids tur ir ļoti populārs un televīzijas reitingi ir augsti, ļaujot šiem sportistiem pelnīt pat ļoti labi. Reti kurš, visticamāk, domāja, ka vislabāk apmaksāto sporta veidu pieciniekā varētu būt beisbols, bet te nu tas ir. Augstākās kvalitātes sportists šajā sfērā var nopelnīt aptuveni 4.9 miljonus ASV dolāru gadā. To visbiežāk var paveikt Augstākās beisbola līgas (MLB) spēlētāji tieši garās sezonas dēļ. MLB sezona ilgst 162 spēles.

  1. F1

F1 ir vadošās auto sacīkstes pasaulē jebkurā aspektā. Formulu piloti savās valstīs ir kļuvuši par atpazīstamām ikonām un bieži vien pat tiek atzīti par gada sportistiem, nonākot arī uz žurnālu vākiem. Vidēji pilots gada laikā var nopelnīt apaļus četrus miljonus ASV dolāru. Tur summējas gan izcīnītās vietas un rezultāti, gan arī sponsoru un sadarbību pienesums.

  1. Futbols

Lai cik nereāli tas nešķistu, sporta veidu karalis futbols sarakstā ieņem vien ceturto pozīciju. Lai gan pasaulē lielākās algas ir tieši futbolā, daudzi spēlētāji pārtiek no zināma minimuma, kas beigās aritmētiski pārvēršas par vidēji 3.9 miljoniem ASV dolāru gadā uz vienu profesionālu futbolu. Piemēram, Krištianu Ronaldu pelna 260 miljonus gadā, taču vidējā summa uz profesionālu kājbumbas pārstāvi ir krietni mazāka.

  1. Hokejs

Latvijā iecienītākais sporta veids hokejs noslēdz TOP 5. Informācija liecina, ka profesionāls hokejists spēj nopelnīt vidēji 3.5 miljonus ASV dolāru. Lielākā nauda apgrozās tieši Nacionālajā hokeja līgā (NHL), kurā spēlē arī vairāki latviešu hokejisti. Jāpiemin, ka otra šī saraksta puse jau krietni atpaliek naudas ziņā no šiem sporta veidiem.

  1. Amerikāņu futbols

Jau pēc nosaukuma ir saprotams, ka arī amerikāņu futbols ir sports veids, kas dominē tieši ASV. Tā ir šī sporta veida dzimtene un tas ir pats populārākais sporta veids ASV. Par augstāko turnīru šajā sporta veidā tiek uzskatīta Nacionālā futbola līga (NFL), kuras finālu ik gadu vēro vairāki simti miljoni cilvēku visā pasaulē. Vidēji šīs sfēras pārstāvis var nopelnīt pat 2.7 miljonus ASV dolāru vienā sezonā.

  1. Krikets

Krikets pievienojas pārējiem ASV sporta veidiem, jo citur pasaulē tas nav diži populārs. Lai vai kā, varbūt tas ar laiku mainīsies, jo profesionāla kriketa spēlētāja vidējā alga ir apaļi divi miljoni ASV dolāru gadā. Iespaidīga summa par sporta veidu, kuru lielāka daļa no pasaules pat neizprot, ne tā?

  1. Golfs

Likumsakarīgi, ka sarakstu papildina arī golfs. Arī populārs, galvenokārt, ASV, tomēr iemanto mīlestību arī citās valstīs. Sporta veids, kas radās kā turīgo cilvēku izprieca senos laikos. Nu tas ir attīstījies tik tālu, ka profesionāls golfa spēlētājs vidēji gadā nopelna 1.4 miljonus ASV dolāru gadā, ar ko pilnībā pietiek izdzīvošanai. Tas gan ir tikai vidēji. Piemēram, par pasaulē zināmāko golfa spēlētāju tiek uzskatīts Taigers Vuds, kura ienākmu no šīs spēles karjeras gaitā ir sasnieguši 1.8 miljardus ASV dolāru.

  1. UFC

Arī cīņas sports ir labi apmaksāts un tas ir saprotami, jo sportisti ringos un oktagonos riskē ar savu drošību un veselību. Informācija liecina, ka šāds cīkstonis gadā var nopelnīt vidēji 150 tūkstošus ASV dolāru. Pieprasījums pēc šī sporta veida ir vienmēr, tomēr var redzēt, cik UFC ļoti atpaliek no pārējiem sporta veidiem atalgojumā ziņā. Jāatceras, ka risks šajā sporta veidā ir krietni lielāks.

  1. Nascar

Nascar ir kārtējais sporta veids šajā sarakstā, ko var pieredzēt tikai otrpus okeānam. Naudas ziņā tas pamatīgi iepaliek no F1, jo profesionāls stūrmanis gadā var nopelnīt aptuveni 112 tūkstošus ASV dolāru. Nevarētu gan sūdzēties, jo tie joprojām ir teju 10 tūkstoši mēnesī, ne tā? Vairāki džeki ilgu laiku brauc aplī ar mašīnām un pelna tīri labu naudiņu.

Informējam, ka arī kādā no mājīgajiem ”SynotTip” sporta bāriem Tev var pavīdēt iespēja vērot kādu aizraujošu futbola maču.

Reģistrējies ”synottip.lv”, veic iemaksu ar kodu “sports30” un saņem trīs bezriska likmes 10 eiro vērtībā, kā arī 10% zaudējuma atmaksu līdz pat 100 eiro!

Sporta bonuss
BEZRISKA LIKMES UN NAUDAS ATMAKSA